Šta je novo?

"Stari" SSD na novi PC

Zoomzoom

Zapažen
Učlanjen(a)
07.06.2022
Poena
5
Dakle imao sam laptop kome je otisla maticna prosle nedelje, kako je ovo drugi put da mu je crkla maticna odlucio sam da kupim jedan manji desktop. Kupio sam desktop, na njemu je instaliran Win 11.

Moje pitanje je da li mogu samo da prikacim SSD M2 sa laptopa na kome je instaliran Win 10 u novi desktop koji i sam ima SSD ali sa instaliranim Win 11 i da ne bude nekih problema? Znam da fizicki mogu samo me zanima da li ce nova instalacija imati problema?

Davno sam radio ovo sa starim HDD u desktopim i nije bilo problema ali ne znam kako SSD funkcionisu. Ima li neko iskustva?

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
765
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
To sigurno da možeš ali je nepoznato da li će da butuje sa starim W10. Ako hoćeš novu i čistu instalaciju W11, samo obriši sve particije sa diska tokom instalacije. Ako imaš mogučnost da povežeš oba diska, možeš da uradiš kloniranje. Ako radiš čistu instalaciju, prikupi sve drajvere prvo.

OP
OP
Zoomzoom

Zoomzoom

Zapažen
Učlanjen(a)
07.06.2022
Poena
5
To sigurno da možeš ali je nepoznato da li će da butuje sa starim W10. Ako hoćeš novu i čistu instalaciju W11, samo obriši sve particije sa diska tokom instalacije. Ako imaš mogučnost da povežeš oba diska, možeš da uradiš kloniranje. Ako radiš čistu instalaciju, prikupi sve drajvere prvo.
Pitanje je da li ce biti problema sa butovanjem jer je vec instaliran W11 na novom, cista je instalacija na njemu.

A na starom je W10 pa me zanima dal ce biti problema sa butovanjem

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
765
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Moguće je i verovatno fa će biti problema sa W10 diskom jer je verovatno instaliran u Legacy BIOS modu a W11 mora sa UEFI ali ako ćeš čistu instalaciju W11 onda W10 nema veze.

terzazak

Slavan
Učlanjen(a)
27.02.2007
Poena
435
Pitanje je sta hoces sa tim starim SSD-om?
Da obrises win 10 i da ga koristis u druge svrhe ili da ti ostane stari win na njemu (dual boot)?
Ako ti ne treba win 10, znaci samo win 11, mozes da normalno butujes win 11 sa novog SSD m2 i nakon toga da formatiras stari SSD, nista vise.
Ako hoces ovo drugo onda je velika verovatnoca da se desi ovo sto ti je napisao @CountMike.

OP
OP
Zoomzoom

Zoomzoom

Zapažen
Učlanjen(a)
07.06.2022
Poena
5
Pitanje je sta hoces sa tim starim SSD-om?
Da obrises win 10 i da ga koristis u druge svrhe ili da ti ostane stari win na njemu (dual boot)?
Ako ti ne treba win 10, znaci samo win 11, mozes da normalno butujes win 11 sa novog SSD m2 i nakon toga da formatiras stari SSD, nista vise.
Ako hoces ovo drugo onda je velika verovatnoca da se desi ovo sto ti je napisao @CountMike.
Ma samo bih ga prikacio, skinuo neke fotografije koje su se tu zadesile kad je maticna na laptopu crkla i onda ga formatirao i koristio kao extra storage.

nidza

Slavan
Učlanjen(a)
16.07.2004
Poena
485
Bez problema ga nakači posle i prebaci, nema šta da butuje sa njega, ako je odabran primarni disk sa novog kompa. Ako želiš pozajmiću ti ja USB na SATA adapter, pa ga nakači kao eksterni, ili uzmi sebi takav adapter, pa taj disk pretvori u eksterni.

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poena
110
Srbi bi da ima u Maxiju PREMIA SSD na akciji kupili da mogu , koga briga sto nema DRAM sta je to :unsure:

sonus70

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2006
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile Gfx 2.60 GHz
RAM
8
GPU