Šta je novo?

Stremio

Ja sam to davno uzeo za LG C1 ima i na Aliju oko 20$, nije jeftino.
Batalio sam brzi je WIFI a i z sve striming aplikacije na tv-u je dovoljan i lan prikljucak od 100Mbps, makar meni.
 
Ugreen je među boljim brendovima za tako te stvari, kablići, adaptera i slično, jeste malo skuplji ali se to na kraju isplati.
Ugreen Official Store
 
I ja sam instalirao i izbacuje mi MFRDebrid u padajućem meniju kada nešto pretražujem. Za razliku od Medifusion addona, torrentio ne sortira pretragu po veličini fajlova, može li to da se nekako podesi?

Ajde pojasni ovo za Debrid media manager?
Ja se ulogujem preko kompa i odem u pretragu tu mi recimo za Dune izbacuje neke fajlove od po 110GB a Torrentio i MediaFusion ih nema, najveći je 86GB. Preko kompa mi lagano pusti taj veliki fajl a na LG-u zakuca na loading u RD playeru. Koja li brzina treba za učitavanje ovih velikih fajlova? Ne mogu da izguram preko 200ak Mbita i ako mi je router ispod tv-a, a lan port nije gigabitni...
Kako to misliš na LG- ju preko RD playera? Castuješ sa kompa na LG? Zašto ne koristiš Stremio preko Web Browsera na LG- ju? Imaš dve dostupne opcije. Meni se na taj način nikad nije desilo da zakuca ili buferuje. Doduše LG mi je povezan Lan kablom.
 
WiFi ima slabiji odziv pa kafa premotavas 50+GB fajl bufferuje par sekundi. Nista krucijalno ali ima razluke u odnosu na gigabitni lan.
 
Da samo sto si ogranicen propusnoscu USB porta i kompatibilniscu usb adaptera.
Isprobao sam i kazem vam nije resenje na duze staze, samo bacanje para.
Ista prica je bila i za Firestick, probao Lan adapter ali i dan danas koristim preko WIFI.
Ne kapiram sto su svi zapeli da gledaju izvore sa 100+ GB, mozda meni oci nisu ko nekad ali ne vidim razliku u odnosu na 20-50GB izvore.
A to moze lan/wifi TV ili jos bolje nabaviti uredjaj koji ima gigabitni lan.
 
Kako to misliš na LG- ju preko RD playera? Castuješ sa kompa na LG? Zašto ne koristiš Stremio preko Web Browsera na LG- ju? Imaš dve dostupne opcije. Meni se na taj način nikad nije desilo da zakuca ili buferuje. Doduše LG mi je povezan Lan kablom.
Preko browsera se ulogujem na Debrid Media Manager i tu mi u pretrazi izbacuje te full ripove od po 100+GB za recimo Dune/StarWars... preko kompa ih odmah otvara, a na tv-u zakuca kao na slici. Web stremio i torrentio/ mediafussion sve radi super ali ne izbacuje ripove vece od 70ak GB. Nije toliko ni bitno, ali ono....

Ruter mi je Huawei AX3(wifi6) , speed test radim u Netflix aplikaciji. Svakako cu uzeti ovaj USB/Lan, nov TV C3 a stekaju na lan portu od par evra.
 

Prilozi

  • IMG_20240128_234005113_HDR.jpg
    IMG_20240128_234005113_HDR.jpg
    112.9 KB · Pregleda: 90
Da samo sto si ogranicen propusnoscu USB porta i kompatibilniscu usb adaptera.
Isprobao sam i kazem vam nije resenje na duze staze, samo bacanje para.
Ista prica je bila i za Firestick, probao Lan adapter ali i dan danas koristim preko WIFI.
Ne kapiram sto su svi zapeli da gledaju izvore sa 100+ GB, mozda meni oci nisu ko nekad ali ne vidim razliku u odnosu na 20-50GB izvore.
A to moze lan/wifi TV ili jos bolje nabaviti uredjaj koji ima gigabitni lan.
Pa o tome i pricam ovaj moj mi vise pravi problem nego resenje. Zato hocu da probam drugi lan adapter jer sam procitao da ima dosta ljudi kojima to radi kako bog zapoveda. Nije mi presudno a 20eur mogu da prezivim.
 
Nemojte da se prepadnete jer TV ga nece prepoznati (makar LG) ali kad pokrenete neki streaming videcete da radi.
Brzina je do 300mb+/- od mogucih 480mb kolko je usb2.
 
Preko browsera se ulogujem na Debrid Media Manager i tu mi u pretrazi izbacuje te full ripove od po 100+GB za recimo Dune/StarWars... preko kompa ih odmah otvara, a na tv-u zakuca kao na slici. Web stremio i torrentio/ mediafussion sve radi super ali ne izbacuje ripove vece od 70ak GB. Nije toliko ni bitno, ali ono....

