Šta je novo?

Sony Xperia 5 Mark V

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,179
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_v-12534.php
Sony Xperia 5 V review

gsmarena_362.jpg








Dosta dobar telefon ali su ga ubili sa izbacivanjem telefoto kamere. Kao da su odradili ''zenfonizaciju'' Xperia 5 serije, veoma loš potez, posebno u odnosu na cenu.
 
Ne znam koji je q Soniju. Ok, razumem da su se okrenuli ka maloj zainteresovanoj grupi kupaca, a sada taj broj dodatno smanjuju.
 
Meni se telefon jako sviđa, samo je skup za moj ukus. Nije isključeno i da ću dati taj novac, ako u nekom momentu poludim i krenem za impulsom... Za sada sam miran sa trenutnim telefonom, ali me mimo Pixela najviše pali Sony sa ovim novim modelima!
 
Zbog cega ovakav dizajn spreda sa velikim ivicama? Oni i dalje guraju kameru u "meso" iznad ekrana.. :(
 
Nije problem to malo ''mesa'' iznad i ispod ekrana, to tako i treba da bude na jednom Sony telefonu (svakako bolje rešenje od ostrva ili rupe u displeju) Problem je to što su za nijansu povećali bočne bezele ekrana, koji su sigurno za po 1mm širi od prethodnog 5 MK4 modela, što apsolutno nema nikakvog smisla.
 




30fps burst mod je brutalan.
 
Koliko azuriranja Android verzija daju, jel ima nesto zvanicno?
 
Kao i do sada, 2 + godinu dana manje bitnih zakrpa. Bilo je nekih najava za prelazak na 3+1 sistem ali nema od toga ništa.
 
Znaci isto kao Zenfone. Steta.
 
Jeste šteta ali i sramota u odnosu na cenu i konkurenciju. E sad, ko je navikao na sony softver i stabilnost, pomiriće se i sa tim ograničenjem.
Mada, umeju oni i da izbace bagovite nove verzije, ali na sreću ubrzo to srede. Npr. serija 5 svake godine ima generalno bolji softver i utegnutiji softver kamere u odnosu na (nekoliko meseci starije) 1 modele. Pa onda serija 1 dobije sve to sa prvim sledećim malim ili velikim ažuriranjem.
 
Bas tako, konkurencija je velika, OP, Samsung a izgleda i Google nudi (ce nuditi) 4 OS update.

Meni je to prevagnulo da uzmem OP11 umesto Zenfone 10. Xperia 5 V je dobar telefon ali ta podrska kvari dosta.
 
Baš to. Npr. dok se iskombinujem za 1 MK5, ostaće mu 1 ili 0 velikih ažuriranja :D
Ali ono, zbog sjajnog (pre svega softverskog) iskustva u prethodnih 10 godina, verovatno ostajem u Sony taboru. Razmišljao sam o Pixel 7 ali mi neke mane baš smetaju, pre svega čipset i nedostatak telefoto kamere. Zenfone 10 mi se ne sviđa, a takođe nema telefoto kameru, a i ovu Sony peticu su osakatili na taj način. O OnePlus nisam razmišljao, mada su dobri telefoni, jedino ostaje problem garancije, a zna se da ne postoji OLED/AMOLED (na smartfonu) bez mogućih problema. Iz istog razloga nikada ne bih uzeo ni Sony 1 ili 5 bez ostvarive garancije.
 
Koristim SONY telefone ceo život, trenutno sam na 5 Mark II, ali nedostatak zvanicne podrske me bas nervira. Evo, baterija je oslabila (2900mah umesto 4000 mah) i htedoh da je zamenim, NIKO je nema nigde i moram sam da je porucujem sa Alija. Telefon kupio u Dubajiu, ali tako sto si mi poslali sa Taiwan online storea. Po prvi put razmisljam da kupim Xperia 1 seriju, jer su oci izgleda pocele da mi slabe... ali zaista ako treba da setam pola sveta, da prvo kupim telefon, zamenim bateriju, ostvarim garanciju onda... Takodje prodaja je katastrofa... Telefon doslovno mogu da ti kupe 10 ljudi u Srbiji.
Razmisljam o jednom hrabrom potezu...tj da kupim dumbphone sa teethering opcijom i WhatsApp, a da npr u torbici nosim Ipad Mini. Sta mislite o toj kombinaciji? E da, ima li neko iskustva sa Bugarima, SONY je kod njih i dalje zvanicno prisutan? Ima neko iskustva sa njihovim servisima, kupovinom tamo....nikad u zivotu nisam bio za vikend u Sofiji, a makar jednom ili dva puta godisnje prodjem pored Sofije. Hvala na odgovorima
 
