Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Nema mesta za 3,5" diskove. Možda bi član nessa78 mogao da napravi nešto slično za manje novca.

Napravljen je prvi korak ka nabavci doticnog kucista. :) Kupio sam Samsung 4TB 870 EVO 2.5" SSD. Sada nema nazad. :) Zamenicu 3.5" 10TB WD Gold sa 4TB 2.5" SSD. Za 2 i kusur godine koliko imam 10TB hard disk nikada nije bio napunjen sa vise od 2TB tako da mi SSD od 4TB resava "problem". Uglavnom ga koristim za storage/backup.
 
Sva tri kućišta su odlična. G500A je, po meni, najlepše ( iako me strašno nerviraju one pomerajuće pločice kod otvora za kablove, kojih se Phanteks drži kao pijan plota ) , ali je H7 Flow ubedljivo najfunkcionalnije ( raspored otvora, lakoća rasklapanja, nema crnih gumenih dodataka, ne postoji "prepreka" za 24-pinski strujni kabl koji se nalazi na 99% kućišta tamo gde ne treba, pozadi je dušu dalo za kabliranje i mesto za postavljanje nekog RGB/PWM haba je na gotovo idealnom mestu ). Na tvom mestu bih uzeo H7 flow od ta tri ponuđena.
Nisam imao vremena par dana pa ne stigoh da pisem. Uzeo G500A na kraju. H7 mi je posle Mesha bio drugi izbor pre svega zbog tog funkcionalnog dela koje je na savrsenom nivou, ali se onda pojavila mogucnost i G500A pa sam vagao i na kraju uzeo njega, pre svega kao sto ti kazes zbog tog nekog "estetskog" dela izmedju ova tri. Neke dve stvari koji mi se da kazes ne svidjaju, su upravo te pomerajuce plocice sto si i sam rekao i "otvor" iznad hdd racka, koji su generalno mogli mogli da pokriju u vidu nekog "pomerajuceg" poklopca kao za gpu kabl.

Po meni Phanteksi jer su najslicniji Lian Li. A sto ne uzmes Lancool 215? Po meni je ono vrh za airflow, mehanicki dizajn je onako.
Nemam pojma, nekako mi se nije svideo. Sto se tice izgleda, sasvim mi je ok, ali dimenzije, ta neka po meni ne toliko funkcionalna unutrasnjost su me odbili od razmatranja.
 
Još mi je samo kućište ostalo da nađem.
Bio sam zagrijan za Be Quiet! Pure Base 500DX ali prodavac kod kojeg uzimam mi reče da ga nema i da nije ni dobavljivo (mada je izlistan u ponudi). Onda sam, opet iz iste ponude, najviše bio za Corsair 4000D AirFlow, ali nema ni njega. Onda sam sastavio listu od više modela i pitao ima li nešto od toga, i rekao je da ima NZXT H510.

Onda sam tražio šta se ovde pisalo o njemu, i koliko sam shvatio kućište je OK za manje vreo hardver jer ima slabiji airflow. Ili bar treba promijeniti one njegove stock ventilatore. Da li bi u tom slučaju bilo bolje? Jel' neko probao?

Inače unutra bi bio Ryzen 7 5700X (najhladniji Ryzen 7 sa 65 TDP) i PowerColor Red Devil 6700XT (koji je po testovima i komentarima dosta dobar sa temperaturama).

Da li bi ovaj NZXT H510 onda bio odgovarajući?

Ova grafička je dosta duga, 32 cm (npr. u Fractal Design Meshify C ne bi mogla da stane ako bi se koristio prednji ventilator). Za NZXT H510 piše da može 36 cm za GPU pa je to onda OK.

Ne sviđa mi se nešto što sam viđao na više kućišta, siromašni su sa USB na front panelu, 1x USB-A i 1x USB-C. Ovo za USB-C je odlično, ali nema baš puno ploča koje to imaju za front panel, što je baš bezveze (a i misterija svoje vrste). Planiram uzeti ASUS ROG Strix B550-A i koliko znam ni ona nema USB-C. Tako da u tom slučaju ostaješ na jednom USB na front panelu. Ali valjda ima nekih adaptera za to, ako se ne varam to je ovako nešto. Da li je neko od vas koristio tako neki adapter?
 
Strix ploča koja nema front USB-C? Lol.
E, Asuše, Asuše...
Što ne uzmeš neku drugu ploču? MSI ima dobre ploče, recimo.

Isto važi i za kućište. Ne razumem "minimalistički" I/O na ATX kućištima, to nije SFF...H510 je lep na oko ali ništa posebno.
Pogledaj da li imaju ovde Phanteks P400A, odličan airflow. Antec DF700 Flux isto ima dobar protok...
 
