Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Napravise ovi iz Liana Snow edition sa belim enterijerom. @Arthur Morgan Poslusali su te. :D

 
Pa, zar nije lepše kad je ovako skroz belo, a ne onako "grobarsko". :) :) ;)
1.jpg
 
Pa, da li je grobarsko lepse, subjektivna stvar. ;)
 
Naravno. Meni bi bilo super da postoji crveno-bela kombinacija. ;)
 
Meni plava. :)
 
Update, "mod" sa tri 140mm napred, donji je morao sa unutrasnje strane da se zavrne.

5A1D13BB-5C30-4FEF-B94C-511124C61450.jpeg
 
Update, "mod" sa tri 140mm napred, donji je morao sa unutrasnje strane da se zavrne.

Pogledajte prilog 334145
Zašto ne sva tri sa unutrašnje strane, ako tako ima mesta za sva tri?
Što kaže Morgan ovako stvarno izgleda neozbiljno pogotovo što sve svetli pa se jasno vidi.
Ako baš mora tako ja bih srednji stavio unutra, to bar može da izgleda kao fora, prvi i treći izbačeni, srednji uvučen...
 
Zašto ne sva tri sa unutrašnje strane, ako tako ima mesta za sva tri?
Što kaže Morgan ovako stvarno izgleda neozbiljno pogotovo što sve svetli pa se jasno vidi.
Ako baš mora tako ja bih srednji stavio unutra, to bar može da izgleda kao fora, prvi i treći izbačeni, srednji uvučen...
Zato sto je kuciste deklarisano za 2x140 i fali 1 cm da bi stalo.
Lepo je kad možeš tako, moj OKS mi ne bi dao da spavam nikada dok je tako. :D:D:D
Znam, na tebe i pomislih kad montirah ovo. Hvala za kom.
 
Lepo je kad možeš tako, moj OKS mi ne bi dao da spavam nikada dok je tako. :D:D:D
ako mislis na osvetljenje, normalno da se moze gasiti, kao kad kukaju na rgb kao svetli kao da se ne moze gasiti ili smanjiti svetlost...
 
ako mislis na osvetljenje, normalno da se moze gasiti, kao kad kukaju na rgb kao svetli kao da se ne moze gasiti ili smanjiti svetlost...
Ne misli na to nego sto nisu sva tri u liniji. Naravno da mogu da ugasim samo taj donji i onda se nece videti razlika.
 
Zato sto je kuciste deklarisano za 2x140 i fali 1 cm da bi stalo.
Ako i sa unutrašnje strane fali taj 1cm što ne verujem, bolje onda uradi gornji spolja, srednji unutra, donji spolja, to bar ima neku simetriju i smisao.
 
Fali, probala sam sve kombinacije, ne moze ta maska na koju se kaci da se vrati nazad jer zapinje gore i dole. Mogu da se stave 2x140 i 1x120 ili 3x140 da jedan ima 120mm mount. Videla na netu.
 
Eh, navikne se covek na to, nego @Audiofilka moze najverovatnije sa crnim/belim najlonskim vezicama/zip-ties da se priveze donja strana zadnjeg dole, ili prva strana gornjeg, gde god ne moze da se usrafi. Ako ti je to ok vizuelno.
 
Eh, navikne se covek na to, nego @Audiofilka moze najverovatnije sa crnim/belim najlonskim vezicama/zip-ties da se priveze donja strana zadnjeg dole, ili prva strana gornjeg, gde god ne moze da se usrafi. Ako ti je to ok vizuelno.
Tako sam ja i krenula ali se ne moze to metalno postolje vratiti u zljebove. Pogledaj na netu kako se montira i bice ti jasno. A bez vadjenja postolja je bas nezahvalno kriviti prste i sve, a nista ne postici.

Naravno da sam tako prvo zamislila i pokusala, na stolu sve lepo poredjala i isplanirala.. dosla do kucista da to vratim kad cvrc. Oni su to zamislili da tu stoji najvise 360 aio i to postolje je ograniceno ko balkon.
 
@Audiofilka Bacih pogled sad, da premalo prostora ima tu, sto li su tako dizajnirali, uf :(

Vidim izbacili Mesh C verziju (koja dolazi sa prethodno opcionim kablom za USB-C), al opet rupa ne-filtrirana, gde se povlaci prednja strana, ne gine duct-tape ni na Mesh C, ...
 
Konacno jeftinija verzija Antec i Thermaltake koncepta. Metalni mesh pozadi je prohodniji od Fractal Design Torrent-a, a nema filtera, niti prepreka za nijedan od ostalih ventilatora, hm


41028.jpg
20210308103556_78494.jpg
 
Poslednja izmena:
Ružno u majčinu...

Plus, svi ovi ventilatori razbacani okolo, prednja strana blokirana...
 
Ružno u majčinu...