Ruter mi je Huawei AX3(wifi6) , speed test radim u Netflix aplikaciji. Svakako cu uzeti ovaj USB/Lan, nov TV C3 a stekaju na lan portu od par evra.
Ako si ikada bilo koji link pustio u Rd playeru na kompu, onda će ti biti vidljiv u Web Stremiu na Lg-ju. Instaliraj Debrid search addon (preporučujem zbog pronalaska titlova) ili idi u Discover-Others-Realdebrid- Download i naći ćeš te veće linkove , ali iz foldera Download neće pronalaziti titlove. Ja sam puštao bez problema 130gb i veće.
 
Evo ja sam iskopao moj ugreen i prikacio na C1 i nece da radi.
Kad sam ga kupio hteo je da radi sad ni da cuje, da li je LG kroz FW update nesto menjao neznam.
Probao sva tri usb porta, svetle lampice na ugreenu ali nece da da internet.
Druga interesantna stvar je da sam preko LanTV Stremio browsera pustao Lord of the Rings return of the king ili kako se vec zove i to 150gb+ izvore i radi ko bonbona.(i premotavanje)
Do duse nema tona iz poznatih razloga ali radi.
EDIT:
isti izvor FTV Max gen1 wifi 5G stuca/bufferuje.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam iskopao moj ugreen i prikacio na C1 i nece da radi.
Kad sam ga kupio hteo je da radi sad ni da cuje, da li je LG kroz FW update nesto menjao neznam.
Probao sva tri usb porta, svetle lampice na ugreenu ali nece da da internet.
Druga interesantna stvar je da sam preko LanTV Stremio browsera pustao Lord of the Rings return of the king ili kako se vec zove i to 150gb+ izvore i radi ko bonbona.(i premotavanje)
Do duse nema tona iz poznatih razloga ali radi.
EDIT:
isti izvor FTV Max gen1 wifi 5G stuca/bufferuje.
Promeniš samo audio fajl i radi sve ok. Imaš da izabereš ac-3 - DD 5.1.
 
Ne kapiram sto su svi zapeli da gledaju izvore sa 100+ GB, mozda meni oci nisu ko nekad ali ne vidim razliku u odnosu na 20-50GB izvore.
Ne vidis razliku izmedju 20-50GB vs 100+ GB?
Ne vidis razliku od 2-3 puta veceg video bitrejta?
Evo poredjenja Dune 4k na hbo max ( prosecan video bitrate nasao podatak od 18-20 Mbps fajl velicine 20 GB) i bluray Dune 4k ( prosecan video bitrate od 50-60 Mbps fajl velicine 97 GB):
IMG_20240129_163552.jpg
IMG_20240129_163619.jpg
IMG_20240129_163650.jpg
Jes da nosim naocare ali ja vidim razliku. Mojoj zeni da pustim 1080p ne bi primetila jer joj je samo bitan sadrzaj koji gleda. Zato razumi da postoje i filmofili koji zele maksimalan kvalitet slike i videa.
Da ne izmisljam evo izvora:
 
Jedno glupo pitanje- kako da jezik prevoda podrazumevano bude neki naš jezik, a ne engleski?
 
Ideš u Settings pa pod Playback postoji opcija preferirani jezik za prevode i tu podesiš srpski i recimo drugi hrvatski/bosanski ukoliko za neki film naš ne radi dobro.
 
Da li koristite VPN sa Stremiom?
Ako ne da li vam je ikada ISP pravio problem u Srbiji?
 
Ne vidis razliku izmedju 20-50GB vs 100+ GB?
Ne vidis razliku od 2-3 puta veceg video bitrejta?
Evo poredjenja Dune 4k na hbo max ( prosecan video bitrate nasao podatak od 18-20 Mbps fajl velicine 20 GB) i bluray Dune 4k ( prosecan video bitrate od 50-60 Mbps fajl velicine 97 GB):
Pogledajte prilog 426330
Pogledajte prilog 426331
Pogledajte prilog 426332
Jes da nosim naocare ali ja vidim razliku. Mojoj zeni da pustim 1080p ne bi primetila jer joj je samo bitan sadrzaj koji gleda. Zato razumi da postoje i filmofili koji zele maksimalan kvalitet slike i videa.
Da ne izmisljam evo izvora:
Tako kad stavis naravno da se vidi ali mislim da niko od nas nema dva tv jedan pored drugog ;)
Ja sam na LG C1 zadovoljan sa 50GB ali sve je u oku posmatraca ili mozda nisam zahtevan kao ti.
 
Zadovoljan je i moj ćale sa skyshowtime preko tableta što ne znači da ne treba koristiti sve pogodnosti koje današnji servisi nude. Naravno ako se ispoštuju svi parametri.
 
