Šta je novo?

Strujni adapter proizvodi "coil whine"

optical

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poruke
2,519
Poena
175
Nedavno sam kupio LED podnu lampu kojoj se drajver nalazi u strujnom adapteru. Kad je lampa uključena, sve je ok, međutim čim se ugasi (ili dimuje na min), adapter počne da "cvili" dok se ponovo ne upali ili izvuče iz utičnice.

Postoji li način da se reši zvuk? Utičnica je iza ormara, pa je nezgodno stalno isključivati iz struje. Mislio sam da je problem do konkretnog uređaja, pa sam odradio zamenu cele lampe, međutim isto se čuje, tako da je problem do lošeg kineskog adaptera.
 
Videh na netu da ljudi ublazavaju zvuk vrucim lepkom, medjutim ne znam kako otvoriti onaj standardni adapter, a ne ostetiti ga. Na yt ih otvaraju spricanjem benzina po spoju plastike adaptera, medjutim niko posle ne pokazuje kako ga sastavi ponovo, pa ne bih da gubim garanciju zbog toga.
Videh na netu da ljudi ublazavaju zvuk vrucim lepkom, medjutim ne znam kako otvoriti onaj standardni adapter, a ne ostetiti ga. Na yt ih otvaraju spricanjem benzina po spoju plastike adaptera, medjutim niko posle ne pokazuje kako ga sastavi ponovo, pa ne bih da gubim garanciju zbog toga.
 
Mogu da probam adaptere od rutera ili neceg slicnog, ali losa stvar je minijaturna spojnica izmedju adaptera i led trake, nemam takve spojnice i fakticki bih morao da je isecem, a onda automatski gubim garanciju. Izgleda da cu ipak morati vratiti lampu.
 
Cao drugari, da ne otvaram novu temu, jer mislim da bi moje pitanje moglo da se uvrsti i ovde. :)
Naime, kako imam 3 uredjaja koje treba da prikacim (sudo masina, kombinovani frizider i pekarica), a samo 2 suko ulaza (fotografija u prilogu), mislio sam da kupim 1 Allocacoc powercube.

Dakle, kombinovani frizider bi ostao prikljucen u 1 uticnicu, a u drugu powercube na koji bih povezao Gorenje sudo masinu i Tefal mini pekaru.

Da li je ovo pametno raditi ili imate neko drugo resenje, posto mi je bas nezgodno da stalno menjam uredjaje na ovoj jednoj?
 

Prilozi

  • IMG_0518.jpg
    IMG_0518.jpg
    119.2 KB · Pregleda: 9
Mašina za sudove ima grejač od najčešće 1.8-2kW, a pekarice imaju grejače od oko 1kW. Frižideri, još ako su noviji, nisu veliki potrošači.
Ostavi mašinu samu u utičnici, a pekaricu i frižider u neki kvalitetni razvodnik. Ne mora taj cube. Ne znam ni za koliku snagu su dimezionisani, ali sigurno nisu za veće potrošače.

Ne bi bilo loše da izbegavaš da ti pekara i mašina za sudove rade u isto vreme (al' nemam ja pojma kako su ti dimenzionisani osigurači i instalacija u zidovima, koji razvodnik/cube ćeš koristiti, ili dal' je taj dupli šuko fake makel sa pijace, ili neki kvalitetniji)
 
@NSappy hvala na odgovoru puno.

Svi uredjaji su novi (kupljeni prosle god) i uglavnom A+++ kategorisani.

Kako masina za sudove ne radi non stop, kao ni pekara, ideja mi je upravo ta..da ih ne palim u isto vreme.

Instalacije u zidu nisu nove (stara zgrada iz 74e god.) i imam jednosmernu struju.
Medjutim svaka uticnica je prikljucena za poseban osigurac u glavnoj razvodnoj tabli.

A evo sta nadjoh od info za powercube i uzeo bih ovaj sa kablom od 1.5m.
Voltage 100-250V~; 13-16A
 
Nemaš jednosmernu struju, već verovatno monofaznu... 🤪

Može tako kako planiraš, ali mašina za sudove jeste najveći potrošač, i nju ostavi samu u utičnici.
Pekarica i frižider neka idu u razdelnik, koji god da je, samo da je kvalitetniji.

Proveri u specifikaciji pekarice koje je snage.
 
@NShapp,
Tako je. Monofaznu. 😌

  • Pekarica trosi 700W.
  • Sudo masina trosi 860W u normalnom rezimu, a za prikljucnu snagu stoji 1900W.

Gledam da uzmem nesto sto ce zauzeti najmanje moguce prostora, a ova kockica dojmi kao fino resenje, pa sam zato zapeo za nju. A plus patim i od cable management-a (iako je ovde uzas resenje sta god da probas), mislio sam kablic da spustim iza frizidera pa se ne bi video. :)
 
Sudomašina troši 860Wh po ciklusu (dakle watt časa, a ne watta), ali priključnu snagu od 1900W će da vuče iz mreže sve vreme (i svaki put) kada grejač radi.

Pekarica vuče 700W kada joj radi grejač.
Ona može zajedno sa frižiderom, ko što rekoh.
 
Da, da. Na kraju i povezah po savetima. :)
NShappy, zaista ti puno hvala!
 
Nazad
Vrh Dno