Šta je novo?

Sta upariti sa GEIL memorijom?

gfx

Cenjen
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruke
439
Poena
180
Pozdrav drugari,

Trenutno u masini imam 4GB (2x2GB) DDR2 800MHz RAM memorije GEIL (donje slike), koju planiram da prosirim, sa jos 4. Imam par pitanja vezanih za nadogradnju, pa ukoliko je neko voljan da pomogne, evo ih:

1. Da li se sa ovom memorijom moze upariti bilo koja druga DDR2 memorija, ukoliko su osnovni "parametri" ispostovani (da je 800MHZ, CL5, 1,8V) tj. da li postoji problem uparivanja memorija razlicitih proizvodjaca (tipa GEIL-Kingston, GEIL-Transcend)?

2. Trenutno mi ova dva "stapa" stoje u prvom i trecem (zute boje) DIMM slotu na ploci. Da li ce biti sve OK ako dokupim ta dodatna 2x2GB RAM i jednostavno ih ubodem u drugi i cetvrti (crvene boje), ili treba da pravim neki razmestaj?

3. Trenutna ponuda DDR2 RAM memorije koja bi po osnovnim "parametrima" mogla da se upari sa ovom mojom se svodi samo na TRANSCEND JM800QLU-2G. Hoce/moze li ona uopste biti dobar par ovom mom GEIL-u?

Inace, u ponudi se mogu naci i KINGSTON KVR800D2N6/2G i APACER AU02GE800C6NBGC koji su takodje na 800MHz i 1,8V ALI im je CL6 za razliku od ovog GEIL-a i gore pomenutog TRANSCENDAda li razlika u tome moze dovesti do nekompaktibilnosti u radu. :(




 
Poslednja izmena:
Mogu da se upare sa bilo kojom i tada će raditi po latencijama lošije memorije.
Tako je u teoriji.
U praksi zna da bude drugačije, naročito ako je memorija podvrgnuta overkloku.
U tom slučaju se gleda samo da se "ubodu" isti čipovi na memorijskim štapovima ako već ne možeš da ih upariš da identičnim memorijama.
 
Hvala na brzom odgovoru :)

Po pitanju overclock-a... toga kod mene nema, ne verujem da ce mi ikada i pasti tako nesto na pamet, daleko sam ja (u svakom pogledu) od toga.

Ako sam dobro razumeo tvoj post, najbolje mi je onda ici na ovaj TRANSCEND jer je on u svemu podudaran sa mojom memorijom. Treba li neki razmestaj u DIMM slotovima da pravim? Ostavim GEIL u 1. i 3., a stavim novi RAM u 2. i 4., ili je i to sve jedno?

Pozz
 
Ja sam imao upravo takav komplet. Geil i Transcend. Sve je radilo besprekorno. Isti tajminzi isti napon.
 
Odlicno. :)

Jos samo jedna stvar me muci. Obzirom da mi sada RAM radi u dual channel modu (2x2GB postavljeno u DIMM1 i DIMM3 slot), hoce li tako i ostati ukoliko dodam jos ova 2 x 2GB drugog proizvodjaca (postavim ih u DIMM2 i DIMM4)? Treba li praviti neki razmestaj u slotovima, ili...?
 
Odlicno. :)

Jos samo jedna stvar me muci. Obzirom da mi sada RAM radi u dual channel modu (2x2GB postavljeno u DIMM1 i DIMM3 slot), hoce li tako i ostati ukoliko dodam jos ova 2 x 2GB drugog proizvodjaca (postavim ih u DIMM2 i DIMM4)? Treba li praviti neki razmestaj u slotovima, ili...?
Ništa ne menjaj, samo ubaci druge dve u slobodne slotove. Možda će trebati reset BIOS-a.
 
GEIL je jako dobra memorija, radi pakticno sa bilo kojom drugom u paru..licno iskustvo..
 
Licno iskustvo sa identicnom memorijom tvojoj - ne radi ni sa cim drugim, cak ni sa drugim geilom. Na kraju sam poklonio drugu ova 2 (koja rade kod njega sa drugom memorijom, pojma nemam kojom), a kupio 4 identicna modula. Ja sam koristio asus p5e plocu, koja ni sama ne trpi najbolje razlicite module, tako da mozda zavisi i od ploce.

Iskustvo servisera s kojim sam pricao - geil je uzas za uparivanje, deshavalo mi se da sate potroshim trazeci dobre tajminge.

Moja preporuka ti je da pozajmish prvo od nekoga, pa vidish. Mozda sam samo ja bio baksuz sa kombinacijom memorije i ploce ali, kako sam se opekao, savetujem oprez.
 
@CountMike, blackbear, Johnnny,

Pre svega HVALA Vam na odgovrima, svakako mi puno znace :)

Ovo po pitanju uparivanja ce morati ici tezim putem (tj kupovinom, za pocetak dva modula, pa ako ne bude kako treba jos dva). Dobro u celoj toj prici je sto sam bas juce nasao (polovno K/P) GEIL memoriju skoro-pa-identicnu mojoj i narucio je, pa cemo videti sta ce se desiti kada je "ubodem".

Skoro-pa-identicnu kazem zato sto su fizicki identicne, moduli su od 2GB na 800MHZ, 1,8V, CL5, ALI postoji razlika u oznaci na ovoj nalepnici.

Moja nosi oznaku GX24GB6400DC i vodi se kao VALUE DUAL CHANNEL
Ova koju sam narucio nosi oznaku GX22GB6400LX i vodi se kao VALUE SINGLE CHANNEL

I, opet, ko o cemu... ako stavim ova dva modula u paru sa postojecima, hoce li mi kompletan RAM raditi u dual channel modu? Ima li kakve veze sa tim ovo sto u nazivu jednog stoji DUAL CHANNEL a kod drugog SINGLE CHANNEL?
 
Poslednja izmena:
Nema veze to što piše na memoriji, tvoja se prodavala kao set, a ova koju su naručio po komadu... ;-)
 
Nemoj da se opterećuješ mnogo sa dual channel, radiće sigurno ako se sve složi ali učinak je baš minimalan.
 
Nazad
Vrh Dno