Šta je novo?

Single core turbo oce da radi samo na power plan: power saving

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Poz ljudi, ne znam u cemu je problem ali 12100f u kombinaciji sa asus tuf gaming b660 plus d4 nece da dize single core boost na 4.3 sem ako u win ne ukljucim power plan "power saving" koji god drugi plan stavim, high performance, ultimate performance, balanced on drzi zakucano na 4.1k sve korove, probao sam da smanjim min cpu state sa 100% u drugim power planovima, ne pomaze.
Sve zivo sam iscackao u biosu sto ima logike kao npr da ne sinhronizuje sve korove zajedno al ne pomaze..
Jedino stavljanje na power saver power plan ucini da single core ide na 4.3....
Da li iko ima predstavu sta moze da bude problem?
 
Kakve su temperature jezgara, kao i napon i klokovi u različitim "power plan"-ovima?
 
ispod 40c, i3 je upitanju lako se hladi, u prime 95 ne moze da predje 60c posle par sati drndanja..
Neki sub parametar koji se menja po power planovima negde tu je resenje, ako napravim custom plan da su starting podesavanja power saving on opet uspeva da ide na 4.3k bez obzira kako dodatno izmenim posle power plan, imam program koji pokazuje razlike tih sub parametara koji se ne vide ovako al nebih znao da odredim koji bi mogao da utice na ovo
 
Nasao sam resenje za problem koji je tolko nelogican high performance modu... Core parking, ako disablujem core parking cpu ne moze da single core boost na max, ako aktiviram core parking na bilo kom power planu, ukljucujuci i ultimate perfomance max turbo boost za single core radi...
Jasno mi je iz jednog ugla gledano da barem neki od corova mora da bude stavljen od strane sistema u idle da bi single core performance skocio ali kako to onda ne primecuju drugi ljudi, verujem da svako skoro koristi high performance mode za power plan i nisam sigurno jedini koji je unpark cores, nigde na netu nisam nasao da neko ima slicno pitanje tipa da mu boost ne ide na max itd...
 
Nazad
Vrh Dno