Zvanicno je kuciste najskuplja komponenta za racunar koju imam. 😀 Izgledace slicno kao na slici ispod samo sa mnogo tecnosti. 😀
 

Prilozi

  • Screenshot_20230123-110111.png
    Screenshot_20230123-110111.png
    324.2 KB · Pregleda: 140
  • 155~2.jpg
    155~2.jpg
    130.7 KB · Pregleda: 145
Nije samo Asus, recimo AORUS od Gigabyte-a je isto top serija pa moja X570 I AORUS PRO WIFI nema front USB-C. Nisam mogao da vjerujem kad mi je stigla ploča, bukvalno mi ni na pamet nije padalo da o tome moram da mislim na pločama od 200e+ :)
 
Na oglasima ovde u BiH sam našao samo par BE QUIET! Pure Base 500DX, pitao sam i jedan prodavac mi je rekao da je bijeli 176 € a crni 197 €. A kod ovog mog prodavca dok ga je imao i mogao nabaviti crni je bio 133 €.

Da, ASUS ROG Strix B550-A nema front USB-C, a koliko vidim ni bar još neke podverzije, npr. ASUS ROG Strix B550-F.

Prodavac mi kaže da će za par dana dobiti Gigabyte B550 Aorus Elite V2 AM4, ona ima USB-C i to baš od te V2 verzije, prva verzija nije imala. U tom slučaju bih mogao da umjesto ovog Asusa uzmem ovaj Gigabyte Aorus Elite, nadam se da je i on dobar.

A što se tiče kućišta nisam ni ja dobro vidio šta mi je rekao pa sam i ovde pogrešno napisao, on zapravo ima NZXT H510 Flow, a ne obični H510.

Onda možda H510 Flow + Gigabyte Aorus Elite V2 :)
 
Cestitam, neka lepo sluzi :) Sta ces za CPU/GPU blok?
Hvala. Nadam se da hoce. :) To je vec poruceno pre mesec i kusur dana ali jos stoji negde u Italiji. EK-Quantum Velocity² za CPU i EK-Quantum Vector² za GPU. Doduse porucio sam jos neke stvari koje sam planirao da koristim u starom kucistu ali mi sada nece biti potrebne pa ce na kp najverovatnije kao i kompletan sadasnji build kako stoje stvari. Plan je bio da se iskoriste pumpe i radijatori za novi build ali kada sam vec uzeo ovo kuciste zeleo bih da sve bude novo. Ostaje da platim pdv na kuciste i poslace mi covek displej ( ide tamo gde je napajanje ) kao i custom shroud. Pod poslace mislim naplatice. :) I svidja mi se jedan coolant koji su koristili u build-u 354 ( Void ) pa sam ga zamolio da mi posalje.
 
prelepo je ovako na slikama, mogu misliti kako je uzivo :)
 
Ovo je prava stvar :), a cena je džabaluk u poređenju sa današnjim standardima ,STAR TREK BORG PC CUBE :)


MS_SnowWhite_Picard_1_2048x.jpg
 
Interesantno izgleda, jedino ce biti zezanje kad se napuni prasine. Treba izduvati sve ove neravnine.:p
 
Kako su krenuli sa drvetom na kućištima, ima pola Amazonske šume da ode na prednje i gornje maske. :D :D
 
jos malo drva :)



aaand....

 

Da su smestili napajanje dole i horizontalno kao u standardnim kućištima, i ostatak sistema iznad, mogli su da smanje visinu kućišta i bilo bi mesta i za ATX napajanje. Ili da visina ostane ista a da se prostor gore iskoristi za storage ili izduvni ventilator, kako ko želi.
Nisu baš efikasno iskoristili dizajn...
 
Veoma zanimljiva kutija :D

 
Evo jos jednog videa:


Glomazno,i dosta visoko kuciste,ali po svemu sudeci...Pasce neka zamena kucista na tamo :)

Inace ,izlazi do kraja meseca i kostace(po prvim procenama) oko 230$
 
Veoma zanimljiva kutija :D

Konstatovali smo to još na 16. strani, kad je bio CES. :D

Inače, moj kolega koji ganja neko novo veliko kućište dvoumio se neko vreme između Lian Li 011 Dynamic XL i Phanteks Enthoo 719, ali kada sam mu pokazao ovo prestao je da se dvoumi. Pošto se ovo zvanično pušta u prodaju početkom marta u Iponu neće biti pre jula, garantovano, tako da će se malo načekati.
 
meni ruzno, ali ukusi su razliciti :)

 
Sad stvarno preteruju...
Šta je sledeće??? Kućišta od karbonizovane gume koja 100% smanjuju vibracije...
 
Dizajn kucista i grafickih karti je ostao u '90. godinama. Verujem da bi vecina ljudi radije kupovala neke elegantnije i svedenije stvari umesto ovog cirkusa.
 
Meni se dopada...problem nije izgled već to što košta 80 dolara.
 
Nazad
Vrh Dno