Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Porucio sam nekih par majica.

Postanski broj stavio sa 4 cifre i naveo mesto grada u Srbiji.
Za state sam stavio Serbia.
Za countru sam sam stavio Slovenia.

Veceras procitam stanje posiljke. Pise da je stigla u Ljubljanu i da je poslata nazad posiljaocu (SD).


Videcemo sta ce biti sa njom na kraju.


Je li imao neko slicno iskustvo? Mislim, da mu je pisalo da je posiljka vracena posiljaocu.
 
A koji si "PostCode / Zip" naveo u svojoj adresi? Mislim da ne mogu naši brojevi, a ako si ofrlje ukucao broj, naravno da će vratiti pošiljku. Slovenci nam nisu susedi, niti govore istim jezikom za razliku od braće Hrvata. Znaš kako se kaže "Ko se bije, taj se voli" :)
 
Poslednja izmena:
A koji si "PostCode / Zip" naveo u svojoj adresi? Mislim da ne mogu naši brojevi, a ako si ofrlje ukucao broj, naravno da će vratiti pošiljku. Slovenci nam nisu susedi, niti govore istim jezikom za razliku od braće Hrvata. Znaš kako se kaže "Ko se bije, taj se voli" :)


Naveo sam postanski broj (prve 4 cifre) koji odgovara mom gradu u Srbiji. Takav postanski broj u Sloveniji ne postoji (http://sr.wikipedia.org/sr/Poštanski_brojevi_za_Sloveniju). Miglia je na strani 64 ove teme spomenuo da moze slanje preko Slovenije na ovaj nacin pa sam zato tako uradio.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji poštanski broj sa 4 cifre u Srbiji, zar ne?
To je kao kada bi nekom dao prva četri broja telefona i očekivao da te nazove.
 
Poslednja izmena:
Narucio sam sinoc robu.E sad kako da pratim gde mi se trenutno roba nalazi?
 
Znači bitan je pravi poštanski br, a država može bilo koja?
 
Ne postoji poštanski broj sa 4 cifre u Srbiji, zar ne?
To je kao kada bi nekom dao prva četri broja telefona i očekivao da te nazove.

Vec je neko rekao da ako se narucuje preko Slovenije treba navesti samo prve 4 cifre od mogucih 5 postanskog broja u Srbiji.
 
Narucio sam sinoc robu.E sad kako da pratim gde mi se trenutno roba nalazi?Zna li mozda neko? :D
 
Narucio juce. Pise da ceka kurira. Znaci nije jos ni krenulo za Ljubljanu...
 
Hrvatska je 100Km od mene, nekome od vas i biciklom... a Sovenija je svima 500+ km udaljena, a cena dostave za obe zemlje je 7€ i na Cro se može upisati pun postal code. :wall:
 
Hrvatska je 100Km od mene, nekome od vas i biciklom... a Sovenija je svima 500+ km udaljena, a cena dostave za obe zemlje je 7€ i na Cro se može upisati pun postal code. :wall:

Ne znam zasto al ova tvoja animacija sa zidom bas izgleda simbolicno haha
 
Nije, ista je otkako su ušli u EU i za njih je 7€.

Hteli ste da prođete 3€ jeftinije i sada vam vraćaju pakete. To može biti problem za sve nas.
Želite da vam dostave pakete iz Leeds-a za 7€ u mesta, za koja se stidite u profilu da napišete.
Ne želim da potcenjujem, samo malo deluje gramzivo ali opet u skladu sa brojem vaših postova i staža na forumu.
 
Poslednja izmena:
OK. Hvala za info. Izgleda da su ovi sa SD neazurni po pitanju cenovnika na info stranama.

Jednostavno sam hteo da probam pa da vidim sta se desava sa posiljkom ako se poruci preko SLO a ne da ustedim neke silne pare. Uostalom vrednost same robe koju sam porucio nije ni 10 evra. Napisao si: "To može biti problem za sve nas.". Sad ispade da si ti cistunac koji direktno narucuje robu da mu salju u SRB. Koliko vidim iz prethodnih postova ti narucujes robu preko CRO. Dakle i to moze biti problem za sve nas, zar ne?

Mesto gde se neko nalazi je totalno irelevantno i ne vidim znacaj te informacije po pitanju postanskih brojeva. Ljudi navode samo ono sto moraju. Ko zeli moze u profilu da ostavi i tacnu adresu gde zivi kao i fiskni i mobilni.

