Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

I jedno i drugo su ista stvar, nema "cipovanih" PS3 konzola...
Svaki PS na K.P. je softmodovan i igre ubacas direktno na eksterni HDD iz kompa, fleskom pa na interni HDD ili lan kablom kroz mrezu ali to zna da potraje jer su pojedine igre i do 50gb.
 
Jel isti postupak ubacivanja igara ako je ps modovan?
Evo šta piše jedan na k. p.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-05-17-12-37-843_com.kupujemprodajem.android.jpg
    Screenshot_2021-08-05-17-12-37-843_com.kupujemprodajem.android.jpg
    89.6 KB · Pregleda: 66
  • Screenshot_2021-08-05-18-15-27-424_com.kupujemprodajem.android.jpg
    Screenshot_2021-08-05-18-15-27-424_com.kupujemprodajem.android.jpg
    85 KB · Pregleda: 66
Pa da bi ti uzeo pare kad ti "ubaca" nove igre. Dovoljno je na eksternom hdd da bapravis folder GAMEZ i unutra natrpas sve sto si poskidao sa neta.
 
@salevs
"Cipovanje" (modovanje) mozes da uradis i sam ukoliko se i malo razumes u racunare. To nije nista komlikovano niti je tesko. Termin "modovana" konzola oznacava konzolu na kojoj je OFW (official firmware) na koju su posebnom metodom ubacene igre koje mozes da igras onlajn najnormalnije kao da si ih i kupio. "Cipovana" konzola je konzola na kojoj je instaliran CFW (custom firmware) i na nju mozes da instaliras gomilu Homebrew aplikaciju izmedju kojih su i programi za pokretanje igara sa internog i eksternog HDD. Kod modovane konzole da bi ubacio igre moras sledece stvari da uradis:
1. Skines igricu sa interneta u folder ili ISO formatu
2. Konvertujes je u PKG format nakon cega ces dobiti jedan PKG fajl koji je sama igra i jos jedan PKG fajl koji predstavlja licencu za tu igru (kao da si je kupio na PS Storeu)
3. Prebacis kreirane PKG fajlove na ekserni disk i instaliras ih redom jedan po jedan (pre je to bilo komlikovanije danas je to dosta lakse)

Ovaj nacin jeste malo komlikovaniji, ali nista specijalno. Ako si ikada instalirao igre preko Daemon Tools-a, krekovao ih i slicno verovatno bi se snasao i ovde. Kod CFW konzole ubacivanje igrice se sovid na skidanje, raspakivanje, kopiranje na fles i kopiranje sa flesa na konzolu, dakle vrlo jednostavno. Koraci za ubacivanje su ti sledeci:
1. Skines igru u folder ili ISO formatu sa neta
2. Prebacis igru na HDD konzole ili je igras direktno sa eksternog diska. Napomenuo bih samo da je metod koji je kolega iznad pomenuo zastareo i da se igre uglavnom vise tako ne ubacuju jer IrisMan i WebMan (programi koji ti omogucu da igras igre sa HDD-a) odavno imaju NTFS podrsku i vise nema zezanja sa FAT32 limitacijom. Neke igre imaju problema da nece da se pokrenu, ili da je crn ekran (NBA, PES) ali uglavnom ima za to resenje.

Ako planiras da kupis PS3 konzolu FAT modele nemoj uzimati, a Slim modele nemoj placati preko 100e jer je sve preko toga previse jer ze za 120-130e moze uzeti Xbox One, a za 150-160e PS4.
 
Da li ako kupim ps4 mogu da igram igre gran turismo 5 i 6 a koje su za ps3 i ako moze kako?
 
Ne možeš. PS4 nema podršku za PS3 igre, a nisu prisutne ni na PS Now. Jedini način da ih igraš je na PS3 konzoli.
 
U redu i hvala
 
@salevs
"Cipovanje" (modovanje) mozes da uradis i sam ukoliko se i malo razumes u racunare. To nije nista komlikovano niti je tesko. Termin "modovana" konzola oznacava konzolu na kojoj je OFW (official firmware) na koju su posebnom metodom ubacene igre koje mozes da igras onlajn najnormalnije kao da si ih i kupio.
Reci mi kolika je mogucnost tako da popije Ban konzole,kada igras online?:unsure: J
 
Reci mi kolika je mogucnost tako da popije Ban konzole,kada igras online?:unsure: J
Kada imas instaliran CFW mogucnost je velika, mada gledao sam po internetu da postoje homebrew aplikacije koje "sakrivaju" od sonija da si instalirao modifikovan firmware na konzolu, ali nisam nikada licno probao pa ne znam kako radi. Na modovanim konzolama sanse su jako male, pogotovo u 2021 godini gde cisto sumnjam da sonija zanima PS3. Brat je igrao jedno godinu dana GTAV online na tako modovanoj konzoli i nije imao problema.
 
