Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Iako nisam skoro obilazio Jonsplus sajt, odoh juče i imam šta da vidim. Definitivno moj trenutni favorit što se estetike tiče, naravno verzija bez providne stranice.

Jonsplus i400

Kada se bude pojavio zvanično u prodaji, makar ga dovlačio preko 10 granica, u njega ima da prepakujem trenutnu mašinu.



Moram da priznam da me oduševio položaj napajanja i to kako kablovi sa lakoćom mogu da se rutiraju i sakriju. Ali onda se upitah "A kako će napajanje da se hladi kad je u ovakvom položaju, sklonjeno od svakog protoka vazduha??" A i na videu mi nije jasno kuda će prolaziti kablovi za napajanje kad ona zadnja "vratanca" naležu direktno na gumene zaštitnike, bar na snimku.

Priznajem da zaista lepo izgleda ovako na ovom CGI-ju, ali je pitanje kako će sve to biti izvedeno u praksi.

Inače, na AliExpressu ima more njihovih kućišta koja se tamo zovu JONSBO. Primer - OVO sa Alija je JONSPLUS na tom sajtu što si postavio...
 


Moram da priznam da me oduševio položaj napajanja i to kako kablovi sa lakoćom mogu da se rutiraju i sakriju. Ali onda se upitah "A kako će napajanje da se hladi kad je u ovakvom položaju, sklonjeno od svakog protoka vazduha??" A i na videu mi nije jasno kuda će prolaziti kablovi za napajanje kad ona zadnja "vratanca" naležu direktno na gumene zaštitnike, bar na snimku.

Priznajem da zaista lepo izgleda ovako na ovom CGI-ju, ali je pitanje kako će sve to biti izvedeno u praksi.

Inače, na AliExpressu ima more njihovih kućišta koja se tamo zovu JONSBO. Primer - OVO sa Alija je JONSPLUS na tom sajtu što si postavio...

JonsPlus je podbrend JonsBo-a, kao neka premium varijanta. Jeste kućište malo gimnastika za airflow generalno, ali su neke stvari žrtvovane zbog estetike. Generalno ima solidne performanse, evo ga review prototipa:

 
Jeste kućište malo gimnastika za airflow generalno, ali su neke stvari žrtvovane zbog estetike.
Naprotiv, airflow je odlično odrađen. Čak i sa vazdušnim hlađenjem ne bi bilo problema - tri dole uvlače vazduh, ovaj pozadi takođe (kao što je Nik i uradio na videu), tri gore da izvlače, jedino da se ventovi sa kulera obrnu...
Jedini problem je što ni na jednom snimku ne pokazaše kako vazduh dolazi do napajanja, gde se uključuje struja za napajanje i još par sitnica...
 
Naprotiv, airflow je odlično odrađen. Čak i sa vazdušnim hlađenjem ne bi bilo problema - tri dole uvlače vazduh, ovaj pozadi takođe (kao što je Nik i uradio na videu), tri gore da izvlače, jedino da se ventovi sa kulera obrnu...
Jedini problem je što ni na jednom snimku ne pokazaše kako vazduh dolazi do napajanja, gde se uključuje struja za napajanje i još par sitnica...
Napajanje uzima vazduh iz unutrašnjosti kućišta, intake je okrenut ka CPU kuleru, a njemu bi takođe trebalo da daju malo svežeg vazduha ovi ventovi od dole. Barem ja tako kapiram :)
 
Pa, to bi nekako bilo logično. Vidim da postoje neki prorezi, ali ni na jednom videu ne videh kako su Nik i Dario postavili napajanje.
A tek sad sam primetio da na zadnjem delu ima "utikač" za strujno napajanje, dakle, mora da ima još jedan kabl koji vodi kroz kućište do mesta gde je napajanje.
Uglavnom, vrlo zanimljivo kućište. I Kinezi su naučili ponešto posle toliko vremena... :)

Samo ne znam gde bi na tom kućištu sproveo da se ne vide sve ove kablove koje imam kod sebe (videti sliku)
 

Prilozi

  • Haos.jpg
    Haos.jpg
    300.7 KB · Pregleda: 106
Poslednja izmena:
Pa, to bi nekako bilo logično. Vidim da postoje neki prorezi, ali ni na jednom videu ne videh kako su Nik i Dario postavili napajanje.
A tek sad sam primetio da na zadnjem delu ima "utikač" za strujno napajanje, dakle, mora da ima još jedan kabl koji vodi kroz kućište do mesta gde je napajanje.
Uglavnom, vrlo zanimljivo kućište. I Kinezi su naučili ponešto posle toliko vremena... :)

Samo ne znam gde bi na tom kućištu sproveo da se ne vide sve ove kablove koje imam kod sebe (videti sliku)
Ozbiljni kablovi :) Snađe se čovek. I ja sam mislio da mi je mali gepek kada budem dobio decu, ali je ipak dovoljan :)
 
Pa, sad, ne znam koji auto voziš i koliko dece ti stane u gepek, ali ja više od dvoje ne bih smeo da stavim unutra. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Nisam znao gde da napišem ovo, a mislim da nije za novu temu.

Evo nečega potpuno drugačijeg iz Cooler Master-a, još nije izašlo u prodaju: Link
Ugradili su mu i ekrančić napred za prikazivanje temperature i sl.
Kakav grozan šareniš, a u CM-u, kao i Corsairu, potpuno odlepili, pa zacepili cenu od 500 evrića za ovu kič sandučinu. Mnogo, bre...