Zar se nisu grejali pre kao blesavi, bukvalno do nivoa da su se gasili sami?
Ne znam za mark V verzije, ali cini mi se da je pre bio taj slucaj.
Par prijatelja/prijateljica ih je imalo (1 III ili IV nisam siguran) i svi su mi kukali za istu stvar.
Niko od njih nije klinac koji igra igrice, nego regularno koriscenje.
Najzahtevnije sto su trosili je kapiram gps navigacija.
 
Sony Xperia 5 II, preko 2 i po godine korišćenja.

Odličan Snapdragon 865 procesor, telefon munja kao i prvog dana.

Mark III i IV modeli su to imali zbog snapa 888 i 8 gen 1.
Gen 2 je ponovo odličan u mark V modelima, koliko čitam.
 
Ma da, to je odavno poznato - krš Snapdragon čipset = Xperia koja se pregreva, izbacuje upozorenja (mada je ovo delom i zbog ''preagresivnog softera'', što može da se reši običnom zakrpom).
Već godinama koristim Sony sa SD845 - nema bagovanja, nema pregrevanja, nema upozorenja. Jednostavno, veoma pouzdan telefon, sa stabilnim softverom.

Izbegavati sve Androide sa problematičnim SD čipsetovima i to je to. Na sreću, ovi novi SD su dosta bolji od SD 888, tako da više nema tih problema.
 
Yup, ali tek od Gen 2 koji se pravi u TMSC, Snap 888 i Gen 1 koji je pravio samsung su užasni nevezano za proizvođača telefona, neki su možda odradili za nijasnu bolje hlađenje, softverski kroz CPU governor limitirali takt za koji Mhz niže, ali generalno se ovi čipovi greju i srču bateriju.
Stariji 845/855/865/870 su odlični procesori, nema grejanja, dobre performanse, pouzdan rad.
 
Da, od SD 8 Gen 2, SD888 i 8 Gen 1 su ''slično loši'' i na taj način je upropašćen veliki broj dobrih telefona iz te generacije.
 
Ali 7 Gen 2 koji je prepakovani 8 Gen 1 na nižem radnom taktu je odličan procesor, što govori u prilog tome da su 8 Gen 1 samo trebali spustiti frekvenciju i ne bi bilo muke.
 
Vidim kod Markesa na blind testu kamera, sony i dalje uobičajeno očajan na automatici...pa 10 godina izgleda nisu napredovali po pitanju toga. Super je ko ima znanje i mogućnosti da barata sa pro modovima ali brate 2024god
 
Imam znanje, ali neću da se cimam da sa telefonom glumim fotografa... Imam mirrorles za to.
Hoću da izvadim telefon iz džepa upalim kameru i napravim fotku koju će u svim uslovima biti dobra. Zato i koristim Pixel pored softverske podrške i softvera...
Baš je jadno videti Sony na poslednjem mestu... Pixel kida kao i svake godine, na prva tri mesta Pixeli 😂
 
Soniju bi onda bilo bolje da ostavi samo seriju 1, pošto je serija 10 preskupa za ono što nudi.
 
Uradiće nešto još gore - za jesen spremaju novi 1 Pro-I model (ili neki drugi model sa napucanim kamerama, koji će biti jezivo skup) a za prvu polovinu godine izgleda spremaju 2 precenjena mid-range telefona.
Nenormalne odluke, ali ono, ne može ništa pametno da se očekuje od njih. I dalje se nadam da će nastaviti sa proizvodnjom 1 serije, i da neću morati da se patim sa kineskim androidima.
 
Nazad
Vrh Dno