Šta je novo?

Shiping elektronike kupljene u Sloveniji predlozi

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Pozdrav benchmarkovci, treba mi savet za shiping elektronike koju bi kupili online u Sloveniji. Radi se elektronici za jednu staru masinu a kraja 1980tih, radi se o pet stampanih ploca (PLC i jos po nesto).

E sad kako to da mi posalje prodavac sumljam da je covek nesto do sad slao u Srbiju, a da to stigne brzo i neosteceno? Platili bi shiping preko kurirske sluzbe ili ako ima mogucnost preko neke brze poste, samo ne znam koje su opcije zato i pitam sta je najbolja opcija sto se tice cene shipinga i pazljivosti sa posiljkom?

Posto to prodaje mislim fizicko lice sta i kako sa carinjenjem? Sta da navede? Npr vrednost posiljke u visini koja se ne carini valjda 50e, posto ovo i nije nesto specijalno skuplje!
 
Nisam ekspert ali, koliko sam razumeo sve podleze carini i PDV-u osim poklona, tj. ako osoba A(fizicko lice) koja se nalazi u inostranstvu posalje osobi B(fizicko lice) koja se nalazi u Srbiji neki predmet koji ima vrednost do 50 eura ili 70 eura nemam pojma, ne placa NI PDV ni CARUNU nista, e sad kako oni proveravaju vrednost posiljke u tom slucaju to ne znam. Ako pak kupujes od nepoznatog lica iz inostranstva bilo to fizicko ili pravno lice, vrlo lako utvrdjuju vrednost posiljke jer je naznaceno u fakturi, podlezes za PDV 20% za bilo koji iznos, ako je posiljka vrednosti vise od 50 eura podlezes i CARINI 10% uz taj PDV 20% (do 3000 eura vazi posle toga krastavac ko zna onda ce da te oderu vrv). To je sta sam ja skontao.
Ja se lomim dal da porucim kuciste za PC koje nema u Srbiji uopste nigde nije uvezeno, vrednost je 3500 dinara kontam da sa PDVom i DHLom necu platiti vise od 5000 dinara ELEEM, kaljeno staklo moze da dodje u prahu side panel. Ne znam sta ciniti.
 
Poslednja izmena:
Nađi na Facebooku grupu Srbi u Sloveniji (ima ih dve) pa nek ti neko to dotera.
 
Nazad
Vrh Dno