Šta je novo?

Sta raditi sa "uspavanim" HDD-om?

CvC

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2015
Poruke
63
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Note 11 Pro 5G+
Pametni uređaji
Mi Watch
Pristup internetu
  1. ADSL
Stavio sam pod navodnike namerno, ali zapravo je HDD crkao 😁
Podatke sam na vreme prebacio, nije mi to frka, ali me zanima sta dalje sa njim?

Ne bih ga tek tako bacao u kontejner (satro brinem o ekologiji), ne znam da li zapravo moze ista od njega da se iskoristi u delove ili ne.

Razmisljao sam mozda ga ga rastavim i napravim sat od njega, ali ne znam da li je to sad vec klise ili ne? 🙃
 
Stavio sam pod navodnike namerno, ali zapravo je HDD crkao 😁
Podatke sam na vreme prebacio, nije mi to frka, ali me zanima sta dalje sa njim?

Ne bih ga tek tako bacao u kontejner (satro brinem o ekologiji), ne znam da li zapravo moze ista od njega da se iskoristi u delove ili ne.

Razmisljao sam mozda ga ga rastavim i napravim sat od njega, ali ne znam da li je to sad vec klise ili ne? 🙃
Radi druže šta ti je srcu drago, samo ga nemoj prodavati na limundu kao radno stanje "neispitano"... ;)
 
ne znam da li zapravo moze ista od njega da se iskoristi u delove ili ne.
u zavisnosti šta je crklo.možda možeš da ponudiš nekoj firmi koja se bavi spašavanjem podataka
 
u zavisnosti šta je crklo.možda možeš da ponudiš nekoj firmi koja se bavi spašavanjem podataka
Može i ovo, ali samo ako op ima koristi od toga u smislu zna nekoga ko tu radi, dobija neki popust u budućnosti, itd. Altruizam prema firmama je bespotrebno neopravdana stvar, ma kako surovo zvuči. Budeš srećan ako dobiješ hvala, kakva je većina firmi kod nas.
 
Radi druže šta ti je srcu drago, samo ga nemoj prodavati na limundu kao radno stanje "neispitano"... ;)
Na Limundu nisam bio jedno 10 godina, ali me ne cudi da i dalje prodaju neispravne stvari kao "neispitane" i po ceni nove :D

Ne nameravam prodaju, iskljucivo bi dao nekome ako se sta moze iskoristiti u delove kao sto je @momsab spomenuo, a na kraju krajeva cu ga verovatno otvoriti i gledati sta sve ima u njemu.


Generalno neki otpad za elektroniku ne postoji ili su samo nevidljivi?
 
Moj drugar namerno nabavljao raznorazne HDD, on vadio magnete a ja ležajeve glave i diskova za raznorazne projekte, mnogo kvalitetni mali kuglični leažajevi i osovine a na motoru diska po 2. Aluminijumska kućišta na otpad. jednom smo odneli preko 100KG.
 
Par godina, neznam tačno, on je bio zaluđenik za magnete, pokušavao da napravi perpetum mobile. Živeo je stotinak metara od kalenić pijace pa ih tamo kupovao po 5-10 dinara, neki su čak i radili. na kraju je imao 20tak u radnom stanju pa stavljao filmove (njegov hobi). Donosio je diskove kod mene kući pa smo ih tu rastavljali.
 
  • Adds to story
Reagovanja: CvC
Nazad
Vrh Dno