Šta je novo?

SMSL SU-1 Stereo DAC Review

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,274
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo drugari,

posle dužeg vremena, i opravdanog štrajka Poštara, dobih i ja ovaj DAC. Prvi put mi je zapao za oko kada je o njemu pričao Srboljub Stojanović (iiWi Reviews) kog smatram veoma skromnim i korektnim čovekom. Pravim gospodinom Hi Fi a. Posle toga o njemu su pisali mnogi, a zatim je nastao i opravdan hajp :D




Mašina na kojoj je isproban je:

  • Proton 520, totalno osvežen model. Izvinjam se zbog prašine na slikama
  • M. A. Gold 10
  • kablovi rađeni po šemi "Paklena Pomorandža"
  • SMSL 8A + linelarno napajanje DIY Zero Zone
  • Hisense Smart TV
  • PC iz "My Gear"

1.JPG2.JPGimage_50383617.JPGimage_50408705.JPGimage_50412289.JPGimage_50438913.JPGimage_50728449.JPGimage_67208705.JPG

Ja nemam opremu kao kolege sa techpowerup, gde mnogu da se pročitaju veoma korisne informacije i vide merenja


ali mogu u direktnom radu da poredim sa SMSL 8A, i napišem neka svoja zapažanja koja nećete naći u gornjim linkovima, a mogu biti korisna za sve nas.

  • kućite SU - 1 izgleda kao igračka u odnosu na svog starijeg brata 8A čije je kušte obrađeno od punog parčeta Aluminijuma. Ista je priča i sa težinom. * za ovu cenu to nije zamerka.
  • SU - 1 nema ulaz za dodatno napanje. Može da se poveže preko USB kabla, koji ujedno i služi kao napajanje. Zatim preko coaxial i optical inputa. Ovo za napajanje za ovu cenu isto nije zamerka.
  • Neko mi je napisao da SU - 1 nije dobar jer nema izlaz za slušalice. Apsolutno nebitno. Ja i lično volim posebno pojačala za slušalice, a posebno DAC za pojačalo. Za one koje se oduševljavalju FX-Audio DAC-X6 MKII . Ljudi on jeste nekada bio dobar, ali ga je pregazilo vreme kao i mnoge dobre stvari. Njega je još počistio Khadas Tone 2. Baš na našem forumu. Ne mogu da se setim koji je član pisao o njemu, znam da je na samoj pločici menjao neke stvari. Mislim da je to negde ovde


Šćepi sa Hi Files a, kog stvarno volim, i ako mu zameram dužine emisije :D (Ne može to bez kabla) sam pisao na forumu

"Ovi ljudi su stvarno veterani u ovoj oblasti. Nabavljali su i pravili uređaje kada to nisi mogao ni za novac. Samo vidi se da su ostareleli i izgubili nit. Za njih recimo DragonFly nije ništa, verovatno zbog veličine. Bili bi interesanto kada bi im dali neki jeftinije DAC, recimo SMSL SU-1 da vidimo kako mogu da ga moduju i šta mogu da kažu o njemu."


Da se razumemo. Emisija je stvarno dobra, gosti odlični. Može zaista mnogo da se nauči, ali i treba da se krene dalje.

- O samom DAC u. U odnosu na 8A, SU - 1 već na prvo slušanje pokazuje bolji kvalitet zvuka, više detalja, ali to je valjda i normalno. U odnosu na jaz generacija. Ono što nije normalno, kako kaže Srboljub, da je bolji od Topping D50 i od njegovog omiljenog budžetskog Topping E30.

- Na TV sam ga povezao preko optical inputa. Tu se isto na prvu loptu oseća razlika što se tiče zvuka. SU - 1 treba negde oko 3 sekunde da prebaci, kod 8A je bilo momentalno, i kada se isključi TV počinje da blinka lampica za optical na DAC u. Ja recimo volim da zaspim uz TV, i ovo zna da bude iritanto. To je po meni neka mala zamerka.

SMSL SU-1 izgleda da je stvarno ubica DAC ova do 300€ Definitivno vredi tih 80€.

Verovatno neke stvari sam preskočio. Pitajte me slobodno šta vas zanima.

 
Da li imate neku ideju, šta bih još mogao da isprobam ? Nemoguće da sam napisao tekst toliko dobro :LOL:

POSEBNO GUTANJE SLOVA :d
 
Poslednja izmena:
Da se i ja pridružim. Odličan DAC, za ove pare pogotovo. Imam Topping E50 kao i SMSL Sanskrit 10 MKII ali je ovaj mališa bolji. Apsolutni Best Buy!
 
Маестрално написан текст. Све по мом укусу (осим тога што још нисам купио овај Дак, одма након Србине рецензије...)
 
Маестрално написан текст. Без замерке (осим што још нисам купио овај Дак, одма након Србине рецензије...)

Gde maestralno, tek sada vidim koje sam pravopisne graške pravio :) .

Ja sam njega i počeo da jurim odprilike posle Srbine objave, da bih ga na kraju čekao oko dva meseca. U početku sam mislio:
  • nema bluetooth
  • daljinski
  • posebno linelarno napajanje,

a tada rekoh, jbt da li treba za 80€ da mi peva i Ana Popović ?
 
Sano pokazuje koliko je napredovao chi-fi i audio oprema uopšte.
Sada za male pare dobijamo DAC ili pojačalo sa zvukom koji je dovoljno dobar za 90% ljudi, sem najzagriženijih audiofila, i razlike u zvuku između ovoga i nekog 3x skupljeg DAC-a su primetne samo merenjima...
Dobar trend, samo neka se nastavi.
 
Odlična recenzija, svaka čast.
Očigledan je napredak chi-fi. Jedino što se čovek pogubi sa modelima i oznakama. Deluje mi da na mesečnom nivou izbacuju po jedan model.
Imam SMSL Sanskrit 10 MK2 i prilično sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno