Šta je novo?

SBB (konačno) uveo Conax CAM modul u ponudu.

Ta dva procesa prakticno nemaju veze jedan sa drugim, skeniras kanale i oni su memorisani u tv-u, ako jos ubacis i karticu tacnije ci modul sa karticom dobijes i sliku.
 
Tako sam i mislio jer trenutno bez kartice stoji samo ono obaveštenje da su kodirani kanali. Inače na njima rade EPG i teletekst što je interesantno.
 
EPG i teletekst nisu kodirani nikada
 
Dali je neko stavljao karticu iz D3 box-a u Conax CAM modul i dali je uopste moguce da se upari sobzirom da je u originalnom SBB CAM modulu integrisana kartica..
 
Jel uspeo neko da natera ovo cudo da radi na LG televizoru (webos) novije generacije?
Skenirao sam kanale nalazi ih ali nece da ih "otvori" ili pise skremblovano ili izbacuje crnu sliku. Kartica je ova sa slike, uredno je prepoznaje (moze da se udje u nju kroz meni) ali nece da baci sliku. Bio je serviser probao 2 cam i nije umeo da napravi da radi ..
 

Prilozi

  • kartica.png
    kartica.png
    197.5 KB · Pregleda: 40
Na starijim LG-jevima je radila bez problema, da li je problem kod novijih modela ne znam.
Izvadi D3Cam pusti neki kanal ubaci D3Cam pa pogledaj da li tv izbacuje neko obavestenje o paringu ili bilo sta izbegavaj MTV kanale.

Dali je neko stavljao karticu iz D3 box-a u Conax CAM modul i dali je uopste moguce da se upari sobzirom da je u originalnom SBB CAM modulu integrisana kartica..
Kako ces to da izvedes kad su novi D3Cam-ovi cardless = nije moguce.
 
Jel uspeo neko da natera ovo cudo da radi na LG televizoru (webos) novije generacije?
Skenirao sam kanale nalazi ih ali nece da ih "otvori" ili pise skremblovano ili izbacuje crnu sliku. Kartica je ova sa slike, uredno je prepoznaje (moze da se udje u nju kroz meni) ali nece da baci sliku. Bio je serviser probao 2 cam i nije umeo da napravi da radi ..
Jel ti izbacivao grešku na tv tipa "No CI Module"? Imaš li u Meniju od tv a gde možeš da vidiš status Modula i koja je verzija?
 
Ja imam Oled C9
Na koju zemlju vam je podesen tv/lokacija - Probao sam sa Srbijom, Nemackom, Finskom - nece

Nijednom nije izbacio No CI Module, prepoznaje ga on, jednom je iskocilo ovo:

IMG_005450.jpg
Ali uglavnom samo pise skremblovano, ili izbaci no Signal.

U attachu je jos detalja koje vidim kada udjem u modul:
 

Prilozi

  • IMG_005442.jpg
    IMG_005442.jpg
    226.3 KB · Pregleda: 17
  • IMG_005443.jpg
    IMG_005443.jpg
    125.4 KB · Pregleda: 16
  • IMG_005444.jpg
    IMG_005444.jpg
    112.1 KB · Pregleda: 15
  • IMG_005445.jpg
    IMG_005445.jpg
    121.9 KB · Pregleda: 15
  • IMG_005446.jpg
    IMG_005446.jpg
    135.6 KB · Pregleda: 14
  • IMG_005447.jpg
    IMG_005447.jpg
    131.5 KB · Pregleda: 24
Da, sa modulom je sve ok mislim, a da li si probao sw ili firmware update webos na tv?
 
Ono sto je sigurno, kada se d3cam ubacuje prvi put ili stavi u neki drugi tv pa vrati u taj naprimer mora da prodje proces uparivanja, da li se to kod tebe desilo?
To izgleda tako sto se puni linija i mora da prodje 100% i pise valjda nesto tipa pairing successful ali nisam bas siguran da to pise, mozda i ne.
Ako ne prodje taj proces punjenja do 100% ne radi, postoji mogucnost da se d3 cam ne voli sa tv-om, mada mi je to cudno jer sa lg-ovima nikad nije bilo problema, onda ces biti osudjen na d3 mini ili sta vec koristis od njih.
 
Tačno tako, to je bilo tako za sbb d3cam sa karticom i CI+ modulom njihovim,
ssb je i napravio kratak video o tome za LG tv e...pa eto neka i ovo pogleda ako već nije?
Ali svakako odradi fw update...

 
Kod mene isto dugo nije moglo, doduše u CG, ali ista kartica. Slučajno ili ne, tek kada sam je ubacio u drugi Samsung tv, proradilo je, pa onda i na LG.
 
Neće nikako, probao i da ubacim u drugi Tv koji imam (sony android) isto se ponaša ne otključava kanale..

Zanimljivo je sto nijednom nisam video taj proces aktivacije i uparivanja (da puni do 100%)..
 
Da li je uopšte i aktiviran kroz sistem? Čudi me da ti njihov tehničar to nije sredio? Ako imaš prolike skokni do njih u poslovnicu da vide šta je? Mislim da ti oni tamo to mogu rešiti brzo…
 
Pokrenuo sam aktivaciju do 100% je prošla (resetovao tv i odabrao Germany za lokaciju) ali opet isto izbacuje.

Tehnicar je bio kad ja nisam bio kod kuće, mučio se sat vremena i odustao. Moraću da ih zovem opet možda nije ni aktivirano u sistemu 😂
 

Prilozi

  • BF28981C-DAFF-44CB-B704-16E4C01A13BF.jpeg
    BF28981C-DAFF-44CB-B704-16E4C01A13BF.jpeg
    178.9 KB · Pregleda: 24
Jel imaš opciju da vidiš novi signala s/n ili % na tom nekom kanalu gde nemaš pristupa?
 
Ima, 100% quality, nadje kanale ali neće da ih otključa 😂
 
Jel ima i jedan fta kanal tu, čisto da proveriš sve ovo da si na "pravom mestu"?
Jesi probao update firmware na tv?
 
Ma jok izgleda da su im svi zakljucani, firmware predzadnji, zadnji ne ubacujem jer ne može da se rootuje ali to ne bi smelo da bude problem (zadnji izašao pre par nedelja)
 
Jedino da odeš do SBB...makar da vidiš da modul negde radi, možda onda proradi i kod tebe posle?
Sretno
 
Hvala na pomoci svakako, zovem nekog drugog tehnicara da dodje.. mislio sam da je manja zezancija sa ovim modulima
 
Ipak je bilo do modula (i tehničara iz SBB), stavljen noviji CI+ i proradilo iz prve
 

Prilozi

  • B553F9D0-DA02-40AC-A925-70E002B8C40F.jpeg
    B553F9D0-DA02-40AC-A925-70E002B8C40F.jpeg
    119.8 KB · Pregleda: 20
Nazad
Vrh Dno