Šta je novo?

sređivanje konektora na coiled kablu od slušalica Sennheiser hd 25 Plus

Note10

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2014
Poruke
906
Poena
135
Da ne otvaram novu temu (moderatori, ako ima pametnijeg mesta preselite), možda neko ovde pomogne.
Otišao mi je konektor na originalnom coiled kablu Sennheiser hd 25 Plus (iskrivio se 🫣) i obe slušalice bespomoćno gube zvuk, za nov originalni kod nas mi traže nenormalnih 8000din što je pola slušalica. Imam iz kutije neotpakovani straight cable ali mi više odgovara coiled zbog dužine. Na Amazonu valjaju slične neke Chinese kao i na Aliju za 10-20$ kako ko, ali ko zna kakav je to kvalitet, ne bih da zbog loših materijala gubim na zvuku.
Ako neko ima iskustva da ovim zamenskim Amazon/Ali neka javi, ili ima neko srećnije rešenje, možda neki drugi kabl, makar da je duži od originalnog 1.5m Senn, a dobar? Hvala. :)
 
3.5mm konektor ili onaj njihov 2-pin?
Ako je 3.5mm, kupi samo 3.5mm konektor iseci stari, zalemi novi.
Original kabl nije nista specijalno, samo da li ima aluminijumsku (ili od nekog drugog materijala) kosuljicu preko kabla da bi kao bio izdrzljiviji.
Coiled varijantu sam vidjao ili tu original ili onu od 4-5 eur.
Ima na aliju i amazonu mnogo boljih kablova, ali nisu coiled nego su upleteni kao na IEM.
Posrebreni ofc/ooc i tako neko ludilo za pola para.
Ako si bas zapeo za coiled varijantu, a neces da se isprsis nenormalnu kolicinu love, za npr. duplo+ manje najverovatnije mozes da angazujes doktor kabla da ti napravi novi.
 
Coiled mi je favorit isključivo i samo zbog dužine tj. slobode kretanja kada je uboden u mixer ništa drugo. Šta više čak je i teži, vuče težinom i opterećuje više pa je sa te strane manje praktičan tj. više bolan ali daje slobodu.
Imam 1.5m original Sennheiser straight kabl ali je 1.5m dužine prosto malo. Daj baci neki predlog za te upletene sa Alija ali da bude duži. Ne košta da probam, ovaj kraćani original imam kao bekap. U principu mi je samo bitno da se zvuk ne izgubi kroz lošije kablove i da bude duži od ravnog fabričkog.

Što se tiče faulty konektora, rečeno mi je da je 3.5mm fizički iskrivljen a da bi lemili gornje 2-pin trajno za slušalice kako ne bi gubile signal. Gde je logika i kako je tačno to izvodljivo ne znam kad se pinovi bodu... Ili možda baš i nije moje razumevanje situacije najbolje, ali bi mogao kabl negde na drugo mišljenje sigurno, čuvam ga, jedva da ima godinu i po.
 
Poslednja izmena:
Jel si probao sa tim drugim (ravnim) kablom slusalice?
Jel gube kontakt i sa njima ili ne?
Generalno na HD25 je uvek bila boljka zenski 2-pin konektori (u okviru slusalica).
Ljudi nisu svesni, ali do sada je bilo npr. mozda 4 generacije istih HD25.Mozda i vise. Osim onih metalnih sto su bile kratko, na svim ostalima jedino sto modifikuju je taj zenski 2-pin konektor, jer uvek ima neke probleme.
 
Da, sa ravnim kablom rade odlično. Tako i dođosmo do zaključka da je uvrnuti kabl defektan iz ne znam kojeg tačno razloga, niti je korišćen mnogo niti bože daj, valjda se u Srbiji takva roba uvaljuje. Znam ljude koji žive u EU kojima po 10-15 godina rade slušalice sa prvim kablom iz kutije, menjali samo padove 🙄
 
Probaj prvo sa tim od 4-5 eur.
Mada on se dugo ceka.
Ovi drugi koji su u IEM fazonu (OFC/Posrebreni OOC), otvori cetiri para ociju oko duzine kabla.
I oni se isto dugo cekaju.
Ako ti je hitja, nadji na KP doktor kabla i vidi sta ce da ti kaze koliko ce da kosta da ti napravi to sto hoces.
Ako je samo 3.5mm konektor, pazari najjeftiniju lemilicu, kalaj, konektor i udri.
 
Poručen coiled sa Alija za 900din pa ćemo videti. Neki OOC koji deluje baš dobro je u dužini od 3m oko 2300din što je skroz okej ali je poštarina za našu lepu i razvijenu zemlju 9k. 🙄 Imam ovaj straight dok ne stigne kinez a svakako ću odneti ovaj defektan na još jednu proveru. Hvala puno.
 
Nazad
Vrh Dno