Skoro savršeno kućište....

muki85

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.02.2008
Poena
28
Isina je da svi prave takva kućišta sa staklenim stranicama, ali to je, jednostavno, trend koji svi prate. Neki sa šarenišom, neki bez toga, ali ako ti treba kućište bez stakla ima i takvih. Nije da nema. LC i MSI ih imaju par komada.

Apple je firma koja se bavi dizajnom. Stiv Džobs je bio marketinški mogul kojeg svi prate - prodati osrednji proizvod za ogromne pare je marketinški sveti gral koji je Džobs pronašao. Smislio je "Retina" naziv za Samsung ekrane koje je imao Apple, davao je fensi imena krajnje poznatim proizvodima na koje su se glupanderi navlačili. Daleko od toga da mislim da su Apple proizvodi loši, samo su beskrajno precenjeni zahvaljujući kretenima bez mozga.
Koliko pre par dana žena mi donese stari Iphone 4 da se igra dete, fotka sa kamerom i slika QR kodove. Ništa više, ne treba mu SIM kartica i pozivi. Telefon sa androidom bi namestio za 5 minuta maksimum, sa ovim mi je trebalo preko 2 sata da ukapiram da servis za tu verziju IOS-a više ne radi, nego treba da update-uje sistem, ali ako ne ostavite informacije o platnoj kartici to ne može da se uradi. da ne pominjem kako ortaku nisam mogao da uradim bekap Ipada jer ne podržava mnoge prenosne diskove. Užas!
Taj njihov "Apple Sistem" je nešto što organski prezirem. To možda pali u Americi i na zapadu, ali ovde je samo stvar snobova bez mozga.

Zato mi je ono rende ružno za medalju. Najvećem moronu i idiotu ono da pokažeš rekao bi da je jezivo i gadno. Ali pomeneš li mu da je Apple rekao bi da je vrhunsko, najbolje i da nema ništa više što tehnologija može da pruži. A takve izbegavam naširoko...
Ja samo i pričam sa estetske strane. Ali i estetika je subjektivna stvar. I nisam Apple fanboy, čisto da se zna. Ali imam njihove proizvode i koristim ih na dnevnoj bazi. A isto tako mislim da je Apple M1 čip nenormalno dostignuće i osveženje na tržištu, što sve svetske recenzije a i domaće govore. Ali da ne idemo u offtopic, u suštini, jedino što sam želeo da kažem da je lično meni "subjektivno" 98% kućišta koja se nalaze na tržištu kič, ali to ne znači da su loša za druge, i da preferiram minimalističko-industrijski dizajn koji ima Fractal Design.

Dogzilla

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poena
28
@Arthur Morgan , @muki85

Phanteks P600S ima da se poruci u domacoj firmi, ispunjava sve sto spominjete, najkvalitetnija izrada za te para na svetu (uz Dark Base 700), nema stakla, 1 od 2 sa najboljim stock ventilatorima na svetu.Materijal za zvucnu izolaciju svuda, mogucnost skidanja ili tiltovanja prednjeg dela za bolji protok, jednostavno savrsenstvo.

U ovoj temi na prvoj i drugoj strani je clan @DBraveZ napisao vec da je nasao P600S kod nas i u drugoj temi na ovom forumu koja se zove : "Kuciste, zamena za matori Chieftec Aegis", isto spomenuo da ima skoro iste zahteve kao vas dvojica, da je nasao kod nas P600S, i preporucio drugom clanu @Recoba20 , gde i drugi clan je isto pretpostavljam narucio P600S.

Tako da obratite malo detaljnije i na Trziste > Sta da Kupim/Gde da Kupim, Domace trziste, da vam ne promaknu ovakve stvari :)
Poslacu vam privatnu poruku gde, ali sve pohvale za @DBraveZ, da nije on saznao/primetio, ko zna xD

Poslednja izmena:

Arthur Morgan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poena
48
i da preferiram minimalističko-industrijski dizajn koji ima Fractal Design.
I onda uzmeš Be Quiet kućište. :) Šalim se, naravno. Pure base 500 je odlično kućište,ali je DX verzija FUNKCIONALNO bolja zbog mesh prednje strane i protoka vazduha. Fractal Design ima sjajna kućišta, meni se Meshify 2 na izgled strašno sviđa, ali testovi koje sam video nisu baš obećavajući. Takože mi je žao i što Lian Li nema kod nas da se kupi, jer i oni imaju nekoliko fantastičnih kućišta.

muki85

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.02.2008
Poena
28
I onda uzmeš Be Quiet kućište. :) Šalim se, naravno. Pure base 500 je odlično kućište,ali je DX verzija FUNKCIONALNO bolja zbog mash prednje strane i protoka vazduha. Fractal Design ima sjajna kućišta, meni se Meshify 2 na izgled strašno sviđa, ali testovi koje sam video nisu baš obećavajući. Takože mi je žao i što Lian Li nema kod nas da se kupi, jer i oni imaju nekoliko fantastičnih kućišta.
Zbog konkretno 2 razloga sam odustao:

1. Posto mi se ekstremno zurilo sa racunarom i nisam mogao vise da cekam i odlazem zbog nekih novih uvoza. U Srbiji su ostale samo varijante sa providnim stranicama za Define 7 bilo u regularnoj ili kompakt varijanti.

2. Pokapirao sam ipak da mi vise odgovara kompaktnije kuciste jer mi ceo bekap staje da 1 HDD od 12Tb, te bi mi visak prostora u Define 7 bukvalno bio bacen.

DBraveZ

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poena
63
@Arthur Morgan , @muki85

Phanteks P600S ima da se poruci u domacoj firmi, ispunjava sve sto spominjete, najkvalitetnija izrada za te para na svetu (uz Dark Base 700), nema stakla, 1 od 2 sa najboljim stock ventilatorima na svetu.Materijal za zvucnu izolaciju svuda, mogucnost skidanja ili tiltovanja prednjeg dela za bolji protok, jednostavno savrsenstvo.

U ovoj temi na prvoj i drugoj strani je clan @DBraveZ napisao vec da je nasao P600S kod nas i u drugoj temi na ovom forumu koja se zove : "Kuciste, zamena za matori Chieftec Aegis", isto spomenuo da ima skoro iste zahteve kao vas dvojica, da je nasao kod nas P600S, i preporucio drugom clanu @Recoba20 , gde i drugi clan je isto pretpostavljam narucio P600S.

Tako da obratite malo detaljnije i na Trziste > Sta da Kupim/Gde da Kupim, Domace trziste, da vam ne promaknu ovakve stvari :)
Poslacu vam privatnu poruku gde, ali sve pohvale za @DBraveZ, da nije on saznao/primetio, ko zna xD

Samo jos da mi stigne, trebalo je juce, pa danas, nadam se da ce to biti do kraja ove nedelje.
Jeste domaca radnja u pitanju, ali dok ne vidim kuciste pored TV-a i dalje sam skeptican.
Onda moj Fractal R5 ide kolegi sa foruma, i svi srecni i zadovoljni.

Sass Drake

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.06.2009
Poena
38
Define 7 dolazi sa vijcima lošeg kvaliteta pa pripazite kad ih odvrćete da se glava ne ošteti kao u mom slučaju.

Vrh Dno