Šta je novo?

Stake-ovanje/Lending/Earning/Orocavanje stablecoin-a (USDT, USDC, BUST, Dai, TUSD, UST)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

code381

Poštovan
Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruke
160
Poena
80
Otvaram temu koja se odnosi samo na “stednju” stablecoina, sto na crypto berzama sto na specijalizovanim servisima. Dakle samo stablecoini, dzabe meni npr ako neko za neki shitcoin nudi kamatu 200% kada taj isti shitcoin u bear-u moze da mu padne cena za 10 puta za 2 meseca.

Evo ja cu napisati sta znam za sada , pocinjem sa crypto berzama tj da napravim neki presek za poslednjih 6 meseci

Bitfinex (ocenjena na Coinmarketcap-u sa ocenom 8/10) – nudi stednju u USD i USDT, nudi izmedju ostalog i stednju u EUR I EURt ali volume je dosta mali. Trenutne kamate su 6.5% za USDT i 15% za USDT, uposlednji 6 meseci APY za USD se kretao oko 4-10% a za USDT od 4-16% sve zavisi od trenutnog stanja na trzistu.

OKEX (ocena 6.6) - takodje nudi stednju nama treba da bude interesantna za USDT i USDC, 13% je trenutna kamata za USDT a za USDC ima ponuda za orocavanje na 30 dana nude 20%. U poslednjih 6 meseci kamatase kretala se u opsegu malo vise od 1% u maju kada je cena BTC-a bila 30-35k pa sve do 9%.

Kraken (ocena 8.2) - nude fiksnu kamatu 2% za USD a za EUR 1.5%. Skroz neinteresantno.

Binance (ocena 9.7) – trenutno nude 1.2% za USDT. Ranije su nudili 7% za period od 90 dana sada nesto ne mogu da nadjem na njihovom sajtu neku atraktivnu ponudu

Huobi Global (ocena 8.1) – trenutna kamata za USDT je 4.41% a za ostale stablecoine dosta manje. Ovo je za Flexible a mnogo interesantnija ponuda je za Fixed gde se za USDT za period na 90 dana nudi 5.88%. Inace celo leto je kamata za Flexible bila 6.61% tek od septembra je 4.41% dok se za Fixed za 90% nudila 8% kamata.

FTX (ocena 8.4) – trenutno nudi kamate za USD 10% i za USDT 14%. U poslednjih 6 meseci kamate su znale da idu i do 30% i 50% ali i da padnu na 0.88%, dakle sve zavisi od trenutnog stanja na trzistu.

KuCoin (ocena 8.4) – njih od skora pratim i nude prilicno ludacke kamate 20-40% za USDT. Nude lending za period 7, 14 i 28 dana.

Stednju takodje znam da nude Coinbase i Gemini ali za Srbiju ta usluga nije dostupna. Zanimljivu ponudu ima i Gate.io a ako neko zna neka napise za BitMEX da li nude, kako i koliko.

Ovo su bile Crypto berze koje su tu godinama i imaju dobru reputaciju (sigurnost), sada cu nabrojati neke od specijalizovanih servisa. Celsius i Crypro.com su proverene kompanije a za ostale dole navedene ne znam koliko su sigurne, da li vredi poveriti im svoj novac. Za sve ove servise verifikacija sa pasosem je obavezna (pasos Srbije i broj telefona iz Srbije je podrzan)

Celsius Network – Platforma iz UK i koji je jedan od prvih krenuo sa ovim, ima skoro sve stablecoine u ponudi i kamata je 8.88% e sad mislim da je ovo kamata ako imate odredjen broj CEL coina a bez je kamata malo manja. Sve se radi kroz aplikaciju a ne preko Weba.

Crypto.com – platforma iz Hong Konga, servis koji je pionir u ovom poslu. Trenutne kamate koje nudi su APY 10% za orocenje od 3 meseca (bira se Flexible, 1 mesec i 3 meseca) a ako imate odredjen broj CRO coina onda je kamata i veca kao i kod Celsius-a. I takodje sve se radi preko aplikacije.

BlockFi – platforma iz USA, pise da nude 8.88% za USDT za godinu dana

Nexo.io - trenutno nude 8% ili ako imate Nexo coine onda je kamara veca. Moze da se stedi i u EURX i GBPX.

YouHodler – Svajcarska platforma, trenutno nude 12% za USDT.

CoinLoan – iz Estonije, nude kamatu 12% za (skoro) sve stablecoine. Moze da se stedi i u EUR isto 12%.

Hodlnaut – iz Singapura, trenutno nude 12% za prvih 25.000 a za sledecih 75.000 USDT 7%. Podrzavaju samo USDT, USDC I DAI.

Takodje sam video i MyEtherWallet nudi Lending, mislim da sam pre neki dan u njihovoj aplikaciji video da je za USDT 7%.

SwissBorg nudi ali nista spektakularno.

DEX takodje nude stednju ali nisam upoznat posto iste za sada ne koristim. Voleo bih da se korisnik @marko_ns ukljuci u temu i napise sta zna o tome ko, sta i koliko nude DEX.

Jedino sto znam da Anchor Protocol za TerraUSD nudi 19.5%.

Meni je najbitinija bezbednost/sigurnost same platforme kojoj treba da poverim novac a posle toga kolike kamate nudi.
 
Poslednja izmena:
Anchor, eventualno oSWAP na Harmony-u je dobar za stableove.
 
Imate vec temu, nastavite tamo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno