Šta je novo?

Sony televizori

Stock

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2018
Poruke
4,093
Poena
465
Sony je počeo kao radnja za popravku radio aparata, a osnovali su je Masuru Ikura i Akio Morita posle Drugog svetskog rata. Kompanija je 1957. godine započela svoj dugi istorijat proizvodnje kompakt elektronike za potrošače, kada je prva na svetu izbacila na tržište tranzistor džepnog formata. Naziv kompanije, Sony, potiče od reči sonus, što na latinskom znači "zvuk". U kompaniji su potom proizvodili niz televizora i kasetofona sve manjeg formata.

U maju 2015. godine Sony je lansirao svoju prvu liniju modela Android televizije BRAVIA (Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture), koja korisnicima omogućava lak pristup sadržajima i uslugama poput YouTube-a, Netflix-a i Hulu-a, kao i instaliranje aplikacija i igara iz Google Play prodavnice. Važno je napomenuti da je to prvi Android TV dostupan.

Danas je Sony najpoznatiji prozvođač pametnih televizora sa ANDROID - GOOGLE TV softverom!

Sony in 2021: Android TV becomes Google TV


082990_2020-lineup-chart.jpg

Sony-2021-Major-Feature-Improvements-1024x513.jpg

sony-tv-neuheiten-2021-uebesicht-tabelle.jpg


Sony 2019 TV line-up
Sony 2020 TV line-up
Sony 2021 TV line-up

BRAVIA Model Comparison
BRAVIA Firmware Updates (Official Download Pages & Direct Download Links)
Links to professional third party video calibrations.
Beginners Guide to Sony G/H Series Picture and Audio Settings

Useful



 
Poslednja izmena:
Zar vec nemamo temu za Sony TV?
 
Nemamo - zaključana, a nemamo ni temu za android tv softver.

Nego jel ima ovde neko problem sa probijanjem svetlosti na XH90 modelima?
Nervira me do te mere da razmišljam da reklamiram 55XH9077 TV jer je baš primetno, bukvalno TCL 55C715 koji je duplo jeftiniji ima manje tih problema :(
 
Poslednja izmena:
To je šta da kupim deo foruma, nije bilo Sony tv teme do sada, a ima je za ostale proizvođače.

 
@Stock
Bravo za pokretanje teme. Mesecima se mislim da je pokrenem, kao i temu Android TV.
Slažem se da nema sveže teme o Sony televizorima na pravom mestu i molim moderatore da je ne zatvaraju.

Probijanje svetlosti - i kod mene na 55XH8096 je ima, posebno se vidi pri HDR prikazu, ali kad se upali svetlo u sobi sve je u redu :). Navikao sam se za ovih 7 meseci.
Ako imaš mogućnost probaj da zameniš, ali se bojim da drugi primerak ne bude sličan.
 
Treba jedna tema za Android TV gde će biti vesti, softver i šta već je sve univerzalno za sve androidTV proizvođače.

Probijanje svetlosti - i kod mene na 55XH8096 je ima, posebno se vidi pri HDR prikazu, ali kad se upali svetlo u sobi sve je u redu :). Navikao sam se za ovih 7 meseci.
Ako imaš mogućnost probaj da zameniš, ali se bojim da drugi primerak ne bude sličan.

Mislim da bi reklamacijom dobio isti TV sa istim manama :)
Uglavnom za PS5 nema boljeg TV-a za ove pare. To što je android je samo plus prvenstveno zbog TiviMate IPTV Player i SmartTubeNext aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu nigde da nađem kada će biti update na Google TV za starije serije. Znam koji će televizori dobiti update.
Poslednje osveženje je bilo u februaru, ako se ne varam.
 
To je šta da kupim deo foruma, nije bilo Sony tv teme do sada, a ima je za ostale proizvođače.

Hvala na referenci za temu koju sam otvorio. :)

Naime, otvorena je u periodu pokretanja nove verzije foruma početkom godine kada je i došlo do "nestanka" generalne Sony TV teme.
Kako je tada sugerisano otvorio sam u tom podforumu mada je ideja bila da se i generalno bavimo Sony TV uređajima pa pozdravljam otvaranje ove "zvanične". :)

Uz postojeću dilemu na citiranoj temi, zamolio bih da i u ovoj poznavaoci daju neke sugestije u trouglu modela iz 2020: XH90, XH95 i 2021: X90J. Neka od glavnih pitanja:
  • Da li su prednosti novog XR procesora toliko značajne u odnosu na prethodni X1?
  • Da li je HDMI 2.1 bitan futureproof momenat za one koje bi duže zadržali TV uređaj iz modelske 2021? Da li gejming kao prioritet ili ne igra tu ključnu ulogu ili se ovaj standard može naći kao bitan i za druge upotrebe?

Svaka informacija će sigurno značiti mnogima. :)
 
Kako proveriti da li je Sony TV nov ili koliko je korišćen?

TV treba biti isključen!
Treba redom na daljinskom pritisnuti sledeće:

Display (i+)
5
Volume -
Power

Pojaviće se ekran za dijagnostiku na kojem u donjem levom uglu vidimo 3 grupe po 5 brojeva.

