Šta je novo?

Servis za pozadinsko osvetljenje TV-a

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
909
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima!

Imam problem sa TV-om, u pitanju je model Samsung UE50F6500. Pre nekoliko dana sam primetio da je u donjem delu slika nešto tamnija, Na svetloj pozadinini je to još izraženije. Koliko bi koštala popravka i da li imate neku preporuku za servis koji to radi? Da li se isplati uopšte? TV je star preko 8 godina....

Hvala unapred - svaki savet je dobrodošao :)

2021-02-09 21.00.50.jpg 2021-02-09 21.00.59.jpg 2021-02-10 13.57.58.jpg
 
Ne znam kako ide na samsungu, ja sam menjao sam na lg kod bake, narucio led i zamenio, vrlo lako je bilo i jeftino,.. Pogotovo ako menjas ceo niz kao sto je kod tebe slucaj gde su oslabile sve u nizu...

Drugar nije hteo sam pa je nosio u servis i za zamenu 1/3 dioda koliko je na testu video serviser da trebaju da se menjaju, mu je naplatio 5000, isto LG...

Rade mnogi serviseri zamenu, s obzirom da je zabranjeno preporucivati okreni par i naci ces, okvirno od 2000/ 3000 za manji broj do 12000 za sve, cini mi se da je za ceo u ovlascenom bilo oko 150eura...
 
Nisam nikad razmišljao o ovome, vidim sad da ima da se naruči ceo set dioda na Ebay, ili Aliju za 50ak evra. Ni zamena nije komplikovana, samo treba biti pažljiv da se ne ošteti nešto. Pod uslovom da su samo ove diode otišle, naravno. :)



Svakako se isplati, ovaj TV ima VA panel sa odličnom slikom.
 
50" tesko da ces sam zameniti u kucnim uslovima, racunaj na pomocnika ako zelis da ekran ostane u komadu :D
 
U pravu si. Ja dam ih sklapao po 3-4000 dnevno ok sam radio u Samsungu. Morace neko da pomogne oko samog dizanja panela. Mora se voditi racuna da ne upadne prasina. Na krajeve panela najbolje zalepiti onu papirnu traku i tu hvatati rukama. Sama zamena dioda je prosta, ali sve ostalo se mora strrasno pazljivo raditi. Nemate pojma kako panel cas kvrcne.
 
Hvala vam dobri ljudi na savetima!

Meni nešto frka to sam da radim, a ladno sam zvao par servisa koji su baš za to i ladno su mi rekli od 20 000 do 22 000 dinara popravka! Kao sve ledove moraju da menjaju jer se to tako radi... Stvarno mi se ne isplati ako je toliko, jedino ovo što ste preporučili sam da radim, mada teško mi vremenski da uklopim u raspored, nekako mi lakše nekome da platim 50ak evra...

Ali 20k mi je već puno...

A TV ima baš vrhunsku sliku, štešta što mu se ovo "desilo"....
 
U pravu si. Ja dam ih sklapao po 3-4000 dnevno ok sam radio u Samsungu. Morace neko da pomogne oko samog dizanja panela. Mora se voditi racuna da ne upadne prasina. Na krajeve panela najbolje zalepiti onu papirnu traku i tu hvatati rukama. Sama zamena dioda je prosta, ali sve ostalo se mora strrasno pazljivo raditi. Nemate pojma kako panel cas kvrcne.
Imamo, ja sam skoro sjebo jedan.Samo zato sto sam zurio i nisam pogledao koja je dobra strana.
 
@Skyw@lker Da li si uradio nesto sa TVom? Evo i meni se isto pojavilo na Samsungu, samo na gornjoj strani, pa razmisljam sta da radim. Ne daju mi se velike pare, he pa skoro mogu da kupim neki nov tv za dvestotinak evra.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 119
@otkaz Nisam ništa još, gledam ga tako... Da bi u servisu uradili kako treba traže mi oko 200€. A nešto mi se ne mili da sam menjam diode, tako da će tako biti dok ne uzmem drugi TV... 😢
 
Ja radim 40 godina televizore kao osnovno zanimanje i desi mi se ponekad da ostetim panel pri zameni pozadinskog. Ne postoji majstor kome se to ponekad ne dogodi. Onda je tu frka i panika prvo naci drugi panel a finansijski minus je dubok. Zato to i kosta toliko. Iz iskustva tvrdim da 80 posto laika ostete panel, kada pokusaju sami da menjaju pozadinsko. I na 32 inca a na 50 inca je to skoro sigurno. Posao ne zahteva neko elektronicarsko znanje ali je potrebno znati neke cake na sta obratiti paznju i maximalna paznja i osecaj. Sama zamena pozadinskog je malte ne fizicki posao. Glavna stvar je izvaditi panel i vratiti ga. Pozadinsko osvetlenje se sastoji od petnaestak led dioda do preko sto za velike televizore. Neka je crkla i jedna dioda obavezno se menjaju sve. Zato sto su i trenutno ispravne diode radile isto vreme kao i one koje su crkle i pri kraju su sve. Nekada sam menjao na insistiranje vlasnika samo neispravne ali mi se to obijalo o glavu. Dogadjalo se i da crkne neka sledeca i posle nedelju ili mesec dana. Isko dam svakom govorio da to nije prava popravka i da ima garanciju do vrata, kada brzo crkne ponovo svi dolaze sa pricom da nisu platili da im tv radi 20 dana, recimo. A pisao je poprilican i uvek postoji rizik po ostecenje panela. Cena id 200 evra za 50 inca je visoka. Cena zavisi od velicine tv i koliko traka idu unutra, kao i od marke tv. Standardno je da se daje garancija godinu dana. Standardna cena za 32 inca je 5000 do 8000 dinara kod vecine majstora. I najstori znaju gde i koje pozadinsko da kupe da bi dali garanciju. Za vece tv je veca cena. Naravno nije ista cena za kineze i za brendove cija su pozadinska skuplja.
 
