Šta je novo?

START.film - Ruski streaming servis

Ja sam instalirao pre neki dan na telefonu. Za 5€ mesečno,mogu reći savim fina ponuda. Samo mi nije jasno, zašto mi je na telefonu automatski podešen srpski jezik aplikacije,a na android televizoru nemam opciju da promenim u srpski nego je sve na ruskom.
 
Instalirao sam aplikaciju pre neki dan na svom LG televizoru i mogu reći da mi deluje zanimljiva ponuda filmova i serija. Vidim da su to sve ruski filmovi i serije, a gde piše da je 5e mesečno instalirao sam bez da sam trebao da platim bilo šta niti sam trebao da ubacim podatke od računa. Vidim da je prvih sedam dana besplatan pristup.
 
deluje kao osvezenje, samo je pitanje koliko filmova/serija je pokriveno srpskim titlom?
 
ima li neko iskustva sa Fire Stick? radi li aplikacija dobro?
 
Sad vidim da im je aplikacija na Samsung Tizen-u na isti šablon kao i HBO Max. Nisam našao nigdje podatak koliko konekcija može istovremeno. Vidim da se može napraviti 5 profila!
 
Kvalitet slike nije zadovoljavajuci, ne moze se meriti sa amazon prime koji je bolji od Neflixa sakvalitetom tona i slike.
Velicina slova ne moze da se podesava. Treba da porade na vecem izboru ali kao osvezenje mislim da vredi.
Iz mog iskuztva najjaca paltforma je americko kanadska watch.mzhchoice Imaju ubitacno retke i nadasve dobre serije.
Mene su castili prvih 6 meseci da placam u pola manju cenu predplate koija je 8 dolara. Znaci placam 4 dolara .A kvalitet slike je nesto najbolje sto do sada uopste video.
 
Moram da se debelo ispravim.Kvalitet slike je u 4K.
Logisticka podrska je veoma brza. Ima podrsku na ruskom, bugarskom, bosanskom, srpskom, hrvatskom.
Moze za sada da se downloaduje i gleda Off-line samo kad je podeseno sve kao interfejs na ruskom jeziku.
Bilo kako, ovo je veliko osvezenje.
Moze 5 profila ali ne znam tih petoro na koliko uredjaja u real time mogu da budu prijabljeni da ne bi doslo do ''brisanja'' nekih uredjaja.


mod: politika nije dozvoljena
 
Poslednja izmena od urednika:
Probao sam danas ovaj Start na Apple TV i deluje zaista zanimljivo. Koliko vidim ima dosta sadržaja i sve je prevedeno na srpski, kao i interfejs. Može pretplata i na godinu dana za 40 EUR, možda i uzmem, da malo odmorim od Netfliksa.
 
Ovo se pojavilo pre mozda cak i godinu dana, ima app za mob takodje, 7 dana je free. Sve je sadrzaj na ruskom. Start ima i svoju produkciju.
 
Izvinjavam se unapred ako je već negde napisano, ali ne mogu da nađem. Moje pitanje je na koliko uređaja se može istovremeno gledati, tačnije koliko korisnika može istovremeno da gleda sa jednog naloga ? Vidim da je moguće napraviti 5 profila, ali nigde ne piše koliko istovremeno mogu da gledaju.
Hvala unapred :)
 
Juče sam posle dugo vremena ponovo ušao u Start aplikaciju i aktivirao onih sedam dana besplatno. Nažalost, nije to više ono što je bilo, uklonili su ogroman broj serija i filmova, pa mislim da sada nije ostalo ukupno više od tridesetak naslova i nemaju svi prevod na srpski. Kvalitet slike je očajan, kada se podesi full hd, slika koči i ne može da se gleda. Danas je situacija nešto bolja ali juče nisam mogao bukvalno pet minuta da odgledam nešto. Ne znam je li to rezultat neke blokade ili nečeg takvog ali prošle godine je savršeno radilo.
Ušao sam na svoj nalog na njihovom web sajtu, sve je samo na ruskom, tamo je ogroman broj filmova i serija, ali nemaju prevode na srpski. Čak i ono što sam prošle godine gledao više nema prevode. Ne znam kako mi se na web sajtu prikazuju toliki naslovi a u aplikaciji nema ništa od toga, nemam nikakv vpn ili nešto slično. Žao mi je jer volim ruske filmove i serije koje nigde drugo nisam našao i bilo je zaista odličnih naslova.
 
Ja sam prošle godine probao i činilo mi se dobro međutim brzo sam uočio da je ponuda slaba i da se vrlo retko dopunjuje.
Osim toga neke odlične serije kao npr. Karamora, su bile samo za rusko tržište. Mislim jer nisu imali prevod a stavljali su samo sa prevodom.
Tako da sam sa žaljenjem otkazao.
 
Danas na Google TV stiglo ažuriranje Start aplikacije i odmah poruka da je interfejs sada samo na ruskom a prevodi ostaju. U ovoj novoj aplikaciji sada ima veliki broj filmova i serija, ima ih i u 4k, mnogo bolje izgleda ali sve je na ruskom. Izuzetno je teško naći šta ima srpski prevod, mora da se pušta svaki film ili serija pa tek onda se vidi ima li titlova, a ima ih vrlo malo. Stara aplikacija je imala samo filmove i serije sa srpskim titlovima, a sada je haos. Što je najgore čim se nešto pokrene to ostaje u spisku 'nastavi gledanje" pa nastaje još veća zbrka. Šteta jer tek sada vidim koliko ima dobrih filmova i serija. Inače pošto imam i Start aplikaciju na Apple tv, tamo još uvek postoji mogućnost da se jezik aplikacije promeni na srpski i onda se vrati stari interfejs sa onim naslovima koji imaju srpske prevode. Takođe i na telefonu može da se vrati srpski interfejs aplikacije.
 
Da li ovo može da se gleda peko računara ?
 
Edit.

Ovo je baš dobra tema, bilo bi dobro da se preporučuju filmovi iz kratak opis. Slično kao u temi poslednji odgledani filmovi, samo bi ovde bila dodata i radnja - u kratkim crtama.
 
Start tv je kod nas izgleda potpuno pukao. Pre mesec dana sam se registrovao i tada je bilo nešto preko 50 filmova i serija sa srpskim prevodom. U međuvremenu su ukinuli srpski interfejs i svakoga dana smanjivali broj prevedenih naslova. Danas ih je samo sedam, na svim ostalim su uklonili naše titlove. Najgore mi je što sam počeo neke serije da gledam i odjednom nemaju više prevoda. Inače, dodali su baš veliki broj novih filmova i serija, rekao bih dobrih, ima ih i u 4k, ali ništa nema srpski prevod, čak ni engleski. Ne razumem šta žele da postignu, možda se povlače sa našeg tržišta ali što onda uklanjaju postojeće prevode.
Upravo sam otkazao pretplatu.
 
Poslednja izmena:
Je l ovo još postoji ili je ugašeno?
Ima na domenu start.ru ali je sve na ruskom. Koliko se sećam za naše tržište je bio domen start.film ali tu više nema opcije za registraiciju i prijavu.
 
Nazad
Vrh Dno