Šta je novo?

SQL BackUP

obi_van

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2005
Poruke
1,336
Poena
350
Evo ovako, zanima me da li moze automatski da se backup baze uradi u zipovanom file-u. Da budem precizniji, hocu da mi se baza backup-uje svaki petak, recimo u 23:00, da bi ustedeo na hdd prostoru najbolje bi bilo da su u pitanju zipovani, kompresovani file-ovi. Znaci ako moze iz SQL-a (nisam nasao da moze) ili ako ima neki plug-in, add-on ili sta vec, zaseban program koji bi to uradio. Nasao sam jedan koji je free ali im daje neku .sda (ako se ne varam) ekstenziju, sto mi ne igra pos'o...

...da dodam u pitanju je 2005 SQL...
 
Poslednja izmena:
u windowsovom backup-u (server 2003) mozess da namestis shedule backup, e sad nisam siguran koliko je dobar u kompresovanju .
acronis takodje ima proizvod koji se zove Acronis® Recovery™ for MS SQL Server i postoji i probna verzija .
 
Reseno je, SQL radi redovan backup odredjene baze, a zatim winrar uz pomoc skripte koja je napravljena zipuje-kompresuje bak file nekih par minuta nakon sto je backup zavrsen...
 
...stara tema, ali skoro nadjoh free programcic koji kreira backup (2 baze najvise besplatna verzija) zipuje ga, moze da uradi upload i na FTP, kao i da posalje mail adminu (ili kome vec...). Stavljam ga rarovanog kao attach! :wave:
 

Prilozi

  • SqlBakSetup.rar
    750.2 KB · Pregleda: 63
Nazad
Vrh Dno