Odredjivati staz nekome na forumima na osnovu samo jednog foruma je besmislica. Jesnostavno se podesilo da je bas na BM-u tema o SD najrazradjenija. Suludo bi bilo da zapocinjem temu na drugom forumu na kome sam clan preko 14 godina.

Ne bi trebalo da odgovaram na neutemeljene prozivke ali bio sam prinudjen da ne bi ostali clanovi stekli pogresan utisan na osnovu vidjenja samo jednog clana.
 
Poslednja izmena:
Za korisnika Taner

Licno nisam hteo da prodjem 3e jeftinije . Postarina je ista i za Hrvatsku i za Sloveniju. Inace sam iz Beograda ali to nemam razloga da pisem u profilu.
Besmisleno je i da komentarisem ovu tvoju opasku u vezi staza na forumu. Da nemas mozda neki cin. Jel treba da ti se obracamo sa nekim prefiksom ispred nick-a? Ovde sam jer mi treba informacija ili zelim da podelim informaciju koja moze nekom da pomogne.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je promenjena polazna tacka, 05.09. DHL sklopio ugovor na 10 godina sa aerodromom Gatwick i vidim jutros status: Processed at GATWICK - UK
 
Kada ide kao "road service" ili preko Hrvatske onda je nekad EAST MIDLANDS, nekad GATWICK. Kada ide "air mailom" isključivo ide preko EAST MIDLANDS-a. Dalje preko GATWICK-a, nekad ide u LINZ, nekad preko BERGAMO-a.
 
Kada ide kao "road service" ili preko Hrvatske onda je nekad EAST MIDLANDS, nekad GATWICK. Kada ide "air mailom" isključivo ide preko EAST MIDLANDS-a. Dalje preko GATWICK-a, nekad ide u LINZ, nekad preko BERGAMO-a.
Za East mildlands znam da im je bio major hub u UK, ovo sa Gatwick-om mi je novost, do sada nisam vidjao da je islo preko njih. Hvala za info.
 
@Argon

Posiljke preko Slovenije se definitivno vracaju SD-u. U Ljubljani se dobija novi broj posiljke od Ljubljane do Leeds. Dakle samo veza preko CRO za sada radi mada cim u Nemackoj provale da su u minusu zavrnuce i tu slavinu. Ja licno nemam vise zivaca da se zezam sa tim alternativnim putevima tako da cu porucivati direktno na kucnu adresu u SRB.

2020. godina je daleko (Vucic tada planira da udjemo u EU).
 
Evo meni vec drugi dan pokazuje Zagreb i da ih kontaktiram. Kad da ocekujem da krene i da stigne.
 
Evo meni vec drugi dan pokazuje Zagreb i da ih kontaktiram. Kad da ocekujem da krene i da stigne.

Tako je i meni pisalo. Fazon je sto u Zagrebu dobija novi track-ing broj za Srbiju tako da i ne moze da ti pokazuje nesto drugo. Nemoj da zoves. Stici ce ti za dan dva. Kad stigne prepisi tracking sa pakovanja (waybill) pa ces moci da vidis kako je putovalo od Zagreba.
 
Ako vam piše "Shipment on hold" ne brinite, odloženo je slanje zbog gužve ili vikenda. Kada stigne pošiljka i stoji "Please contact DHL" ne zovite ih, kontaktiraće oni vas, radi isporuke.

Budite spremni na to, da se paketi koji idu preko Hrvatske "ne maze", često stižu u stanju kao da ih je neko gazio nogama, na sreću garderobi ništa ne fali. Nikako ne poručujte lomljive stvari, meni do sad nijedna kutija nije stigla neoštećena. Redovnim putem je sve na nivou DHL renomea.
 
Poslednja izmena:
Budite spremni na to, da se paketi koji idu preko Hrvatske "ne maze", često stižu u stanju kao da ih je neko gazio nogama, na sreću garderobi ništa ne fali. Nikako ne poručujte lomljive stvari, meni do sad nijedna kutija nije stigla neoštećena. Redovnim putem je sve na nivou DHL renomea.

S' obzirom na fanatizam iskazan na latinicno-cirilicnoj tabli za zgradi Opstine u Vukovaru pre 10-ak dana nije ni cudo sto paketi preko CRO dolaze u takvom stanju.

Valjda izdrzati jos 7 godina dok ne udjemo u EU.
 
Nazad
Vrh Dno