Plus, svi ovi ventilatori razbacani okolo, prednja strana blokirana...
Antec Torque i Striker su definitivno elegantiji, iskreno da je vise crno/sivo i crveno, meni licno bi bilo bolje, ovako ima previse drugog. Kroz svaki mesto za kacenje prednjih i gornjih ventilatora moze da se gurne ruka unutra, nema nikakve prepreke za airflow :)
 
Fali, probala sam sve kombinacije, ne moze ta maska na koju se kaci da se vrati nazad jer zapinje gore i dole. Mogu da se stave 2x140 i 1x120 ili 3x140 da jedan ima 120mm mount. Videla na netu.
Ja ne bih mogao da pogledam u kućište ako nije sve "pod konac". :cool::) Ne znam zašto nisi stavila napred neki 3x12 komplet, dve 14ce gore (jedna da uvlači, druga da izvlači vazduh) i jednu pozadi??
Kada sam hteo da zamenim kućište jedno od onih koja su mi se sviđala je bilo i Pure Base 500DX, ali i na njemu nema mesta za 3x14 spreda, a imao sam 6 komada koje nisam hteo da bacam. Zaista ne razumem to da na mnogim kućištima fali bukvalno 2-3 santimetra za 3x14 a oni to nisu omogućili.
Zato je rešenje sa Fractal Torrenta nešto najbolje što sam video. 2x18 je default, ali dobiješ dodatke ako hoćeš da staviš 3x14 ili 3x12. Šteta što niko više to ne praktikuje.
 
Ne znam zašto nisi stavila napred neki 3x12 komplet, dve 14ce gore (jedna da uvlači, druga da izvlači vazduh) i jednu pozadi??
Zato sto vec imam 3x12 stock i hocu da se otarasim 12 i da mi 14 ubacuju svez vazduh. Nema ovde ni sta da se izvlaci, ladno kao zmija (ili spricer). Nazad je mesto za 12, ne 14.
 
dve 14ce gore (jedna da uvlači, druga da izvlači vazduh) i jednu pozadi??
Nema ovde ni sta da se izvlaci, ladno kao zmija (ili spricer).
Ko sto @Audiofilka rece izvlacenje pomocu puno ventilatora je precenjeno, pogotovo za ovo kuciste. Rupe na zadnjoj i gornjoj strani kucista rade izvlacenje, ne treba hrpa ventilatora, osim ko bas hoce da popuni radi specificne estetike.

@Arthur Morgan Takodje da imas dva ventilatora jedan pored drugog jedan da uvlaci, jedan da izbacuje, je gore po temperature nego da ih nema, posto prave vrtlog.
 
I evo me opet sa updateom, danas sam nesto kreativna, dakle, zip ties, sto bi verge rekli brace, tu lezi resenje.

FC05D0DB-783D-4D80-A558-F8F202F69E3C.jpeg 0504653C-9658-43A2-A41B-371FDBF3AE64.jpeg

Sta kazu sudije? Sve u vinklu? 😁
Al stvarno vidim da kuciste ima potencijal i eto kome treba ta ogranicena maska za aio, ako se vec hladi na vazduh.. 😁
 
Nema, ivice ventilatora su od neke jake gume, a i ne prelaze mi 500 obrtaja.
 
@Audiofilka 10/10 od mene xD To je taj rad, presla si igricu, vent na vent na vent vezicama je max level (imao sam do skoro na istu foru u kucistu xD). Imas vise, bolje, i efikasnije zip tie-ovan setup od mog :cool:

Fali malo duct-tape, i ukrasni papir iznad, ali u duhu estetike oprasta se (plus ne vidi se da li si rupu za povlacenje prednje strane pokrila nekako, mozda kuciste vec ima stealth trake).

+ Pretpostavljam da si uzela od clana sa foruma sto je nedavno greskom uzeo 140mm, tako da i ispod cene. Tvoj dobitak je ortakinjin gubitak (Iscimah je cim su se pojavili + isti dan bilo snizenje odlicno za NZXT Kraken Z63), al nije mogla da uzme :(
 
Poslednja izmena:
@Audiofilka 10/10 od mene xD To je taj rad, presla si igricu, vent na vent na vent vezicama je max level (imao sam do skoro na istu foru u kucistu xD). Imas vise, bolje, i efikasnije zip tie-ovan setup od mog :cool:

Fali malo duct-tape, i ukrasni papir iznad, ali u duhu estetike oprasta se (plus ne vidi se da li si rupu za povlacenje prednje strane pokrila nekako, mozda kuciste vec ima stealth trake).

+ Pretpostavljam da si uzela od clana sa foruma sto je nedavno greskom uzeo 140mm, tako da i ispod cene. Tvoj dobitak je ortakinjin gubitak (Iscimah je cim su se pojavili + isti dan bilo snizenje odlicno za NZXT Kraken Z63), al nije mogla da uzme :(

Prvi deo nisam bas razumela.. A sto se tice drugog dela, nisam uzela od njega, pitala sam da li dolazi sa kontrolerom, rekao je da ne i da ne postoji takav paket sa kontrolerom, a ja odem lepo na kp i narucim naravno sa kontrolerom.
 
Prvi deo nisam bas razumela..
Dole gde se povlaci prednja maska, zaobilazi mali deo vazduha filter za prasinu. Realno nebitno, najverovatnije se ni nebi primetila razlika u kucistu, vise sam se sprdao da ti fali duct tape. A za drugo, opa, njegovi su bili bez kontrolera, definitivno svejedno odakle, bolje od Madjara odmah sve.
 
Nazad
Vrh Dno