Šta je novo?

sta uzeti za 250 (300) e

jalokin

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2006
Poruke
8
Poena
301
Mozda nekom smesno deluje ali prosla su vremena kada sam pljackao roditelje da kupe najskuplje jer sam mislio da je to i najbolje a sve kao posledica neznanja.... no toliko to i nije bitno da su mi ti kompovi bar necemu sluzili...... sada ocu da kupim komp za lovu koju sam nekad izdvajao za memoriju ili hard:)

nisam u "kondiciji" sa trenutnim trendovima pa bih voleo da mi neko od silnih forumasa preporuci dobru PLOCU za 40ak-50ak eura za Celeron (775) procesor..... da li sam u pravu ako kazem da su vodece firme Gigabajt, Asus i MSI? Neki lik mi nudi neku AS Rock (prvi put cujem)..... dakle interesujeme za ove sirotinjske pare da uzmem neku plocu koja bi po svom kvalitetu bila dobra koliko je to moguce da naravno ima integrisanu graficku i zvucnu...

prihvatam ako mi neko i po ceni nacvedenoj u naslovu predlozi dobru celu konfiguraciju naravno bez monitora tastatur i misa.....pri sastavljanju neka limit cena bude 250 koja moze ako je neophodno da se probije za neki euro ali ni u ludilu da ne predje 300 jer se nema dalje:)

hvala svima sto ce meni neupucenom pomoci!!!!
cekam vase odgovore predloge sugestije......
 
DOBRA ploca za 40 evra nema. BOLJA kombinacija ti je AMD AM2 sa integrisanim svim zivim. Jedna od jeftinijih a dobrih ploca je ECS C51GM-M za 60-ak evra. Njega uparis sa Sempronom 2800+, 256 MB DDR2, 56k modem 80GB Maxtor hard, kuciste kung fu sa 400W isto kung fu napajanjem. To je otprilike za te pare. ako se nadje jos para dodaj za 512MB RAM-a umesto 256 MB i veci hard.
Ovo moze dosta dugo da te sluzi a i upgrade je moguc ako se odlucis za bolju grafiku (ova integisana je u rangu 64 bitne 6200) i za bolji procesor X2 neki u buducnosti ili quad core za 2 godine.
 
od izuzetne vaznosti mi je stabilnost sistema .... dakle ne radim na kompu neke za njega mucne poslove ali ponekad provodim tj ON provodi dosta vrmena u radu oko 10-15 sati dok kucam neke tekstove nesto programiram i paralelno neka muzika se slusa pa me interesuej cuo sam da su sto se tice grejanja tj ne-grejanja mnogobolji AMD procesori nego INTELovi..... koliko je tu istine u praksi.....
 
2004 sam na TechEd-u video prvi AMD-ov 64-bit processor, za koga je vazilo: "Nema sanse bez vodenog hladjenja".
A da se XXX manje greje - pfff, totalna nebuloza, pitanje od vrste procesora do vrste procesora (S939, 478, single/dual core etc.).
Jedino sto je tu bilo sigurno je da je AMD imao generaciju koja je przila palacinke u single core verziji.
cuo sam da su sto se tice grejanja tj ne-grejanja mnogobolji AMD procesori nego INTELovi..... koliko je tu istine u praksi.....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno