Šta je novo?

Spasavanje viber history sa starog telefona

Vojin

Slavan
Učlanjen(a)
06.09.2004
Poruke
282
Poena
320
Pozdrav,

Juce mi je ispustio dusu huawei mate pro 20. Ili sistem nece da se podigne, ili uspe, pa se resetuje nakon par sekundi, maks minuta.
Uradio sam sinoc backup vibera u tih par minuta (ili sam makar mislio da jesam), moguce da nije stigao da uploaduje na gdrive (ne pitajte me, ali nije bio ukljucen na zalost auto backup zbog zauzetog prostora, pa je stari od Dec 21). Sinoc sam brzo dokupio 100GB i bio sam ubedjen da je sve proslo kako treba.

Danas sam uzeo nov telefon, instalirao viber, krenuo sa restore, kad medjutim, vratio je poruke od Dec 21. , ne od sinoc. Kada pogledam backup file stoji datum od pre skoro godinu dana.
Stari telefon i dalje hoce da se upali ponekad na po min/dva, nema internet pa i dalje misli da je ulogovan na viber, i sve poruke su tu! Dakle vuce ih iz neke baze.

Pitanje :

Kako izvuci poruke sa starog telefona. Ako se nakacim na internet, iste sekunde ce se izlogovati sa vibera. Uradio sam odmah uninstall na novom telefonu, ali sigurno bi se izlogovao. Novi login nosi pitanje da vrati stari backup i poruke mogu nestati zauvek.
Telefon nema root, otvoren sam za predloge i za 3rd party koji ce izvuci na komp.

Hvala unapred,
 
Cao,

da odgovorim sam sebi, ako mozda nekome zatreba, s obzirom da sam uspeo i da vratim na telefon (za divno cudo regularno, mada je trebalo da nestanu) i da prebacim na komp (putem programa)

  • Stari telefon je crkao (radi 5min, pa se resetuje satima, pa radi 20min, pa se resetuje)..., backup je postojao iz 2021. Novi telefon je pokupio backup od 2021 i aktivirao Viber. To automatski znaci da se viber DEAKTIVIRA na starom telefonu.
  • U trenucima kada radi sam video da su sve poruke i dalje na starom telefonu. Viber "nije" deaktiviran jer telefon nije imao pristup internetu. Dozvolio sam telefonu pristup, a blokirao Viberu. Trazio sam nacin kako doci do poruka koje jesu negde arhivirane na telefonu.
  • Pisao sam Viber support-u, nisam dobio nikakav odgovor sem da backup mora da se uradi pre deaktivacije.
  • Nasao sam desetine programa koji obecavaju spasavanje podataka. Vecina nije htela da se poveze na telefon, ili je pronalazila slike (koje sam vec prebacio).
  • Ako se smatra za reklamu neka Admin ukloni, ali cinjenica je da je meni pomogao, a da ce sigurno biti jos ljudi sa istim problemom, samo Backup Android Viber Transfer, sto naravno ne garantuje da ce i drugima.
  • Program se poveze na telefon, instalira svoj APK. Zatim se radi preko kompjutera, naravno uz brzo podesavanje developer settings-a na telefonu. Nakon toga program uradi downgrade Viber app na telefonu na verziju koja mu dozvoljava iscitavanje. Prate se instrukcije na ekranu i klikne backup. Napomena da nista ne placate dok ne vidite da li radi ili ne. Posle jedno pola sata su mi se pojavile SVE poruke na kompu u okviru prozora programa, uz mogucnost da se uradi backup svih poruka, dela poruka, kao i exporta u TXT sto je mozda interesantna opcija ko bas to zeli.
  • Da bi se uradio backup ili export mora da se plati program 20$, za mene licno potrosenih sa zadovoljstvom.
  • Nakon uradjenog backup program vrati Viber na novu verziju.
  • Sledeci deo je meni bio malo cudan. Znajuci da imam backup na kompjuteru, aktiviram na starom telefonu ponovo viber, da bih na njemu vezbao restore i uradio konacno pravi backup na gdrive i prebacio na novi.
  • Kada sam aktivirao, pitao me je da li zelim da povuce backup sa servera iz 2021, kliknuo sam NE, i za cudo sve poruke su i dalje bile tu do pre 3 dana! U jednoj drugoj situaciji to nije bio slucaj (sve nestalo) pa to nisam ocekivao.
  • Za mene je sledio najtezi deo jer se telefon restartovao non stop, i da bih uradio backup na gdrive bilo je potrebno da se ne ugasi nekih 45min zbog velicine backupa. Za to mi je trebalo 2 dana i jedno 30 pokusaja i par prekida na 80-90% :)

Na kraju NISAM probao restore sa backuptrans-om, pa ne mogu tvrditi da bi sve bilo prebaceno isto kao i regularnim nacinom, ali ono sto je sigurno je da jeste izvukao poruke na kompjuter.
 
Nazad
Vrh Dno