Šta je novo?

Sim i eSim isti broj na telefonu i satu

urkeep0z

Zapažen
Učlanjen(a)
12.08.2022
Poruke
2
Poena
11
Zanima me da li je moguće imati isti broj na Sim kartici koja je u telefonu i eSim-u koji je u pametnom satu i na taj način koristiti sat i bez Blutut veze?
 
Ne nije moguce,za sada
Za bluettoth imas na youtubu lepo objasnjeno sta i kako
 
Isti broje ne može, eSIM je zaseban. Možda može sa broja u telefonu da se preusmere pozivi na broj eSIM koji je u satu, ali to zavisi od provajdera.
 
Sto nemanja kaze, nisu to dozvolili kod nas. Kontam da bi neki u porodici mozda i delili pakete, kao sto dele facebook naloge :D

Dal teoretski moze da se uzme esim za sat pa onda kad ste ostavi mobilni kod kuce da se samo tada preusmere pozivi na broj na satu. Ne znam da li je neko pokusavao i ne znam da li ima prepaid esim pa da se istestira.
 
Sto nemanja kaze, nisu to dozvolili kod nas. Kontam da bi neki u porodici mozda i delili pakete, kao sto dele facebook naloge :D

Dal teoretski moze da se uzme esim za sat pa onda kad ste ostavi mobilni kod kuce da se samo tada preusmere pozivi na broj na satu. Ne znam da li je neko pokusavao i ne znam da li ima prepaid esim pa da se istestira.
Bixby rutina jedino može da se namesti da ako sat više nije konektovan, da telefon automatski odbije poziv i pošalje poruku gde može da se napiše "pozovi me na drugi broj".

A ručno možeš naravno da podesiš prosleđivanje poziva svaki put, samo što to smara.
 
Da, to i nije los fazon to sa porukom. Ako neko ide na trcanje ili sta god a ocekuje poziv, dobro je to sa porukom. Fin predlog
 
Da li neko uopšte zna da li se planira u skorije vreme da radi sat+mob kombi sa jednim brojem?
 
Sto nemanja kaze, nisu to dozvolili kod nas. Kontam da bi neki u porodici mozda i delili pakete, kao sto dele facebook naloge :D

Dal teoretski moze da se uzme esim za sat pa onda kad ste ostavi mobilni kod kuce da se samo tada preusmere pozivi na broj na satu. Ne znam da li je neko pokusavao i ne znam da li ima prepaid esim pa da se istestira.
Moze se podesiti preusmeravanje poziva na telefonu na esim broj u slucaju da se nejavite na telefon, poziv ce biti preusmeren na broj koji unesete.

Ja sam tako preusmerio pozive sa poslovnog broja kad sam nedostupan na privatni i dektivirao sim2 tako da mi je samo privatna kartica aktivna a opet me mogu dobiti na poslovan broj ako me iko tamo nazove.
 
Moj komsija kaze da je uradio sledeće:

1. Klonirao je SIM kariticu (iz telefona).
2. Prebacio je kod operatera svoj broj sa SIM na eSIM (koji je zatim upload-ovao u sat).
3. Nastavio je da u telefonu koristi kloniranu SIM karticu a na satu eSIM (sa istim brojem).

Pojma nemam da li je to moguce, ali čovek tvrdi da sada koristi isti broj na telefonu i satu (bez bluetooth konekcije).
 
Moj komsija kaze da je uradio sledeće:

1. Klonirao je SIM kariticu (iz telefona).
2. Prebacio je kod operatera svoj broj sa SIM na eSIM (koji je zatim upload-ovao u sat).
3. Nastavio je da u telefonu koristi kloniranu SIM karticu a na satu eSIM (sa istim brojem).

Pojma nemam da li je to moguce, ali čovek tvrdi da sada koristi isti broj na telefonu i satu (bez bluetooth konekcije).
U A1 posle izdavanja eSIMa, stara kartica prestaje da vazi. Mozda je kod drugih mobilnih operatera drugacije.

Kloniranje kartica sam radio pre nekoliko godina. Radilo je tada na svim Telekomovim karticama, i na starijim Telenorovim. Moderniji SIM nije mogao da se razbije. Ne znam kakavo je danas stanje sa tim razbijanjem, ali pored eSIMa je potpuno nepotrebno, osim ako telefon nema podrsku za eSIM.
 
U A1 posle izdavanja eSIMa, stara kartica prestaje da vazi. Mozda je kod drugih mobilnih operatera drugacije.

Kloniranje kartica sam radio pre nekoliko godina. Radilo je tada na svim Telekomovim karticama, i na starijim Telenorovim. Moderniji SIM nije mogao da se razbije. Ne znam kakavo je danas stanje sa tim razbijanjem, ali pored eSIMa je potpuno nepotrebno, osim ako telefon nema podrsku za eSIM.
Kako mislis da je nepotrebno? Kako onda isti broj na satu da korsitis? O tome se radi ovde. Trenutno nema načina da operater izda isti broj za sat i mobilni.
 
Kako mislis da je nepotrebno? Kako onda isti broj na satu da korsitis? O tome se radi ovde. Trenutno nema načina da operater izda isti broj za sat i mobilni.
Pretpostavljam da se isti eSIM moze bar naizmenicno koristiti na telefonu i satu. Kao kada bih premestao obican SIM sa jednog, na drugi uredjaj. I to je nesto s obzirom da ne mora fizicki da se prebacuje. Inace jasno mi je da bi trebalo da se jedan eSIM moze koristiti na vise uredjaja i da se na jednom uredjaju moze koristiti vise eSIM-ova. Cekao sam na ovo 2 godine da mi Samsung odblokira na S20! Telefon je sa Snapdragon procesorom za Americko trziste.
 
U A1 posle izdavanja eSIMa, stara kartica prestaje da vazi. Mozda je kod drugih mobilnih operatera drugacije.

Kloniranje kartica sam radio pre nekoliko godina. Radilo je tada na svim Telekomovim karticama, i na starijim Telenorovim. Moderniji SIM nije mogao da se razbije. Ne znam kakavo je danas stanje sa tim razbijanjem, ali pored eSIMa je potpuno nepotrebno, osim ako telefon nema podrsku za eSIM.
Kod Yettel-a je isti slučaj.
Ja sam problem sa e-sim karticom i upotrebom na telefonu koji nema e-sim rešio ovako:
 
Nazad
Vrh Dno