 
Uradio je i Linus video za to kuciste (I HAF to build this), brate 6x120mm gore i cini mi se da je prilicno toplo po njihovim testovima.. Steta sto mu nije radio fog aparat jer mislim da ti gornji ventilatori odvukose sve..
 
Moram da priznam da mi se sviđa ova varijacija na 011 Dynamic, iako je od neke firme za koju sam prvi put čuo. Ima par nedostataka kao što je taster za uključivanje na dnu, obavezna upotreba rajzer kabla, ali me oduševio odlično smišljen prostor i mogućnosti kabliranja.

 
Akvarijum.jpg
Meni je ovo asocijacija na to kućište :D
 
Ne znam da li je ružnije to akvarijum kućište ili njegovi loše urađeni zubi.
 
Ukusi su različiti. :D :D
 
Ne znam da li je ružnije to akvarijum kućište ili njegovi loše urađeni zubi.
Šta god da je u pitanju ne postoji iole poznatiji jutjuber koji ga nije obradio. Evo, sad i JayZTwoCents uradi isto. Naravno, ukusi su različiti, ali meni je bitnije kako se unutra hladi od toga kako šta izgleda.



Očigledno ima nešto u onome što je Fractal Torrent pokrenuo, a to je hlađenje od dna ka vrhu i nema sumnje da bolje funkcioniše od onoga sa prednjim ventovima, na čemu se zasniva 99% kućišta,

Jedino što me nervira jeste što samo Lian Li pravi SASVIM bela kućišta. Zašto mi je stalo do toga??? Na crnom kućištu posle 5 dana se vidi da je prašina popadala po istom. Na belom se vidi tek posle 6 meseci i to ako zagledaš, a čišćenje je podjednako lako... :) :) :)
 
Poslednja izmena:
Ne da to nije pokrenuo Fractal Torrent, nego ni blizu. Ako cemo nekog da pominjemo za popularizaciju toga to ce biti InWin sa 303 i Lian Li sa O11D.
 
Hlađenje odozdo naviše? Silverstone Raven i Fortress serije.

Da li to bolje funkcioniše od klasičnog pristupa, zavisi...zavisi kako je izvedeno i od layouta. Rekao bih da je to više niche, za specifične konfiguracije...
Za gro stvari. standardni "spreda ka pozadi" sistem je sasvim ok ako napred nije mnogo blokirano...
 
Staklo nije belo doduse
Ovo 410 mi deluje kao kopija nekog već viđenog kućišta, ali ovo nx800 je do mošnica. Samo da su stavili beli okvir oko stakla, ventilatori mogu da se zamene i to bi bilo veoma dobro "eye candy" kućište. Ali sve što sam video do sada, na apsolutno svakom fali po neki mali detalj (mislim na svoj ukus) izuzev na ovom Lian Li Snow Edition....
 
(Polu) Snow white 🙂
 

Prilozi

  • FDC02687-C8AC-4E57-B1CC-2A761421D22F.jpeg
    FDC02687-C8AC-4E57-B1CC-2A761421D22F.jpeg
    225.5 KB · Pregleda: 62
Simpatična ideja...šteta što (verovatno) neće da zaživi.

 
fail kod prvog menjanja hardvera
 
da, ali ako pogledamo da je 4000D 50$ jeftinije... :)
 
4000D Airflow ili zatvoreni?
Tačno je ali ima i nešto gore temperature...ne značajno, doduše, još uvek je dobar izbor.

Sad bacih pogled, u US je 4000D Airflow 95 dolara (na popustu, standardno je 105$)...NZXT se malo precenjuje, heh. Bolje uzeti Corsair i bolje ventilatore za iste pare kao NZXT.
Tu su i Fractal Meshify 2 Compact, Phanteks P400A, Be Quiet 500DX, Lian Li Lancool modeli...no dobro, bar su se setili da postoji airflow.

Ne mogu da verujem da je Define R5 još uvek u prodaji...jedno od omiljenih mi kućišta.
 
Poslednja izmena:
airflow

bilo je i za 80$, ja sam uzeo za 80 doduse evropskih jedinica, jer nemci promene samo $ u EUR
 
NZXT predstavio H7 Flow i Elite:
Flow deluje prostojno...

Dobro je samo, bar meni, Lancool II i to Snow Edition izgleda kao najlepše kućište. Nažalost, na KP ga nema u ponudi.

I Nik iz Gear Seekers je obradio H7 Flow i on ima pozitivne utiske, ali je i uradio dva testa na neobičnim kućištima firme "The Geometric Future" (podfirma InWin) Ne samo što je poenta hlađenja od dna na gore, nego se i komponente postavljaju "postrance". Jedino što ne pokaza gde i kako sa silnim kablovima...



 
Uf, ne shvatam zašto mi se ovo kućište toliko sviđa, možda zato što bi se fenomenalno uklopilo u moje sobno okruženje. Šteta što nema nigde da se kupi kod nas, a nema te bud...takvog prijateljstva zbog koga će neko da vuklja ovoliku kutijetinu iz Nemačke, na primer. No, dobro, još je "taze" ali bar kod nas od Termaltejka može svašta da se nađe, samo se nadam da će biti blizu cene od 210€ koliko je na zapadu,
 
Nazad
Vrh Dno