Prva grupa od 5 brojeva označava sate rada TV-a

Druga grupa od 5 brojeva pokazuje broj pokretanja (uključivanja) TV-a

Treća grupa brojeva označava vreme rada trenutno ugrađenog panela.

Možda nekom bude korisno :)
 
Da li je HDMI 2.1 bitan futureproof momenat za one koje bi duže zadržali TV uređaj iz modelske 2021? Da li gejming kao prioritet ili ne igra tu ključnu ulogu ili se ovaj standard može naći kao bitan i za druge upotrebe?
Hdmi 2.1 ti je bitan za eARC i Dolby Atmos ako imas odgovarajuci soundbar, ne samo za gaming.
 
Možda nisi bio dovoljno brz. Dovoljna je jedna mala pauza da ne uspe.
 
Ja sam to prvo proverio čim je TV stigao, ali me i dalje kopka da li je moguće to resetovati na nule od strane prodavca.
 

Prilozi

  • IMG_20210816_173428.jpg
    IMG_20210816_173428.jpg
    219.8 KB · Pregleda: 209
Само. Углавном сам ван куће, не стижем ...
 
Probao sam da proširm memoriju na xh90 sa običnim usb-om od 16gb, kako bi na njega prebacio kodi, jer interna memorija od 4,4gb je sramotno mala.
LM prebacio sam kodi, ali on toliko sporo radi da je neupotrebljiv. Pa me interesuje koliko bih dobio sa eksternim ssd-om, da li bi to šljakalo približno kao sa interne memorije?
 
Vidi u Settings - Storage obriši demo content i cached data.
Za ovo drugo treba ti dobar USB 3.0 (SanDisk neki) i ubaci ga u mesto za USB ali sa plavom bojom.
 
Obrisan je demo prvi dan po kupovini TVa, a i keš ponekad očistim... Opet to ne menja situaciju. Jeste USB koji sam probao neki stariji Kingston verovatno 2.0. ali baš je bio spor. Moraću da probam ili 3.0 usb ili SSD, samo ne daje mi se 50tak € za SSD a da nisam siguran da će biti mnogo brži...
 
Ipak je usb koji sam probao 3.0 Kingston dt50. Sad tek nisam siguran da li će uopšte kodi da šljaka sa eksterne memorije?
 
Ne vidim zašto SSD ne bi radio?
Nije mi jasno kako ti je 4.4 GB malo - ipak je ovo TV :)
Kod mene ovo instalirano i još imam 2GB slobodno:

Drawer.png


Čak nisam ni debloat radio (samo disable 8 aplikacija) sa ADB AppControl kao na drugom TCL androidTV-u.

 
Poslednja izmena:
Upravo završio brisanje pojedinih app sa adb app control, i ono što je interesantno je da su aplikacije obrisane a da se to ne vidi na storidžu, odnosno slobodnog mesta je kao i pre brisanja. Obrisao onaj sonijev bloat, prime, itd.
U suštini može na tv da se napakuje aplikacija, ali kodi je sam veći od 1gb, i zato sam hteo da ga migriram.

I ne mislim da ssd ne bi radio, nego da li bi bio brži od 3.0 fleša, jer se bar ovaj kingston što sam probao pokazao kao jako spor.
 
Poslednja izmena:
Da pitam ovde, vidim da se priča o Andorid TVu. Elem imam Sony Andorid TV i pokušavam da instaliram i pokrenem iris tv go aplikaciju. Kako ne postoji Andorid TV aplikacija, skinuo sam apk i instalirao ručno. I radi.
Kad hoću da se ulogujem na svoj nalog izađe mi poruka da sam prekoračio broj uređaja i da trebam da odjavim neki uređaj. Međutim ne uspevam da odjavim jer ne mogu preko daljinskog da "dođem" do dugmeta u aplikaciji (jer aplikacija nije optimizovana za tv verujem da je to problem).
Da li se još neko susreo sa ovim problemom i da li je rešio?

Problem je što samo mts dashboard nema kontorlu uređaja koji koriste iris tv go, već to jedino može preko aplikacije. Ili postoji još neki način a da ja ne znam :)
 
Upravo završio brisanje pojedinih app sa adb app control, i ono što je interesantno je da su aplikacije obrisane a da se to ne vidi na storidžu, odnosno slobodnog mesta je kao i pre brisanja. Obrisao onaj sonijev bloat, prime, itd.
U suštini može na tv da se napakuje aplikacija, ali kodi je sam veći od 1gb, i zato sam hteo da ga migriram.

I ne mislim da ssd ne bi radio, nego da li bi bio brži od 3.0 fleša, jer se bar ovaj kingston što sam probao pokazao kao jako spor.
Zapravo nisu obrisane vec samo onemogucene, tj. nece se pokretati kad ukljucis TV i zato ih ne vidis.
I dalje su instalirane, a za punu deinstalaciju treba root sto se na TV nece desiti.
 
Nije isto što i disable, većina aplikacija ni ne može da se "isključi" bez tog gore programa.
Da je isto i da se sve aplikacije mogu isključiti niko ne bi ni koristio taj program ;)
 
Nazad
Vrh Dno