Šta je novo?

Storage na telefonu - koliko je dovoljno i za šta ga koristite?

axel-junior

Slavan
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruke
1,370
Poena
210
Nisam naišao na sličnu temu, ako ima - spajajte :)

Koliko memorije smatrate da je dovoljno na telefonu, i za šta je koristite?

Što se tiče samog telefona, meni lično je dovoljno i 64gb - uglavnom mi je zauzeto ispod 40 jer mi je sve na cloudu bukvalno, tako da mi samo aplikacije zauzimaju mesto, eventualno ako snimam duži video, pa dok se ne okači.

Medjutim, sad sam nenadano uzeo 256gb telefon prvi put (nisam tražio već je slučajno naleteo) i skontao sam nešto što mi je jako praktično nevezano za sam telefon.

Preko OTGa ispraznim na brzinu karticu sa drona ili kamere u telefon (npr. sa akcione kamere mi na 64gb stane jedva 2h), ne moram da nosim laptop, rezervne kartice, šta god.

Do sada bukvalno nisam ni uzimao storage kao parametar kad kupujem telefon, ali mislim da ću od sad gledati da to bude 256gb+ kada je moguće.

Šta vam ždere tolike gigabajte? :d
 
256 таман, све испод тога не долази у обзир за мене, јер не мењам телефон сваких пар месеци - годину дана..
ef199f92379991076e8e8d6c0c9ba252.jpg


Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Šta ti nakupi toliko, aplikacije, fotke, video?

Ovako je kod mene kad ne prebacujem ništa - čim ode na cloud, briše se iz telefona. Muziku strimujem.

 
Sve mi je na cloudu, tako da ono, i 16gb bi mi bilo dosta.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ја кад променим телефон пребацим цео телефон преко smart switch - а, имам и доста филмова, музике, свега и свачега[emoji3]
8f9b21f29ff9db4b95df9db6a06523c2.jpg


Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Meni za sada storage na telefonu mi je skroz nebitan zbog cloud-a ali kada Google photos prestane da bude besplatan, bice problema.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Interna minimum 64GB i obavezno slot za karticu, pre bih dao pare za vecu karticu nego vise interne memorije

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nebitan mi je, i 64GB je ok, trenutno imam 128 i ispod 40 mi je zauzeto.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
128GB mi je dovoljno za totalno neopterećujuću upotrebu, mada bi meni bilo dovoljno i 64GB...

Nemam pregršt aplikacija, nemam igrice, muzika je na cloud servisima, fotografije najviše oduzimaju...
 
Imam 128GB (Note 9) i dosta je zato što medija fajlovi idu direktno na OneDrive.

Kad putujem bude zauzeto mnogo više pošto skinem serije i filmove sa Netflixa

Plus telefon ima slot za mem karticu kao neku sigurnost.

Sad razmišljam o S21 Ultra i verovatno ću zbog nemanja slota za karticu uzeti model sa 512gb.

Pošto telefon menjam na 3 godine, ne bih da rizikujem ;)
8a458f6280597209d4fe2480dd516908.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja imam verziju sa 128gb, slobodno 73

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Imam 128gb, popunjeno 43.7gb. Teško da ću popuniti više od 70gb.
Na prošlom telefonu sam komotno funkcionisao sa 64gb, uvek mi je bilo slobodno oko 15gb.
 
Meni je takođe smešno kada se za neki model kao minus stavlja 64gb. Ako neko snima samo 4k Video to mogu da razumem, ali sve ostalo mi nije logično stvarno. Sve je na [emoji3509] danas. Ja recimo 64gb nisam popunio za 2 godine, a stalno slikam klince.
 
128 - 37 zauzeto ali je nov telefon s kojim nije fotkano puno (mAx 20 fotki)
Mislim da je dovoljno 128.... ( sa 8gb sam presao na 128gb :laugh: )
 
Meni je takođe smešno kada se za neki model kao minus stavlja 64gb. Ako neko snima samo 4k Video to mogu da razumem, ali sve ostalo mi nije logično stvarno. Sve je na [emoji3509] danas. Ja recimo 64gb nisam popunio za 2 godine, a stalno slikam klince.

