Šta je novo?

Skriven IP???

Maga

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
27
Poena
304
Da li je moguce sakriti IP prilikom posete nekim sajtovima i kako to uraditi?
 
imash "stelt" opciju na firewall zastiti...
 

Prilozi

  • stelt copy.jpg
    stelt copy.jpg
    119 KB · Pregleda: 125
DARK SIDE je napisao(la):
imash "stelt" opciju na firewall zastiti...

Gresis, ovaj, gresis silno sinko :d

Ova stelt opcija o kojoj pricas, sluzi da, kad neko skenira tvoju IP adresu u potrazi za otvorenim portovima, tvoj firewall njemu ne odgovara sa laicki nazvanim "port closed" paketima, nego uopste ne odgovara na ta "pitanja" i onda onaj koji skenira portove pretpostavlja da na toj IP adresi nema racunara i/ili nemoze da uspostavi konekciju.
 
Ova stelt opcija o kojoj pricas, sluzi da, kad neko skenira tvoju IP adresu u potrazi za otvorenim portovima, tvoj firewall njemu ne odgovara sa laicki nazvanim "port closed" paketima, nego uopste ne odgovara na ta "pitanja" i onda onaj koji skenira portove pretpostavlja da na toj IP adresi nema racunara i/ili nemoze da uspostavi konekciju.
__________________
Uh ma shta mi reche:D.Pa o tome i pishem.On hoce da bude nevidljiv.Nema mu druge.A bez IP ne moze da otvara vecinu sajtova.Gde misli da surfuje?Ovo mu je jedino resenje.A preko onog surf linka u prethodnom postu moze da se ide ali nece da otvara stranice na koje ja idem(dodushe ne na neke hoce ali nije mu to-to) pa onda mu se opet svodi na isto.Shta mu fali da ima stelt,udje na sajt,pogleda i izadje bez rizika da ga posle toga skeniraju?Meni je ne Outpost-u svojevremeno bio ukljucen "refer plug in".Za svaki deo sajta me je pitao dali da se "otvara".Dok to ne dozvolim sajt nije ni hteo da se otvori u potpunosti.
Refer test je jedino prosao Outpost a ova opcija u njemu treba da se ukljuci jer nije defaultna.Ja sam dodushe sada na Look,n,stop ali mi mali firewall vishe odgovara>Zona alarm mi je kokala display na tastaturi g15(gasila monitoring tastature bez obzira na podesavanja u ZA).
Da se vratim na temu:posle posete vecini sajtova(doduse koje ja koristim) imam prijavu odbijanja napada skeniranja kada mi nije prethodno prilikom surf ukljucen "Stelt."A da ja potpuno iskljucim IP adresu na firewall to nemogu-naravno.I to mu jeto>Bash me je mrzelo da kucam u prethodnom postu pa sam mu kratko odgovorio da se nebih smarao ovim kucanjem sada.:D>Ali ti si me isprovocirao onim:gresis sinak....:p"pa sam se jutros razmahao na tastaturi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno