Šta je novo?

Srpska tastatura tima Abrakadabra Mikalački Sava

Sexy-NOT

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2012
Poruke
110
Poena
169
Na starom telefonu sam koristio tastaturu koja se zove "Srpska tastatura / Serbian keyboard".
unnamed.jpg
Autor se na Play Store potpisao kao "Abrakadabra", a u podešavanjima same tastature se potpisao i imenom Mikalački Sava.

Već nekoliko godina nije aktivan na Play Store i nema novih verzija tastature. Stara neće da se instalira na novom telefonu tj. androidu.

Jednostavnim guglanjem imena autora vidim da ima neke druge aktivnosti na internetu,
ali ne nalazim jednostavan e-mail ili broj telefona kojim bih ga kontaktirao i pitao postoji li mogućnost da obnovi instalaciju.

Tastaura ima mogućnosti koje nisam još uvek našao na drugim:
-preslovljavanje sa latinice na ćirilicu jednim tasterom (sjajno radi)
-kursorski tasteri "levo-desno" na glavnom ekranu - mnoooogo bolja varijanta od pomeranja kursora prevlačenjem prstom između znakova na ekranu
-širi tasteri što meni čini upotrebu lakšom

Ako poštovani Mikalački Sava, autor odlične "Srpske tastature" nekim slučajem vidi ovo, molim ga da (ako hoće) apdejtuje aplikaciju za nove sisteme.
 
Free ili placena app?
 
srpska tastatura mikalacki sava 01.jpg . . srpska tastatura mikalacki sava 02.jpg

Ako nije bilo jasno o čemu sam pisao, evo slike. Tastature uobičajeno imaju po 11 tastera u redu, ova ima po 10 tako da su širi i lakše se tipkaju.
Tasteri sa zelenim znakovima "levo", "desno" i "u krug" su najbolji dodaci.
"Levo/desno" služe da pomeraju kursor kroz tekst i lakše je tako nego ono što ima na većini drugih tastatura da se prstom prevlači kursor.
Taster "u krug" služi da se ceo tekst ili obeleženi deo teksta preslovljava iz latinice u ćirilicu i obratno.
Taster levo od "space" na kojem se vidi "ћир" ili "123" (treća opcija je "lat") služi za šaltanje između ćirilične, latinične i znakovne tastature.

Ako znate da ima takva tastatura da radi na najnovijem androidu, javite.
Ili ako neko ume da to "nabrzaka" isprogramira, eto ideje da stavite (uslovno rečeno) originalan proizvod na Plej Stor.
 
Jeste (verovatno) taj. Kao što sam napisao u prvoj poruci, vidljiv je na netu. Ali ja nisam na LinkedIn-u.
Takođe ne bih da kontaktiram firmu u kojoj radi jer uvek postoji dilema kako firma (koja se bavi proizvodnjom android aplikacija) gleda na "pro-bono" aktivnost svojih radnika, to jest da li bih na taj način uradio suprotno od onog što želim.
 
Nije Linkedln jedini način da ga kontaktiraš, niti je nemoguće uz malo truda da ga lično kontaktiraš (na privatan mail i slično). Nego što po svemu sudeći čovek nema vremena za projekat iz prošlosti, a možda ni želje. Ja bar tako gledam na stvar, možda grešim.
 
Nazad
Vrh Dno