Šta je novo?

Spotify - muzički servis - FAQ i pravila u prvoj poruci

ako ima neko američki spotify i prazno mesto u familiji, pišite na PM. imam srpsku familiju, ali mi fale neke pesme koje više ne mogu da puštam.
 
ako ima neko američki spotify i prazno mesto u familiji, pišite na PM. imam srpsku familiju, ali mi fale neke pesme koje više ne mogu da puštam.
Koje recimo?

Voleo bih da znam jel zaista nudi USA nalog i u Srbiji pesme koje sprski nalog ne nudi (takođe u Srbiji) ili je ipak vezano za lokaciju.
 
Ja vec 2 godine koristim neciji us family platio nesto mizerno i nisu me ugasili jos i tacno je da je vezano za nalog a ne za lokaciju.
 
Boga mi, ja znam da sam barem dva puta potvrđivao da ja na US nalogu nemam neke pesme kone kolega ima na SRB nalogu.

Neko je ovde i pitao za konkretnu pesmu, pa smo se zaređali sa odgovorima.
 
Boga mi, ja znam da sam barem dva puta potvrđivao da ja na US nalogu nemam neke pesme kone kolega ima na SRB nalogu.

Neko je ovde i pitao za konkretnu pesmu, pa smo se zaređali sa odgovorima.
Ja bih baš to, da nađemo neku pesmu koja pravi razliku pa da vidim. Za zemlju u kojoj se sluša sam siguran da ima razlike, jer sam i sam video.
 
ako ima neko američki spotify i prazno mesto u familiji, pišite na PM. imam srpsku familiju, ali mi fale neke pesme koje više ne mogu da puštam.
Zar ti nije lakše da skineš tih par pesama na telefon/računar i da ih puštaš preko spotify app?
 
nije.
kad sam kod kuće, muziku slušam isključivo preko streamer-a, a spotify ne dozvoljava takvu vrstu reprodukcije skinutih pesama/albuma.
 
Ja bih baš to, da nađemo neku pesmu koja pravi razliku pa da vidim. Za zemlju u kojoj se sluša sam siguran da ima razlike, jer sam i sam video.
probaj album Dr Dre - The Chronic
kod nas nema ni na Spotify ni Deezer
 
nije.
kad sam kod kuće, muziku slušam isključivo preko streamer-a, a spotify ne dozvoljava takvu vrstu reprodukcije skinutih pesama/albuma.
Zapravo možeš da dodaš pesmu. Preko kompa dodaš na playlistu pesmu koju inače nemaš. Čini mi se da i na kompu i na telefonu(streameru) lista mora da se dl. Jedino ako streamer nema dl playliste.
 
evo kako se proverava koje su pesme ili albumi (ne)dostupni u određenim državama:
I got the share URL from Spotify https://open.spotify.com/track/3Vn9oCZbdI1EMO7jxdz2Rc which includes the Spotify Track ID, the string of characters at the end: 3Vn9oCZbdI1EMO7jxdz2Rc.
On the Spotify API Console I pasted that track ID, (hit Get OAuth Token, and Request Token, otherwise the it won't work) and hit "Try It."
It returns a JSON object (below Response lower on the page.) Included in that is this:
Kod:
"available_markets" : [ "AD", "AR", "AT", "AU", "BE", "BG",
"BO", "BR", "CA", "CH", "CL", "CO", "CR", "CY", "CZ", "DE",
"DK", "DO", "EC", "EE", "ES", "FI", "FR", "GB", "GR", "GT",
"HK", "HN", "HU", "ID", "IE", "IS", "IT", "JP", "LI", "LT",
"LU", "LV", "MC", "MT", "MX", "MY", "NI", "NL", "NO", "NZ",
"PA", "PE", "PH", "PL", "PT", "PY", "SE", "SG", "SK", "SV",
"TH", "TR", "TW", "US", "UY", "VN" ]
which are the 2-letter country codes for all the countries where that David Bowie track is available.
 
Poslednja izmena:
istekao mi je limit za edit gornjeg posta, ali gore napisano je upravo testirano sa albumom

gde je samo druga pesma dostupna kod nas, a ostale sa albuma nisu, ali jesu za druga tržišta kao što je US.
 