Igra li ko jos PS3 original? Ako ima neko digitalne igre,neka se javi na pm.GT6 na pr
 
Igram fifu 19 online ,ako ima nekog jos neka se javi😁
Sirotinja i Bogu je teška,kada dalje guraš Ps3😋
 
Da li ima neka verzija PS3 koju treba izbegavati i da li ima neka posebna verzija koju treba juriti i sa kojom verzijom cipovanja ?
 
Da li ima neka verzija PS3 koju treba izbegavati i da li ima neka posebna verzija koju treba juriti i sa kojom verzijom cipovanja ?
Sve FAT verzije izbegavaj. Jedine FAT verzije koje vrede su A,B,C i E modeli jer mogu da pustaju PS2, PS1 i PSP igre nativno. Ali generalno pravilo je da debele konzole treba uzimati samo od proverenih prodavaca koji garantuju da RSX cip nije preduvavan i da je konzola delidovana. U suprotnom uzimaj samo Slim modele.
 
Ja imam slim model, i ima instaliran Hen, sa multimenom, ali mi je prodavac rekao da ne idem na net.... da li to ima veze sa verzijom konzole ili tog Hen-a?
šta bi se desilo da probam da se konektukem na net (ne da igram online igrice) već samo da se povežem na ruter...?
 
Ja imam slim model, i ima instaliran Hen, sa multimenom, ali mi je prodavac rekao da ne idem na net.... da li to ima veze sa verzijom konzole ili tog Hen-a?
šta bi se desilo da probam da se konektukem na net (ne da igram online igrice) već samo da se povežem na ruter...?
U najgorem slucaju apdejtovaces sistem i izgubiti HEN pa ces morati ponovo da ga instaliras. Nista specijalno ako znas kako da ga instaliras.
 
Sve FAT verzije izbegavaj. Jedine FAT verzije koje vrede su A,B,C i E modeli jer mogu da pustaju PS2, PS1 i PSP igre nativno. Ali generalno pravilo je da debele konzole treba uzimati samo od proverenih prodavaca koji garantuju da RSX cip nije preduvavan i da je konzola delidovana. U suprotnom uzimaj samo Slim modele.
Hvala jos jednom na detaljnom odgovoru, jos "vecamo sta cemo" ali su zapeli za SP 3 zbog Super Maria.
 
Xbox One sa Dolphin / RetroArch emulatorima i imaju siti da se naigraju Nintendovih igara ;)
 
A šta ima od igrica za ps3 a da nije pucanje i fudbal, imam klince 10 i 6 godina, našao sam Lego neku igru, gta 5 ostale samo neko ubijanje.... koje su još dobre igrice ada nisu mnogo teške za njih?
 
Za PS3 bih u ovom trenutku rekao da su ekskluzive najveci razlog, i ko nece da placa Extra/Premium PS+ na PS4/5 da bi ih streamovao sa clouda. Tokyo Jungle, Eternal Sonata, Enchanted Arms, Folklore, par tu igara mi pada na pamet, a da nisu portovane na PC ili PS4/5.
 
Za PS3 je nedavno portovan Super Mario 64. Igrica se instalira kao i bilo koja druga na čipovanu/modovanu konzolu i radi savršeno.

Od ostalih naslova za klince - obavezno Rayman Legends (i ostale iz serijala), Worms je zagarantovana zabava za čitavu porodicu, Little Big Planet, Sponge Bob Plankton's Robotic Revenge, Formula 1 Race Stars, Blur, Need For Speed klasika..

Inače imamo Super Slim iz neke od posljednjih proizvodnih serija sa Henom. Tražio sam jesenas namjerno što mlađi uređaj na oglasima, FAT nisam ni razmatrao, a ni Slim. Mogu i na ovom da se instaliraju igrice za PS1, PS2 i retro emulatori, postoje precizni tutorijali na Jutjubu, lako se savlada.

