Šta je novo?

Kućna multimedija Sto jeftiniji 32" smart TV na kome radi eon

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Laza

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2001
Poruke
4,634
Poena
765
Roditeljima potreban 32" smart TV na kojem bi radio eon. Ranije imali neki vox navodno smart na kome se eon vukao kao prebijanja mačka i zaglavljivao. Ima li neko iskustva?
 
Ja jedino mogu da preporučim TCL android sistem na kojem je lepo radio eon. Ostalo što sam gledao, sve mahom ti jeftiniji fox, vox i tesla je bilo na granici upotrebljivosti
 
tu je i H32B6700 - Hisense sa Android-om
doduše, ima jaču cenu, mislim da je oko 26K dinara
 
Poslednja izmena:
Glasam za jeftin tv plus mi stick, najjeftinija kombinacija za eontv, a dobro radi, a radi i netflix (što nije slučaj da uzmeš eon box)
 
TESLA Televizor 32S605BHS SMART. Tv ima Android OS. Prijatelji su uzeli pre mesec dana putem internet porudžbine i nisu imali nikakvih problema sa Eon TV aplikacijom (sa kodom).
 
Poslednja izmena od urednika:
Glasam za jeftin tv plus mi stick, najjeftinija kombinacija za eontv, a dobro radi, a radi i netflix (što nije slučaj da uzmeš eon box)
Apsolutno se slazem. Na jednom od televizora imam pomenuti stick. Netflix i Amazon fenomenalni, HBO dobar(jer im je sam app sranje) i EON ce biti poprilicno zadovoljavajuci.
 
Imam LG 32LM630PLA. Kupio sam ga na KP, za 240 evra, prevashodno zbog FHD. Slika je ok, ali je zvuk ispod proseka i nema Android (ima svoj Web OS koji ima daleko manje dostupnih aplikacija od Androida). Pretpostavljam da imam garanciju 2 godine u ovlašćenom servisu.
Da mi je ova pamet, pre bih kupio Tesla TV koji sam preporučio (garancija može da se produži na 5 godina), ili neki drugi smart TV (TCL, Hisense - garancija 7 godina).
Možeš i neki jevtinij TV, kao što kolega Aca kaže i Android TV boks. Tu treba da obratiš pažnju da li na uredjaju može da se instalira Eon TV aplikacija ( sa unosom koda), na nekima ne može već samo mobilna aplikacija.
 
Gadjaj Vox, skoro svi imaju preinstaliran play store. Ili ako hoces malo bolje, TCL...
 
@Laza 32" Full HD ima smisla ako gledaš sa razdaljine do 1,5m. a i takav ne upada u kategoriju "što jeftiniji".

u vezi predložene marke VOX, nisam siguran da li je u pitanju Android TV ili "običan" Android. poslednje što znam jeste da je u pitanju "običan", stoga nema EON-a.

Hisense (serija B6700, u ovom slučaju H32B6700) predložih jer ima Android TV (i Chromecast i bluetooth i DTS...) i zbog garancije od 7 godina. pojavljuje se i nova serija Android modela, A5730FA al' nema 32" u ponudi još uvek.
 
Poslednja izmena:
Glasam za jeftin tv plus mi stick, najjeftinija kombinacija za eontv, a dobro radi, a radi i netflix (što nije slučaj da uzmeš eon box)


Slažem se sa ovim. Meni na deleko skupljem tv u nedostaju HBO GO i EON. Umesto Mi stika može i bilo koji kršeni android box
 
Da ne otvaram novu temu u pitanju je slicna stvar, samo ne mora da bude najjeftiniji...:)
Konkretno, treba mi tv za klinca, tj. za decju sobu od 9m2, tako da je 32" maksimum i ovako ce morati na neki nosac, jer nema gde da se stavi.
Uzeo bih najpre Hisense zbog garancije od 7god, android naravno, jer cemo tv verovatno gledati preko Eon aplikacije, a i YT je obavezan:D.
Da li je u tu svrhu najbolje uzeti vec pominjani model H32B6700 ili ima i nesto bolje za malo vise novca ili mozda sacekati neke nove modele?
 
Ne mogu da provalim uopste te njihove oznake A, B, veci broj valjda znaci "bolju opremu", vise funkcija... :rolleyes:
Gledao sam i taj model i koliko vidim da su slicni (32A5710FA i H32B6700)...
Malopre videh u jednoj online radnji taj noviji po istoj ceni kao i B6700 za 26k, samo je pitanje ima li ga na stanju...
Svakako, ne zurim sa kupovinom, bar do kraja meseca dokle traje akcija 7 god. produzene garancije.:)
 
do kraja meseca traje akcija da se prijaviš na tu registraciju, koliko pamtim. o oznakama piše u Hisense temi i odnose se na godinu pri čemu je označavanje drugačije od 2020. godine pa je stoga zbunjujuće
 
Jel imao neko iskustva sa ovim televizorom:
 
Na mom VOXu radi odlicno EON, samo sto je bolje da se spoji ethernetom ako postoji mogucnost,
 
Hisense 32A5710FA nema nigde na stanju, pa cak ni kod distributera/uvoznika, ostaje jedino model H32B6700.
Sad, da li cekati, ovaj noviji model i verovatno propustiti akciju 7god. produzene garancije ili uzeti ovaj stariji model H32B6700... :unsure:
 
ne verujem da je drastična razlika u pogledu hardvera između ta 2 (ionako vodeći/svi proizvođači ulažu u razvoj 4K/8K, HD Ready i Full HD samo štancaju uz poneke manje izmene). A5710 možda ima noviji i/ili upeglaniji Android
važnija je garancija 7 godina. ako crkne tokom tog perioda možda ga zamene novijim modelom ;)
 
Који не-смарт тв је добар да се упари уз нпр ми бокс? По ценама је та опција чак нешто скупља од смарт тв који пушта еон. Једино што ретко који 32" тв има 2гб рам.
 
По цени су скоро изједначени, не-смарт + бокс и смарт 32". Какви су по квалитету слике, звука и дуготрајности?
 
Ja nisam imao poverenja u smart mogućnosti jeftinih Vox televizora, Mi Box je ipak proveren uređaj na kome maltene sve bitno radi solidno (Kodi, Netflix, Youtube...). Kvalitet slike treba proveriti uživo, slika je ok i bez bilo kakvih ozbiljnih anomalija, tražiti nešto više od televizora u rangu 20-ak hiljada dinara (39" i 42" modeli su kod mojih) meni nema nikakvog smisla. Garancija je 3 godine, koliko će trajati preko toga niko ti ne može garantovati.
 
Нико не очекује плазма или олед квалитет слике. За малу собу 32" је макс. Ипак, питање је квалитета самог уређаја. Ми бокс је добар ок, али да ли ће тв радити са добром сликом, без зујања, кочења и сл. То је оно што брине. Џаба гаранција ако се једанпут годишње шаље на сервис. Зато је питање шта је боље направљено.
 
Kao što sam napisao, slika je bez anomalija tv nije smart i te osnovne tv funkcije rade dobro. 39" kod roditelja je upravo izašao iz garancije, ja sam im to kupio pre tri godine. Sestra je uzela skoro jer smo bili zadovoljni prethodnim.
 
39DSA662H kod roditelja, 43DSA311B ili 314B kod sestre, ja mislim, ako je kupila ono što sam joj napisao.
 
Nazad
Vrh Dno