@TwistedMind
znam da tako može, ali kod mene nije u pitanju uređaj na koji mogu da skinem ili prebacim pesmu/album.


ovo što ti je na slici, nije album, već plejlista.
album je ovde:


@nemanja123 i naravno da VPN ne pomaže u ovom slučaju kao što ti tvrdiš, iako su te ranije neki već opovrgli.


evo kako se proverava koje su pesme ili albumi (ne)dostupni u određenim državama:
I got the share URL from Spotify https://open.spotify.com/track/3Vn9oCZbdI1EMO7jxdz2Rc which includes the Spotify Track ID, the string of characters at the end: 3Vn9oCZbdI1EMO7jxdz2Rc.
On the Spotify API Console I pasted that track ID, (hit Get OAuth Token, and Request Token, otherwise the it won't work) and hit "Try It."
It returns a JSON object (below Response lower on the page.) Included in that is this:
Kod:
"available_markets" : [ "AD", "AR", "AT", "AU", "BE", "BG",
"BO", "BR", "CA", "CH", "CL", "CO", "CR", "CY", "CZ", "DE",
"DK", "DO", "EC", "EE", "ES", "FI", "FR", "GB", "GR", "GT",
"HK", "HN", "HU", "ID", "IE", "IS", "IT", "JP", "LI", "LT",
"LU", "LV", "MC", "MT", "MX", "MY", "NI", "NL", "NO", "NZ",
"PA", "PE", "PH", "PL", "PT", "PY", "SE", "SG", "SK", "SV",
"TH", "TR", "TW", "US", "UY", "VN" ]
which are the 2-letter country codes for all the countries where that David Bowie track is available.
Sam si sebi odgovorio. Nisam rekao da možeš uz VPN da imaš pesmu, već da zavisi od zemlje u kojoj si trenutno (dakle VPN nisam uzimao u razmatranje). To je ono što sam i objašnjavao, da kada idem DE-SRB da mi neke pesme iz listi nisu dostupne.

E sad je pitanje ovo što si okačio u drugoj poruci, da li se odnosi na zemlju u kojoj je nalog napravljen (i da su one dostupne čak i kada se ode u drugu zemlju) ili se odnosi samo na korišćenje Spotify-a u toj zemlji, bez obzira odakle je originalno nalog.

istekao mi je limit za edit gornjeg posta, ali gore napisano je upravo testirano sa albumom

gde je samo druga pesma dostupna kod nas, a ostale sa albuma nisu, ali jesu za druga tržišta kao što je US.

Kako si došao do neophodnih kodova za pesme (ili ceo album ako može) koje nisu dostupne u Srbiji (računam da si trenutno tamo)?
Hteo bih da probam. I šta ti piše, jel su dostupne pesme iz tog albuma u Nemačkoj?
probaj album Dr Dre - The Chronic
kod nas nema ni na Spotify ni Deezer
Jedino što mogu da kažem je da ga nema u Nemačkoj. Za proveru bi nam bio neophodan neko ko ima USA nalog i koristi ga u Srbiji i neko ko ima nalog neke druge zemlje gde ovog albuma nema, ali Spotify koristi u USA.
- Naravno, računam da tog albuma zaista ima na Spotofy nalogu napravljenom u USA.
 
Usa nalog vidi se ali nece da pusti.Cak ni sa us vpn nece da pusti.
 
@nemanja123
ukratko, i ovim bih završio polemiku, imam par pesama sa tog albuma u liked songs, još otkad sam bio u familiji čiji je vlasnik registrovao spotify sa USA adresom i karticom. do svih track id se lako dolazi, tako što u guglu kucaš spotify i izvođača i naziv pesme ili albuma koji te interesuju.

ja sam sve vreme u srbiji, nikad nisam ni bio u USA. te pesme sam mogao da slušam iz srbije sa USA VPN-om, bez VPN-a, kako god.
iz određenih razloga, ta USA familija se raspala, ja sam sada u familiji čiji je vlasnik registrovan sa adresom i karticom iz srbije, i od tada ne mogu više da slušam pesme sa tog konkretnog albuma. govorim o albumu izvođača yota.

@gicko i @nemanja123
gore je neko rekao, a ja sam posle proverio, taj album dr. dre-a ne može nigde da se sluša, ni u americi, niti u bilo kojoj drugoj zemlji.
možete i da vidite preko onog linka za proveru što sam izbacio gore.
 
Da li je neko probao da promeni državu u svom profilu na recimo US. Da li bi se tada pojavile pesme koje nedostaju?
 
@Blaham
da, ja sam to ranije radio sa VPN-om kad sam imao individualni nalog i to je funkcionisalo i još uvek funkcioniše koliko je meni poznato, ali kad si u familiji, onda ne možeš samoinicijativno to da menjaš.
 
Kad si u familiji onda ti vuce zemlju oca familije.
 
Spotify može da se uzme preko druge zemlje (preko Turske je trenutno najjeftinije): https://www.mydealz.de/share-deal-from-app/2125246

Treba proveriti pre početka procesa da li je moguće plaćanje preko Google Play-a, jer su tek počeli da puštaju i nije odmah svima aktivno, a nov nalog je neophodan.

Ko želi, može da proba, pa neka javi :)
 
Nazad
Vrh Dno