Prije kačenja na net sam u podešavanjima konzole provjerio da nije aktiviran autoupdate i kasnije nije bilo problema. Ali aplikacije na PS3 su već toliko stare da nema nikakve koristi od njih. Probao sam da se ulogujem i na PSN, ali nije prošlo sa novim nalogom koji sam napravio. Konektovanje na kućni ruter može da posluži za prebacivanje igrica na hard disk konzole, ali to ide toliko sporo da sam se vratio na ubacivanje igrica preko USB-a.
 
Inače imamo Super Slim iz neke od posljednjih proizvodnih serija sa Henom. Tražio sam jesenas namjerno što mlađi uređaj na oglasima, FAT nisam ni razmatrao, a ni Slim. Mogu i na ovom da se instaliraju igrice za PS1, PS2 i retro emulatori, postoje precizni tutorijali na Jutjubu, lako se savlada.
Na tim instaliranim emulatorima 50% igirca se ne pokrece, 25% radi ocajno, a ovih preostalih 25% ima bagove i razno razne gliceve. Ko god hoce da igra PS1, PS2 i PSP igre FAT K,L,J modeli i svi Slimovi su za izbegavanje.
Prije kačenja na net sam u podešavanjima konzole provjerio da nije aktiviran autoupdate i kasnije nije bilo problema. Ali aplikacije na PS3 su već toliko stare da nema nikakve koristi od njih. Probao sam da se ulogujem i na PSN, ali nije prošlo sa novim nalogom koji sam napravio. Konektovanje na kućni ruter može da posluži za prebacivanje igrica na hard disk konzole, ali to ide toliko sporo da sam se vratio na ubacivanje igrica preko USB-a.
Najbrzi nacin prebacivanja igrica na PS3 je putem LAN kabla i FTP-a. Ako se koristi CAT5e kabel i gigabitni switch/router brzina prebacivanja se krece od 18-22MB/s. Drugi jos brzi nacin jeste da uzmete HDD od laptopa, zakacite ga direktno na PC preko SATA konektora i prebacite igre. Zatim uzmete na Aliju onaj SATA na USB adapter i za ~20e imate eksterni disk od 1TB. Nekad za 20e zna naletiti i hard od 2TB samo treba pratiti KP oglase.

Ko hoce da igra retro igre (tu uvrstavam PS1,PS2 i PSP igre, kao i N64) najbolja opcija mu je Xbox One sa Game Pass-om i RetroArch emulatorom. Ta konzola van sezone (Nova godina i uskrs) moze da se nadje za 120-130e. Davati za Xbox 360/PS3 120e u 2023 godine je po meni suludo.
 
A ps3 vidi samo fat32 format?
Imam eksterni HDD koji je ntfs i ne vidi ga.... zatim uzmem flesku od 64gb, koja ima mogućnost samo ntfs ili exFat i nijedan od ta dva ne vidi ps3.... pa koristim neku staru od 16gb ali ne mogu da stanu veće igrice.... jel eksterni hdd mora da bude u fat32 ili ovo nešto do mene?
 
Može i NTFS, ali je potreban prepISO plugin za Webman (MOD).
 
Na tim instaliranim emulatorima 50% igirca se ne pokrece, 25% radi ocajno, a ovih preostalih 25% ima bagove i razno razne gliceve. Ko god hoce da igra PS1, PS2 i PSP igre FAT K,L,J modeli i svi Slimovi su za izbegavanje.

Kad se saberu ovi postoci, ispada da nijedan PS1 i PS2 naslov ne radi kako treba (ili uopšte) na Super Slimu - to nije tačno. Uspješno sam instalirao, pokrenuo i igrao svaku staru igricu na od desetak koje sam do sada probao.

Da, postoje stare igrice koje nije moguće igrati na Super Slimu, ali su u izrazitoj manjini, ogromna većina može da se igra. Sve je to davno testrano: Compatibility List za PS2.

Da dopunim, svoju konzolu sam kačio na ruter preko Wi-Fi veze, ethernet mi nije bio fizički izvodljiv. Ne mijenjam igrice toliko često da bih nešto bitno izgubio korištenjem USB-a, pošto je u konzoli HDD od 500Gb.

@jabree
Kod mene Irisman File Explorer čita sve sa USB ntfs bez problema.

 
Tek se učim s ovim ps3, gde se skidaju ti pluginovi za njega? Da tražim na torent ili ima neki sajt?
Ako je isključen update, smem li da povežem soni na wifi?
 
@koalla hvala za ovaj sajt....
ne diraju ništa, slušaju za sada...
 
Ja reko da sam jedini ostao na ps3. Ako ti treba nesto od igara pisi,imam digitalnih...
 
Nazad
Vrh Dno