Šta je novo?

Spajanje 2,4ghz rutera na 5,0ghz ruter

djape08

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruke
1,740
Poena
245
Jel moguce na Sbb-ov 2.4ghz ruter EPC3928SV2.5 prikaciti 5.0ghz Xiaomi Mi 4A radi povecavanja wi fi brzine od oko 25-65Mbs na paketnu 150Mbs (koju dobijam samo preko Et. Kabla ,ne nalazim nigde neko uputstvo,it podrska kaze moze al ne mogu da asistiraju uputstvo jer uredjaj nije hjihov.
 
Može, lan kabel iz SBB rutera spojiš u jedan od dva crna porta na Xiaomi ruteru i sve bi trebalo da proradi automatski (u smislu da se prepoznaju ruteri).
Za dodatna podešavanja oko imena i šifre te nove 5ghz mreže moraćeš u podešavanja Xiaomi rutera, imaš na youtube i drugde kako.

mi-router-4a-beli-777.jpg
 
Valjda u plavi wan port?
Nek izgoogla propisno sta i kako_Ovako kako si mu objasnio nece se puno usreciti ;)
 
A onaj dhcp jel se nesto podesava ili ne
 
Povežeš Šjaomi najmanje Cat5e kablom na bilo koji Ethernet port na EPC. U Mi podesiš da je IP adresa i ceo subnet koji on servisa iz drugog opsega u odnosu na EPC (Ako EPC daje opseg 192.168.0.x, Mi postavi na 192.168.1.x opseg, njegovu IP na 192.168.1.1, a gateway na adresu EPCa, koja je verovatno 192.168.0.1). Ja bih još ugasio WiFi na EPC. Ako Mi pokriva celu površinu, ne teba ti 2,4 GHz frekvencija ni na jednom, ostavi samo 5 GHz na Mi. Ako nije dovoljno jak signal svugde, onda uključi 2,4 GHz na Mi, ne na EPC.

DHCP ne moraš da diraš, ali ako ti Mi radi sve, onda možeš da podesiš da EPC daje samo jednu, uvek istu IP adresu (samo jedan uredjaj, a to će biti Mi ruter - npr. 192.168.0.2). i da onda nema DHCP funkciju. Na Mi ostavi DHCP da radi.

Mi ruteru sada možeš da pristupaš preko obe lokalne adrese : 192.168.0.2 ili 192.168.1.1.

PS. Naglašavam da nema garancije da ćeš izvući 150 Mb/s ni sa Mi na WiFi.
 
Lan stavi u crni port na Šaomiju, tako uštediš dosta podešavanja. Spojiš, resetuješ Šaomi ruter i potom upališ wifi i podesiš ime mreže i šifru.
Ako ti zatrebaju ip adrese od rutera možeš ih naći preko cmd komande ipconfig /all preko računara ili sa ovom app iz androida.
 
ok ovaj 2.4ghz ne pipam nista posto se sa Lanom povezem na MI ruter
 
Nisi naveo model Xiaomi rutera, od toga direktno zavisi brzina. Xiaomi Mi 4A Giga Version (DVB4224GL) ili Xiaomi Mi 4A (DVB4230GL), mreza 100Mbps.
 
Taj xiaomi ima da zabode čim se malo optereti, o 150mbit možeš samo da sanjas
 
OK je samo ako ne zabode 😁

Cudi me da sbb ne daje neki bolji ruter od tog.
 
Testirace se,vratiti uzeti drugi,igre bez granica
 
Drzi 150 bez problema i na surfu i na skidanju ne silazi ispod 145,e sad ne znam sta smatras pod opterecenjem,samo dva uredjaja ce biti nakacena laptop i mob,za laptop je obican surf za mob isto,plus sa laptopa ide ponekad torrenting sumnjam da ce mu to biti neko opterecenje,e sad nista od ovoga sto ste pisali nisam uradio sve je nekako automatski odradjeno,kabl iz sbb rutera je morao u Wan port,a drugi kabl normalno iz crnog porta u laptop,i sam je laptop u browseru pokrenuo spajanje sa MI uredjajem i tu mi je odmah trazio da mu dodelim dva imena za 2.4ghz i 5.0ghz mrezu,lozinke i admin lozinku za ruter,jel da ostavljam ovako ili u dubiozu dalje da ulazim
 
Ogranicen si brzinom od 100Mbps mrezno, shodno modelu rutera. Uredjaji prikljuceni na Xiaomi imace maksimalnu brzinu od 100Mbps.
Podrazumeva se da mrezni kabl iz sbb rutera ide u wan-plavi port, cudno da je ovde i drugacije pisano.
Ako ruter ima podesavanje jacine wifi, pogledaj da li stoji na najjacem.
Ostavi ukljucene i 2.4Ghz i 5.0, dodeli sve lozinke. Xiaomi, cini mi se, ima opciju da spoji oba opsega i da sam ruter odlucuje kad koji klijent koristi odredjenu vezu.
Probaj sve, polako, a poredi sa sbb ruterom.
 
Konstantno sad imam na dva razlicita uredjaja 150
 
To bi trebalo da bude brzina izmedju ta 2 uredjaja i Xiaomi rutera. Probaj speedtest.net na tim uredjajima.
 
Za speed test i pricam sve vreme za oba uredjaja 145-150,zagasio 2.4ghz na sbb-ovom,i 2.4ghz na Xiaomiju
 
Cudno, kao da je u pitanju DVB4224GL-Mi 4A Giga a ne DVB4230GL-Mi 4A. Probao si laptop zicno da spojis? Da vidis sta mrezni cip ocitava.
 
Kroz port od 100mbit provlacis 150mbita?

Ovaj tvoj dodaje sa neke druge strane 🤣
 
Zamenio sam u medjuvremenu obican za giga,sad imam giga,na preporuku poolmakera,provereno ide 150bita na 5ghz Xiaomi-ju i sa moba i sa notebooka,sbb ruteru sam ugasio wi fi,istu mrezu sam ugasio i na Xiaomi-ju
 
Ekpresno si promenio ruter, a nisi napisao.
Taj protok bi isao na obe mreze, ne smeta i da ih ostavis obe ukljucene . 2.4 - 2x150, za udaljenije uredjaje i lakse prolazi kroz prepreke, 5.0 ima mnogo veci protok - 2x433, ali osetljiv na prepreke i daljinu.
Giga ruter je bolji, ne samo zbog mreznih portova. Imas ovde HW detalje koje ne daje ni sam Xiaomi https://openwrt.org/toh/hwdata/xiaomi/xiaomi_mi_router_4a_gbit. Ako planiras da zadrzis ruter, a probao bi custom firmware https://openwrt.org/toh/hwdata/xiaomi/xiaomi_mi_router_4a_gbit.
 
Poslusao kolegu pool-a instant :D da da citam tnx
 
Nazad
Vrh Dno