Šta je novo?

streaming rešenje iliti smartifikacija postojeće audio opreme

dusko_m

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
1,458
Poena
660
je l' se neko bavio sklapanjem streaming box-a za svoj kućni audio sistem? nešto što bi bila cost sensitive alternativa npr. sonos port-u. šta preferirate? ja kolko sam iskopao, postoji par solidnih rešenja za RPi (moodeaudio, pi musicbox, volumio) i bio sam na korak da pazarim dodatnu zvučnu i dac za moj RPi 2 koji skuplja prašinu odavno al' me obeshrabrio izostanak podrške za dezeer tj. uklanjanje iste zbog problema sa licenciranjem. drugar ima iphone pa će da dobije jedan komplet obzirom da Dezeer na apstoru podržava Airplay (kojeg ima svugde) za razliku od onog u google ekosistemu koji podržava chormecast (kojeg pa opet nema nigde van sertifikovanih google uređaja). na kraju sam naleteo na up2stream na aliexpress-u. jbmliga, solidno ih hvale. videćemo kad stigne. pazario sam mini v3 sa dodatnim dac-om. je l' neko našao neko optimalnije rešenje?
 
Da iskopaš negde ChromeCast audio?
Ne proizvode ga više (gunđ :trust:), ali ima tržište polovnjaka.

Ima i optički audio izlaz, a onda to povezano na neki DAC, bude veoma povoljna i funkcionalna, a onda od DAC-a zavisi i koliko HiFi-jevski dobra sprava.
Čak mu je i analogni audio izlaz sasvim pristojan.

Sada mi je žao što ne kupih 10 komada kada sam ga u MediaMarkt-u zatekao na akciji za nekih 22-23€. :(
 
Poslednja izmena:
Da iskopaš negde ChromeCast audio?
Ne proizvode ga više (gunđ :trust:), ali ima tržište polovnjaka.

Ima i optički audio izlaz, a onda to povezano na neki DAC, bude veoma povoljna i funkcionalna, a onda od DAC-a zavisi i koliko HiFi-jevski dobra sprava.
Čak mu je i analogni audio izlaz sasvim pristojan.

Sada mi je žao što ne kupih 10 komada kada sam ga u MediaMarkt-u zatekao na akciji za nekih 22-23€. :(

totalno sam bio nesvesan postojanja ovoga. probah zadnjih par dana da pronađem neki al bez puno uspeha. anyway, povratak korenima. iskopah malo kako da podesim headless MPD server na kompu. radi odlično

https://sova.rocks/2021/01/19/mpd/
 
Nazad
Vrh Dno