Šta je novo?

Sony DSC HX400 ili HX300

bigfish

Slavan
Učlanjen(a)
03.02.2006
Poruke
84
Poena
309
Postavio sam ovde pre par meseci svoju nedoumicu oko kupovine foto aparata. Pored sugestija ovde na forumu, konsultovao sam se još sa strane, i izbor je ipak pao na Sony. Nadam se da ovde ima Sony-evih pristalica te bih samo hteo neko da mi pomogne da napravim izbor između ova dva modela. HX400, noviji model, i koliko ja vidim razlika je u postojanju GPS-a i WiFi-a. Koliko su meni kao prosečnom korisniku koji aparat koristi mahom za porodične fotografije (vrlo malo za posao) bitne ove funkcije, kao i da li ima još neke konkretne razlike a da ja nisam uspeo da uočim. Dobrodošao je svaki komentar vezan za ova dva Sony-eva modela.

Hvala unapred i pozdrav!
 
Nacin na koji si postavio thread govori o tome da si se vec odlucio sta ces da kupis pa ti trebaju sonijeve pristalice koje ce to potvrditi da mozes bolje da spavas :)

Ja posto ne mislim da je neki od ta dva sonija dobar za te pare, ne mogu da ti dam iskren savet...
 
Da, u pravu si da mi treba mišljenje nekog ko voli Sony i ima iskustva sa njima. Ja iskreno od 2003. imam samo Sonyeve aparate i bio sam prezadovoljan. Takođe, za ovu klasu aparata su mi i neki od profi fotografa preporučili upravo Sony. Naglašavam za ovu klasu. Moja nedoumica je da li razlika od 100 i kusur evra vredi za gore dve pomenute funkcije (WiFi i GPS) kao i da li sam eventualno neku razliku propustio.
 
Ne znam sta da ti kazem a da te ne razocaram, od 2003. godine Canon shije Sonija u skoro svim klasama, a losije od tvog izbora nema za te pare, ta dva modela su kao od pre 5 godina, potpuno prevazidjeni za danashnje pojmove...

Tako da, trebace ti neko ko uopshte ne prati fotoaparate a obozava Sony :d
 
Toliko puno megapiksli na tako malom senzoru, tako veliki zum... to ne zvuci na dobro.

A uz to:

... koji aparat koristi mahom za porodične fotografije (vrlo malo za posao) ...

...cemu ce ti sluziti 50x zum za porodicne fotografije?

A tek ceeeenaaa!!! :zgran: A velicina za sve to sto nudi!!! :S:

Iskreno, cak i da imam para ko blata, ne bih nikada razmisljao o ovom modelu.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
OK, ok, vidim da sam u manjini, pa cu da probam da budem razuman. Prvo da odgovorim što se zuma tiče. Koristeći u par navrata neke aparate sa velikim zumom video sam da mogu da pravim dobre fotke klinaca sa malo veće daljine, u smislu da ne primete da ih fotografišem, i to mi se jako svidelo. Otud potreba za većim zumom. Ako već ovi moji predlozi toliko ne valjaju, predložite nešto u tom cenovnom rangu, (oko 400 eur), po mogućstvu sa malo većim zumom. Moram da priznam da uopšte nisam ljubitelj Canon-a, a posebno bih voleo da ne preporučujete S110, jer jednostavno mi se ne sviđa. Mislim da mi dslr ne treba, ali ako mislite da je neki takav bolji od ovih predloga, pišite, može i neki Canon :) Šta mislite o Nikonu? Neki predlog?
 
...posebno bih voleo da ne preporučujete S110, jer jednostavno mi se ne sviđa. Mislim da mi dslr ne treba, ali ako mislite da je neki takav bolji od ovih predloga, pišite, može i neki Canon :) Šta mislite o Nikonu? Neki predlog?

^^Pa, što onda pitaš ovde bilo šta?!? Kupi ono što ti se sviđa. :p
.
.
.

Tih velikih (dimenzijama) a malih (kvalitetom fotke) aparata ima dosta, i svi su njanjavi. Imaju malecke senzore u prevelikim telima. I to je to.

30x zoom teško da će ikada da ti treba. S' njime, na kraju tog zuma, ne možeš pratiti bilo šta da se kreće. Gledaj nešto sa 10-16-17x zoomom. To je dovoljno da desu slikaš sa strane.

Canone SX(pa neki broj...).
Ili recimo, Fuji X-S1. I veliki zoom, i (malo) veći senzor.
Ako hoćeš više para da daš, pogledaj ovo npr: http://www.dpreview.com/products/nikon/compacts/nikon_cpp7800
 
Nazad
Vrh Dno