Ako si ikada bilo koji link pustio u Rd playeru na kompu, onda će ti biti vidljiv u Web Stremiu na Lg-ju. Instaliraj Debrid search addon (preporučujem zbog pronalaska titlova) ili idi u Discover-Others-Realdebrid- Download i naći ćeš te veće linkove , ali iz foldera Download neće pronalaziti titlove. Ja sam puštao bez problema 130gb i veće.
Ajde probaj da nadjes recimo ovaj rip koji nalazim preko Debrid Media Managera, ne uspevam iz Stremia.

Ja sam sinoc pustio Dune na HBOMax a posle toga najveci rip na Stremio . Ogromna je razlika i u slici i zvuku, u mom slucaju bukvalno ne vidim poentu gledanja preko stream platformi bilo kojih naslova, pogotovu na novom TVu sad i soundbaru koji sam nedavno uzeo... Mozda serije, kapiram da njih skidaju sa platformi pa nema vece razlike, filmovi su nebo i zemlja. Zena i dalje gleda netflix i hbo.
Jedina mana koju trenutno vidim je nedostatak titlova i njihova sinhronizacija kod nekih naslova , a i valjalo vi da izadje aplikacija za WebOS :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    156.8 KB · Pregleda: 61
Jel moze neko pojasnjenje kako da strimujem linkove 100GB+ preko stremia koji se ne pojavljuju u stremiu, a ima ih u real debrid manager-u?
 
Ajde probaj da nadjes recimo ovaj rip koji nalazim preko Debrid Media Managera, ne uspevam iz Stremia.

Ja sam sinoc pustio Dune na HBOMax a posle toga najveci rip na Stremio . Ogromna je razlika i u slici i zvuku, u mom slucaju bukvalno ne vidim poentu gledanja preko stream platformi bilo kojih naslova, pogotovu na novom TVu sad i soundbaru koji sam nedavno uzeo... Mozda serije, kapiram da njih skidaju sa platformi pa nema vece razlike, filmovi su nebo i zemlja. Zena i dalje gleda netflix i hbo.
Jedina mana koju trenutno vidim je nedostatak titlova i njihova sinhronizacija kod nekih naslova , a i valjalo vi da izadje aplikacija za WebOS :)
Pa i kažem ti da, ako ga nema u Stremiu ( preko Torrentia,Mediafusiona ili Oriona), onda ga sam dodaš u Stremio iz Debrid Media Managera i gledaš. A što se tiče ovog drugog, tu si uglavnom u pravu. Snimci su kvalitetniji kao veliki Blu ray ripovi nego na streaming servisima. Jedina prednost streaming servisa je što nema zezanja sa pronalaskom odgovarajućeg titla. Ja vrlo često, iako imam i Netflix i Hbo Max i Skyshowtime i Disney+, koristim Stremio da bih našao 4K SDR snimke, jer je HDR prikaz na mom tv-u loš i mračan. I nije mi jasno zašto uopšte implementiraju HDR podršku na modele TV-a čiji displej očito to ne može da podrži (ulazne serije LG-ja pa i malo više), a ne postoji način da se HDR isključi softverski kao na Android TV-u.
 
Meni su neki 4k filmovi na stremiu mračni a neki ne. Inače na Netflixu i HBO kao i YT 4k rade odlično
 
Jel moze neko pojasnjenje kako da strimujem linkove 100GB+ preko stremia koji se ne pojavljuju u stremiu, a ima ih u real debrid manager-u?
Kada ti izađu rezultati u Debrid manageru , klik na RD (plavo) i u Stremiu će ti se pojaviti ako pretražuješ i imaš instaliran Debrid Search addon. U padajućem meniju nakon pretrage filma ili serije umesto All izaberi Debrid search.
Meni su neki 4k filmovi na stremiu mračni a neki ne. Inače na Netflixu i HBO kao i YT 4k rade odlično
Na YT je najbolji prikaz što se tiče HDR-a, kod mene. Svuda drugde je SDR bolji. LG 60 UQ8100.
 
Kada ti izađu rezultati u Debrid manageru , klik na RD (plavo) i u Stremiu će ti se pojaviti ako pretražuješ i imaš instaliran Debrid Search addon. U padajućem meniju nakon pretrage filma ili serije umesto All izaberi Debrid search.

Na YT je najbolji prikaz što se tiče HDR-a, kod mene. Svuda drugde je SDR bolji. LG 60 UQ8100.
Hvala. Živ bio!
 
Kako namestiti Stremio da mi posle par minuta strimovanja ne izadje skroz iz app, narocito ako hocu da pomeram vreme na skali, zabode i izadje skroz?
 
Nazad
Vrh Dno