Moje iskustvo sa jednim "majstorom". Nije u pitanju ovlašćeni LG servis već lokalni. Otišle su led diode za pozadinsko i tv je smrduckao ali je davao tamnu sliku, dakle nije bio oštećen panel kada sam ga odneo njemu.
On zameni diode i pošalje mi ove slike gde se vidi da je panel oštećen .
Da li je moguće da je ova zapaljena dioda oštetila panel i kako kod mene toga nije bilo ili se možda desilo da je on oštetio pa pokušava da mi izvuče novac za ovo zamenjeno?
 

Prilozi

  • GridArt_20220323_002350702.jpg
    GridArt_20220323_002350702.jpg
    159.7 KB · Pregleda: 93
Ma mom LG od 32" po tamni slika. Gledam na netu, pitam sta dalje da radim. Popravka 8.500-12.500. Lomim se par dana i odlučim sam da promenim. Kupim diode za 2.300din i tog dana mi se vrati osvetljenje, ne na max ali može da se gleda.
Sad cekam skroz da rikne pa da menjam.
 
tv je smrduckao
Sam sebi si dao odgovor. Covek je zamenuo i opet se sprzila dioda, sto znaci da tv ima mnogo ozbiljniji i skuplji problem. Nije njegova krivica, dzaba trazis krivca u majstoru, upiranje prstom nece pomoci.
Mozes biti sretan sto ti nije nesto izgorelo u kuci. Zaboravi na taj tv i uzmi drugi.
 
Hvala na odgovoru. Krećem u potragu posle 7 godina koliko je LG radio :)
 
Moj LG je posle 5 zveknuo sa pozadinskim... I sam se popravio kada sam se spremao da ga izbacim :)
 
Ja radim 40 godina televizore kao osnovno zanimanje i desi mi se ponekad da ostetim panel pri zameni pozadinskog. Ne postoji majstor kome se to ponekad ne dogodi. Onda je tu frka i panika prvo naci drugi panel a finansijski minus je dubok. Zato to i kosta toliko. Iz iskustva tvrdim da 80 posto laika ostete panel, kada pokusaju sami da menjaju pozadinsko. I na 32 inca a na 50 inca je to skoro sigurno. Posao ne zahteva neko elektronicarsko znanje ali je potrebno znati neke cake na sta obratiti paznju i maximalna paznja i osecaj. Sama zamena pozadinskog je malte ne fizicki posao. Glavna stvar je izvaditi panel i vratiti ga. Pozadinsko osvetlenje se sastoji od petnaestak led dioda do preko sto za velike televizore. Neka je crkla i jedna dioda obavezno se menjaju sve. Zato sto su i trenutno ispravne diode radile isto vreme kao i one koje su crkle i pri kraju su sve. Nekada sam menjao na insistiranje vlasnika samo neispravne ali mi se to obijalo o glavu. Dogadjalo se i da crkne neka sledeca i posle nedelju ili mesec dana. Isko dam svakom govorio da to nije prava popravka i da ima garanciju do vrata, kada brzo crkne ponovo svi dolaze sa pricom da nisu platili da im tv radi 20 dana, recimo. A pisao je poprilican i uvek postoji rizik po ostecenje panela. Cena id 200 evra za 50 inca je visoka. Cena zavisi od velicine tv i koliko traka idu unutra, kao i od marke tv. Standardno je da se daje garancija godinu dana. Standardna cena za 32 inca je 5000 do 8000 dinara kod vecine majstora. I najstori znaju gde i koje pozadinsko da kupe da bi dali garanciju. Za vece tv je veca cena. Naravno nije ista cena za kineze i za brendove cija su pozadinska skuplja.
Ви сте онда доста толерантан мајстор :) и ја дуго година радим телевизоре и после свега што сам доживео обавезно се оградим на почетку да уколико ми пукне панел не сносим никакву одговорност и од када тако радим опуштено поправљам и мирна ми је глава ( наилазио сам на лепљене оквирне пластике супер лепком за панел и којекаква уметничка дела које су радили неки "мајстори" пре мене па ми је панел пуцао не мојом кривицом). Свестан сам да са овим ставом доста потенцијалних муштерија и одбијем али шта ћу ... имају право да им то не одговара и да након тога раде шта год хоће са својим телевизором :) . Треба радити педантно и квалитетно, ценити своје знање и добро то наплатити али и максимално оградити себе, за сваки случај :)
 
Nazad
Vrh Dno