- Učlanjen(a)
- 21.11.2000
- Poruke
- 12,594
- Poena
- 1,045
Moja oprema
- CPU & Cooler
- AMD Ryzen 7 9800X3D / Arctic Liquid Freezer III 360 A-RGB + 10x Lian Li Uni Fan SL Infinity SL-INF120 ARGB
- Matična ploča
- GigaByte X870E AORUS Master
- RAM
- 2x16GB Lexar Ares RGB DDR5-6400 CL32
- GPU
- ASRock Radeon RX 6900 XT OC Formula 16GB
- Storage
- WD_BLACK SN850X NVMe 1TB / Western Digital Red 10TB
- Zvuk
- Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z906
- PSU
- Lian Li EDGE Gold 1000W
- Kućište
- Antec Constellation C8 Curve Wood
- Monitor
- ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG
- Miš & tastatura
- Logitech G502 / G515 Lightspeed (TKL)
- Ostale periferije
- SanDisk Extreme PRO
- Mobilni telefon
- Nothing Phone (1)
- Pristup internetu
- Kablovski internet
Gde bi mogao da se nadje RS-232 to USB adapter (Serial to USB)?
I da li ce to da sljaka bez problema?
Da pojasnim - treba mi za jednu masinu koja ima TV kartu, a daljinac ide na serijski port. Posto na ploci nema serial porta (DFI nF4 Ultra-D), potreban je neki adapter koji bi se ustekao u USB port, a sa druge strane davao RS-232 izlaz (koji je, naravno, standardni zenski 9-pinski D-Sub). Nesto poput ovoga:

Evo i nekih opstih specifikacija, sa sajta koji se bavi time:
http://www.usb-port.com/uc232.html
Dakle - gde naci... i posto?
Naravno, ako neko ima iskustva, neka kaze da li ima eventualnih problema pri radu (u teoriji, ne bi trebalo da ih bude, mada mi se cini da sam bas ovde citao kako nekom to bas i nije htelo da radi kako treba...)
I da li ce to da sljaka bez problema?
Da pojasnim - treba mi za jednu masinu koja ima TV kartu, a daljinac ide na serijski port. Posto na ploci nema serial porta (DFI nF4 Ultra-D), potreban je neki adapter koji bi se ustekao u USB port, a sa druge strane davao RS-232 izlaz (koji je, naravno, standardni zenski 9-pinski D-Sub). Nesto poput ovoga:

Evo i nekih opstih specifikacija, sa sajta koji se bavi time:
http://www.usb-port.com/uc232.html
Dakle - gde naci... i posto?
Naravno, ako neko ima iskustva, neka kaze da li ima eventualnih problema pri radu (u teoriji, ne bi trebalo da ih bude, mada mi se cini da sam bas ovde citao kako nekom to bas i nije htelo da radi kako treba...)
Poslednja izmena: