Šta je novo?

Slušalice - kako koristiti postojeću opremu i komponente, kakav je uticaj na zvuk

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zanima me šta i kakav uticaj na zvuk u slušalicama i zvučnicima imaju postojeće komponente u mom kompjuteru...

Imam "desk" mašinu koja na ploči (Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO) ima "dobru" integrisanu zvučnu podršku.
Imam u "desk" mašini dodatno u matičnu ploču stavljenu "Sound Blaster Z" zvučnu karticu.
Imam monitor Dell Alienware AW2723DF koji u sebi ima audio in i audio out 3,5mm konektore, nešto poput audio hub-a ili produžnog mesta (da se kratkim kablom slušalice spoje monitorom koji je sa zvučnom nekom spojen)
Imam i Logitech X-230 zvučnike (2.1) koji na jednom satelitu imaju 3,5mm konektro za slusalice.

1.
Naime, upaljena mi je integriana zvučna na ploči (nije gašena u biosu), spojena sa gornjim konektorima za slušalice i mikrofon na kućištu kao i aktivnim konektorima pozadi u ploči.
Dodatnu zvučnu SB Z koristim za zvuk, slušalice spojene u nju kao i zvučnici.
Da li je ovo neki problem i može li to tako da dobro radi, da su obe zvučne aktivne?

2.
Kakav bi zvuk imale slušalice ako bi slušalice ubo u satelit na zvučnicima?
Zvučnici pretpostavljam nemaju neko pojačanje preko zvučne kartice SB Z pa onda ne bi ni slušalice imale neki boljitak od dobre zvučne kartice?

3.
Slušalice dobro rade i imaju uticaj pojačala za slušalice samo kad su ubodene u konektor za slušalice na SB Z?

4.
Šta bi bilo ako bi kablom za zvuk (3,5mm na 3,5mm dovoljno dugačkim) spojio SB Z sa konektora za slušalice u audio in na monitoru pa iz audio out na monitoru koristio za zvuk u slušalicama?
Da li bi bilo nekog gubitka u kvalitetu zvuka u slušalicama, može li to tako?
Ja kontam da je za to napravljen audio in i audio out na monitoru...

5.
Da li bi bio problem, da li bi pravilo neke smetnje ili nešto, da se zvučnici spoje na integrisanu zvučnu od ploče a da slušalice rade u isto vreme preko SB Z?

Šta vi mislite o svemu ovom?
 
Poslednja izmena:
Ne mogu zvucnici u zvucnu karticu sa ploce a slusalice u dodatnu zvucnu u slotu na ploci sto je bocnuta.
Ne moze oboje u isto vreme da radi i jos pobrljavi drajver za dodatnu zvucnu.
 
Nazad
Vrh Dno