Šta je novo?

Stari arkadni automati i pripadajuće ;) igrice

istameni

Poštovan
Učlanjen(a)
28.04.2019
Poruke
58
Poena
60
Vidim da dugo nismo pričali o arkadnim automatima za "igrice" :) , pa me zanima kakva je trenutna situacija oko toga.

Dakle, treba mi preporuka za emulator (za virtuelnu mašinu sa XP-om), a dobro bi došao i neki repozitorijum sa ovim sadržajem ;)

Sve u svemu, ne treba mi ništa što zahteva snažne računarske resurse.
 
Nađoh mame0240s, koji bi trebalo da radi pod 32-bitnim XP-om. Instalacija (self extracting) prođe kako treba, ali u odzipovanom stablu nigde nema releventnog *.exe programa. Može mala pomoć...?
 
To bi trebalo da bude source verzija i zato nema exe u arhivi.
Možda je bolje da probaš neku stariju, ako koristiš XP mašinu.
Probaj ovu, trebalo bi da radi:
Nisam se previše udubljivao u pretragu, ali ovde nisam našao noviju prekompajliranu 32bit verziju, već samo 64bit.
Možda negde ima i novijih, ali mame ume da bude zahtevan, tako da mislim da je bolje da probaš ovu ili neku stariju sa gornjeg linka.
Odavno se nisam bavio mame emulacijom još od vremena kada sam ga instalirao na Raspberry Pi, ali se sećam da su sve verzije posle 0.200 i dalje, bile dosta zahtevnije.
Ja sam tada jurio što stariju i manje zahtevnu verziju, koja još uvek ima podršku za našu Galaksiju, ali to je druga priča, tada je mame bio razdvojen na arkade (mame) i računare (mess), a sada je to već duže vreme objedinjeno.
 
Neće, pa neće :( Probao sam tačno ovu verziju sa githuba, ali samo otvori konzolni ekran i tresne grešku:

Kod:
The procedure entry point GetTickCound64 could not be located in the dynamic link library KERNEL32.dll.

Nego, pokušao bih da iskompajliram mame0240s verziju. Ne znam samo kojim kompajlerom to da odradim. Nije mi problem ni "jednokratno" ;) korišćenje kompajlera, samo radi toga da mi napravi .EXE, jer ću posle kompajliranja po svoj prilici da brisnem mašinu sa kompajerlom...

... A ako mi se baš dopadne, možda je zadržim i na duže staze :)
 
Probaj Batoceru ako ti tako nesto odgovara, moze da se instalira na fles. Jedino je problem sto mora u biosu da pokrece prvo sa njega pa svaki put kad hoces da koristis restart racunara. Ili da kupis neki jeftin laptop ili nesto slicno pa da koristis samo za to.
 
Neće, pa neće :( Probao sam tačno ovu verziju sa githuba, ali samo otvori konzolni ekran i tresne grešku:

Kod:
The procedure entry point GetTickCound64 could not be located in the dynamic link library KERNEL32.dll.

Kao što rekoh, sve verzije 02xx su zahtevnije i XP-u nedostaje taj dll, a možda i još neki.
Prvo probaj da instaliraš Visual Studio 2012 Update 1, to bi trebalo da reši problem.
Ako ne pomogne, kreni sa nekom verzijom ispod v0200, recimo v0191 ona provereno radi na Win XP.
 
Imaš već ovakvu temu, tik 10-ak postova niže ;)

 
Izgleda da je problem negde u nekompatibilnom grafičkom režimu... Naime, MAME treba da se vrti pod virtuelnom mašinom sa 32-bitnim Windowsom XP.

Probao sam desetak verzija sa gornjeg linka što je postavio Universe, i ove novije izbacuju grešku koju sam već bio naveo. Nešto malo stariji kukaju da je problem u grafičkom režimu, ali mislim da treba gledati "na tu stranu" :)

Isprobao sam najnoviju (doduše 32-bitnu) verziju MAME-a i pod virtuelnom mašinom sa Windowsom 7, i dobijam isti problem (sa grafičkim režimom). Evo screenshota:

screenshot.GIF

Dakle, pitanje je da li postoji neki switch ili sličan čač ;) kojim bi ovo moglo da se koriguje.

Naravno, imam i varijantu da isprobam sve ostale verzije, samo ih ima prilično mnogo, pa bih da probam prvo nešto jednostavnije.

P. S. Imam jednu baaaš matoru verziju MAME-a koja je radila i pod XP-om, ali sam hteo nešto ipak novije...
 
Da ne ostane nedorečeno: verzija koja RADI je 0.84u2, iz jula 2004. godine. Istina, isproban je samo Scramble, ali...
 
Nazad
Vrh Dno