Šta je novo?

stara 775 ploča problem, potrebni saveti i pomoć naravno (DFI DK P35 T2R)

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Već jedno 3 godine mi ova ploča stoji u kutiji i sad bih hteo da je "oživim".
Naime, pre te 3 godine sam hteo da flashujem bios ploče, pustio ja njega, ali ploča se nije budila. Pošto je garancija bila pri isteku (alti) dok oni to nisu zaveli istekla je, i vratili su mi je i rekli kako je istekla garancija i kako je kao ploča oštećena fizički.
Pošto sam ja u međuvremenu porčio novu ploču i novu mašinu (ovu iz potpisa) ta ploča je ostala u kutiji jedno vreme. Pošto sam mislio da je do bios-a, poslao sam je čuvenom Čika Peri, koji mi je zamenio bios, ubacio novi bios (koji sam prethodno izvukao iz ploče) i novi bios čip, ali ploča se i dalje ne budi.
Sad sam razmišljao da se pozabavim sa njom pa me interesuju neki vaši predlozi šta bi mogao činiti :)
 
Moda je trebalo sa neta da skineš novi odgovarajući BIOS a ne iz ploče da vadiš?
 
mislim (koliko se sećam) da sam sa neta i skinuo tu verziju, tako nešto je bilo, ili sam njemu dao link, sad se ni ja više ne sećam.
Samu poču sam pregledao i nema ni jedno fizičko oštećenje na njoj, pogotovo što je ploča uzeta kao nova, i samo je jednom zašravljena u kućište, znači nije vađena milion puta
 
Ako su u servisi rekli da je ploca fizicki ostecena,veruj da su se postarali da tako i bude.
Pogledaj pazljivo plocu ima li pukotina na zastitnom laku.
Dovoljno je da se ploca nategne malo preko kolena i gotovo.
 
Ma ko će im znati, možda nisu znali dijagnosticirati problem, pa po običaju lupe da je fizičko oštećenje.
 
jel zna neko neki servis gde bih mogao da pošaljem ploču, pa da oni probaju da je ožive
 
Nekada je bila vrhunska ploca za OC ali ne znam koliko se isplati da je popravljas.
 
za kućni komp, znači filmovi, net, muzika je odlična :) a voleo bih da je opravim, pa makar me koštalo i više nego neka nova ploča
 
Ta ploca moze mnogo vise od toga.ali tesko danas naci ko ce to da odradi.
Jednostavno ploce se danas menjaju.
Kada se setim sta je bio DFI Lan Party NFII Ultra B i kako je bila lepa plojka i skupa.
 
ma znam da može mnogo više, meni je ploča prelepa, uv reflektujući slotovi, odličan OC-er, ma fenomenalna ploča
 
isprobao sam je danas, ali mrka kapa, ni bip da kaže ;S
 
Nazad
Vrh Dno