Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

To je modovana konzola, odnosno konzola na koju su igrice nabacene Backup and Restore metodom sa druge Jailbrekovane PS3 konzole. Ne moras da brises te njegove igre. Digni sistem na poslednju verziju (4.90), ali ne oficijalni 4.90, nego Hybrid Firmware. I zatim instaliraj HEN. Nakon instalacije HEN-a, imaces mogucnost da ubacis multiman, irisman i ostale homebrew aplikacije. Vise info u ovom videu.
 
Treba mi pomoc. Komsija je doneo od klinca PS3 da mu ubacim neke simulacije pecanja. Ali u PS3 ima samo gomilu igara (45), nema ni multiMen ni nista, a nema ni opcije "Install Package Files" tako da ne mogu ni da mu nista od programa instaliram pa da mu ubacim preko mreznog kabla jos koju igru. Vidim da je SW 4.88.

Jel ima nekog resenja? Ja nisam uspeo po netu nista da nadjem. Jedino da sve brisem, al stvarno nemam vremena da trazim sve igre iz pocetka i skidam.
Moras da modujes konzolu( cipujes)
Da bi mogo da instaliras multimen i da bi dobio opciju Install Package Files
 
Pozdrav, trebao bih da sestriću malo sredim njegov ps3 fat. Pa me zanima dal je komplikovano da ga uzmem i da odradim to modovanje za taj multiman i da mu poubacujem igre sa neta, svakako sam planirao da mu kupim neku bolju konzolu do kraja godine.
Nije mi problem da dam 2000 dinara da to neko odradi u servisu i odmah i ubaci igrice, al radim sa kompovima ceo život i gledajuci tutorijale deluje mi da nije mnogo komplikovano, al čisto da pitam za savet.
E da, i zanima me koji hard koristi taj fat ps3, posto imam nov hard za laptop, nekorišćen pa taman da ga iskoristim.
 
Poslednja izmena:
Sve ps3 konzole koriste hard 2.5, sad mozes ubaciti i 500gb a mozes i 1tb a mozes i izmedju koju velicinu imas.
Samo da znas kada menjas hard moras i softver da mu instaliras.
Sto se modovanja ili ti cipovanja tice konzole, nije tesko ali treba se znati da ne bi dobio crveni ekran smrati. Moras da skines odgovarajuci softver na USB fles, a USB formatiras pre toga na FAT32. Odes i vidis koji je trenutni softver u konzolu da li je ( 4.81 do 4.90)
Imas na youtube, ako ne uspes javi se pa cu ti pomoci.
Sto se igrica tice tu je zajebano, sajtovi gde se skida imaju minimalnu brzinu pa se okozis dok skines, i kad skines molis boga da igrica radi.
 
Uplatis Real Debrid na mesec dana (oko 3$ izadje) i mozes da koristis 1Ficher linkove koliko god puta zelis pri maksimalnoj brzini.
 
Ako ces skoro da kupujes drugu konzoli, ne vredi cimanja .. ja sam svoj ps3 slim sredio, ali trazilo je vremena da se prouci proces, nadju pravi fajlovi itd .... sad imam neki evil nat, skoro sam odradio update na njega , i webman, i to guta sve igre koje sam imao.kao i nove koje sam dodao
 
Uspeo sam :) Mislim, bilo je dosta jednostavnij nego sto sam ocekivao. Nije fat nego superslim ili tako nesto, ja sam se zeznuo. Prvo sam update odradio sistema normalno, pa sam onda ispratio neki tutorijal, instalirao neki HFW ili tako nesto, pa taj Hen, i onda multiman. Izvalio sam da on u sebi i nema hdd pa sam mu ubacio ovaj nov od 320 GB, i onda skinem iso aplikaciju i gurnem je preko flesa na sony na native hard. I to je to. Bombonica. Videh da mogu i preko ftpa direktno pa cu sad da vidim to, kapiram da je to jos lakse.
 
To je modovana konzola, odnosno konzola na koju su igrice nabacene Backup and Restore metodom sa druge Jailbrekovane PS3 konzole. Ne moras da brises te njegove igre. Digni sistem na poslednju verziju (4.90), ali ne oficijalni 4.90, nego Hybrid Firmware. I zatim instaliraj HEN. Nakon instalacije HEN-a, imaces mogucnost da ubacis multiman, irisman i ostale homebrew aplikacije. Vise info u ovom videu.

Ja sam ovako uradio i sada sam banovan na PSN.... ima li neke pomoci ili nema?
 
Ako si modovanom konzolom otisao online,lako je ako su ti blokirali nalog,nego da nisu cijelu konzolu,jer nisi sigurno prvi.
Nalog mozes novi napraviti,a ako je banovana konzola,javi se ovima sto servisiraju konzole, mozda imaju resenje sa prebacivanje chipa sa druge neke konzole
 
Konzola... isto je i sa novim nalogom.
 
Ima neko resenje,sa konzole tipa koja ne radi,da se nesto premjesti. Al dal se to isplati,to trebas da vidis sa ovima sto servisiraju. Inace,za smece ti je jedino.
 
Ja sam ovako uradio i sada sam banovan na PSN.... ima li neke pomoci ili nema?
PSN je i ovako mrtav na PS3, moduj je sa HEN/CFW i uzivaj. Za online kupi PS4/5. Moze se resiti menjanem ID-a konzole, ali je gubljene vremena u 2024 :)
Ima neko resenje,sa konzole tipa koja ne radi,da se nesto premjesti. Al dal se to isplati,to trebas da vidis sa ovima sto servisiraju. Inace,za smece ti je jedino.
Zasto bi bacao konzolu u smece ako je banovana?
 
PSN je i ovako mrtav na PS3, moduj je sa HEN/CFW i uzivaj. Za online kupi PS4/5. Moze se resiti menjanem ID-a konzole, ali je gubljene vremena u 2024 :)

Za masu stvari mi trazi PSN konekciju tj licencu pa me to jako smara. Trazi za neke psg igre, psn patch aplikaciju i psp launcher. Verzija je 4.9.
 
Nazad
Vrh Dno