Šta je novo?

sleep mode

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Koliko je pametno cesto stavljati racunar u sleep mode. Desava mi se da radim neki projekat i lepo to usnimim, ali da ne bi kasnije palio racunar ponovo sve kako treba ja odem na sleep mode. Da li je to pametna varijanta ili ne?

Malo me kopka koliko je to stabilno.
 
Mogu da kazem da mi je racunar bas stabilan. Cooler master napajanje od 1000W koje super radi. Do sada nisma imao nekih problema. Samo me zanima koliko je to dobro drzati cesto racunar u sleep mode?
 
Ja dosta cesto drzim racunar u sleep mode-u, sedmicno bar 3-4 puta, kada idem vani, ili cak preko noci, ne da mi se cekati dok se upali, ovako je spreman za 2s :D
i tako godinu dana u nazad i nisam imao nikakvih problema...
 
Ja imam jedan koji drzim u sleepu stalno, jednom u 10 dana ga ugasim klasicno. Nikad nista nije falilo.
 
Nije ni mom ništa falilo do pre neki dan... Kad sam stavljao komp na sleep mode gasio mi je kuler od procesora. Sad kad Idem na sleep mode ili turn off vrti kuler i to me živcira. Onda moram power dugme na 5 sekundi nasilno da ugasim. Zašto ne gasi kuler jel možda Treba nova termalna pasta? Probao sam novo napajanje i isto. Zbog toga sam ponovo instalirao win i isto. Probao i 7 i 10 isto.
 
Izgasi fast startup. Posle toga prvo restartuj, pa izgasi skroz kompjuter.
 
Onda je nešto oko power stanja u bios-u. Ne znam o kojoj ploči pričaš, pa ovako napamet ne znam šta ima od opcija power stanja, ali S5 bi trebao da ti da komplet sve da izgasiš.

 
Nema ništa u biosu. Probao usisao kuler od procesora bilo je dosta prašine ali ista priča. I kad idem isključi isto neće da isključi kuler. Nešto se zabagovalo
 

Prilozi

  • IMG_20220202_154929.jpg
    IMG_20220202_154929.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 4
  • IMG_20220202_154916.jpg
    IMG_20220202_154916.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 4
Jesi li resetovao BIOS/vratio na default/clear CMOS...?
 
Jesam, izvadio napajanje, izvadio bateriju pritisnuo power, vratio bateriju, napajanje upalio probao sleep mode i ništa sve isto.
 
Nazad
Vrh Dno