Pisu i da je smesno 128gb
 
Presao sam sa 64GB na 256GB. Toliko mi je nebitna kolicina memorije da kad sam uzimao telefon nisam ni pogledao koliko ima, mislio sam da je 128GB, kad ono 256 :D

Slike i video idu na cloud, trenutno na Photos, kad ne bude besplatan videcu na koji servis ce ici, svakako ih lokalno necu cuvati tako da sto se mene tice i 64GB je puna kapa :)
 
Čini mi se da koliko god da ima memorije, imao bi čime da je popunim.
Aplikacije, slike, video, igre, muzika, audio knjige... Uvek napunim telefon do maksimuma, samo ostavim toliko memorije koliko treba za nesmetan rad telefona.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ako se snima 4k, ni 256gb nije dovoljno. Ja imam 20+ gb 4k snimaka, a bilo bi mnogo vise da nije bilo korone. Tj memorija od 128gb bi odavno bila puna.
Batalicu snimanje 4k, previse zauzima, od sad samo 1080p 60fps.
 
Snimis pa prebacis negde. Ionako na telefonu ne mozes da gledas 4k pa nema ni smisla tu da ga drzis
 
Ja ne mogu da verujem da ljudi još uvek na telefonu čuvaju slike i video, pored tolikih cloudova. Izgubiš telefon, pokvari se ode sve u propast...obavezno backup na cloud ili bar na komp.
Meni je popunjeno 43/128 i nikad nisam imao preko 50, tako da je i 64 sasvim dovoljno.
Sad videh da Viber zauzima skoro 600 MB sa očišćeni kešom wtf?
 
Ja čim slikam ili snimam video, odmah prebacim sve u folder na telefonu koji imenujem datumski i po događaju, kad dođem kući prebacim na svoj NAS preko ftp, a neko vreme ih ostavim još na fonu, pa kad zatreba kasnije slobodno ih obrišem.
 
Ja čim slikam ili snimam video, odmah prebacim sve u folder na telefonu koji imenujem datumski i po događaju, kad dođem kući prebacim na svoj NAS preko ftp, a neko vreme ih ostavim još na fonu, pa kad zatreba kasnije slobodno ih obrišem.
Isto, iz tog razloga mi je 64GB dovoljno... I još sam jako restriktivan sa aplikacijama, bukvalno instaliram samo one koje mi trebaju i koje koristim. Čim primetim da neku ne koristim, ili da je sranje, brišem odmah, ne zbog oslobođenja prostora, već me nervira...
 
Za oslobađanje prostora, sem sistemskog čistača sam koristio i Files by Google.
 
Meni je 64GB dovoljno, ali obicno kazem da je 128GB optimalno.

S obzirom da nemam pregrst aplikacija, odnosno imam samo one koje odista i koristim, prerastao sam instaliranje aplikacija iz radoznalosti i fore, ne instaliram igrice, 64GB je prakticno i vise nego dovoljno za skladistni prostor tih aplikacija i njihove podatke.

Sto se tice prostora za medijski sadrzaj, preferiram SD karticu iz prostog razloga sto je nezavisna od telefona, lako se prebaci na drugi uredjaj sa pripadajucim sadrzajem. A kada se radi o sigurnosti tog sadrzaja, mislim da je ipak najsigurnije staro dobro prebacivanje na komp ili eksterni hdd/sdd, iz prostog razloga sto telefon moze da se pokvari, da se izgubi sa sve sd karticom, a i cloud je nesto van fizickog dometa, desavalo se da ljudima pogase google naloge sa sve drive sadrzajem jer se to desava a i moze im se.
 
Godinama sam imao s9+ sa 64gb. Nikada ih nisam napunio...
Sada sam kupio mi 10t pro 128. Nisam htio davati ni 60e radi 256 jer mi zaista ne treba
 
Kolika je maksimalna brzina kartica koje telefoni mogu da podrže? Ne mogu da iskopan za Realme 7 pro. Na netu pišu Class 10 a neki i UHS ali to su pretpostavljam samo oni najskuplji.
 
Nazad
Vrh Dno