Šta je novo?

Slovenija - otvaranje bankovnog racuna za ne SLO državljane u svrhu trgovine crypto

Marshall1337

Poznat
Učlanjen(a)
09.06.2019
Poruke
3
Poena
41
Pozdrav,

Prvo da se zahvalim forumu i njegovim vjernim korisnicima jer svoje prve korake u kopanju kriptovaluta sam napravio zahvaljujući vama.

Došao sam na ideju da otvorim bankovni račun u Sloveniji jer radim i živim u HR pa ne bi trebalo biti problema ali trebam par savjeta ili iskustava.

Da se razumijemo ne radi se ovdje o nekoj velikoj količini (ali nadam se da ću pokriti minus u svojoj matičnoj banci) ali ako za taj porez mogu sebi platiti odlazak do SLO otvaranje računa, pojest, popit i vratit se; ona se vise to isplati nego da dam državi.

vjerujem da i drugima palo na pamet slična stvar pa bi zamolio samo da mi se ukratko objasni šta kako i gdje.

Imam par pitanja:

Naime pošto Slovenija i dalje nema porez na kriptovalutu (nadam se) ne znam je li se ovo odnosi samo na državljane Slovenije ili ja kao padobranac iz HR mogu računati na tu privilegiju?
Koji račun moram otvoriti da bi mi sa hajdemo reci Binance legli novci i da li mi treba potvrda iz porezne/broj.
Koja banka (da nema komplikacije oko otvaranja i naravno primanja i slanja novca)


Naravno plaćam pivo ako uspijem ovo napraviti ;)

ps. pretraživao sam forum uzduž i poprijeko ali nisam bas jasno naišao na odgovore na svoja pitanja.
 
Pa nije bas za ovaj forum, jednostavno vidis koja banka u sloveniji nudi racune za nerezidentne korisnike i iz kojih zemlja, najbolje licno jer niko to ne forumu nece izneti, veci je problem koja banka pravi problem sa isplatama sa crypto berzi, to samo slovenci znaju ......
odes sa pasosem i otvoris racun tako to ide pa vidis jel zezaju sa prilivima iz crypta, naravno za porez te niko nece ovde savetovat sta da radis
 
Hvala puno na odgovoru.

Ni jednim trenutkom nisam htio ugroziti ili povrijediti nekoga ili pravila foruma. Nego išao nekako na prijateljskoj liniji da pitam za iskustva i savjet.
Da se razumijemo ako je lakše može se privatna poruka poslati ovdje.
 
Samo da ukapiram sta zelis da postignes, pa moram da pitam : zasto se zezas sa bankama umesto da kripto prodas nekome licno ?
 
Samo da ukapiram sta zelis da postignes, pa moram da pitam : zasto se zezas sa bankama umesto da kripto prodas nekome licno ?
Po najviše iz sigurnosnih razloga jer novci su uključeni a visoka je inflacija ako me razumiješ. I ako bude kakvih problema vamo je institucija a vamo je pojedinac. ( što ne znači da ću bolje proći s institucijom ( bankom) ali nekako ulijeva veće povjerenje od random osobe.
 
Ok, razumem to.
Ovde kod nas na forumu imamo bas temu za razmenu, i po komentarima se moze videti da ima clanova koji su bas pouzdani, mesecima unazad se bave time i svi su zadovoljni.
Dogovori se sa nekim, sedi u auto i zavrsi to face 2 face :)
A verujem da i kod tebe lokalno ima neki forum, telegram grupa, nesto trece... gde ima pouzdanih clanova.
Mozes menjati i manje sume ako si nepoverljiv, 100$ po 100$, pare pa transfer, pare pa transfer i tako u krug...

Ne znam, mene bi bas mrzelo da se zezam sa bankama, porezima i slicnim, pogotovo posle da se pravdam bankama kad treba da podignem novac.

Uostalom, jedna od odlika kripta je mogucnost da konacno zaobidjemo banke, pa ajde da koristimo to 👌

Naravno, slazem se da nije za svakoga.
Ako se osecas nelagodno i imas strah onda nista, idi preko banke.
 
Nazad
Vrh Dno