Šta je novo?

SBB i MTS na istom switch-u

deda-mrazoje

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2008
Poruke
2
Poena
301
Nisam preterano iskusan, ali pojavila se potreba pošto imamo novi prostor u kome imamo i SBB ruter i MTS ruter (oba kablovska), takođe imamo i 24 Port Gigabit Unmanaged Switch HIK VISION DS-3E0524-E(B), preko kojeg su trenutno povezani mrežnim kablom jedan ili drugi, da li postoji mogućnost da oba budu istovremeno povezana i da radi internet?
Ako može kako?
Hvala
 
Potreban ti je ruter koji će raditi load balancing. Da li će uspeti da "sabere" internet konekciju nisam siguran, mislim da ne, ali će raditi rasterećenje linkova.
Tipa 5 računara krene da ide preko sbb neta, pojave se još 5 sa zahtevima za izlaz na internet "ukapira" da je SBB opterećen prebacuje ih na MTS. Možeš ga namestiti i da ti je jedan primarni link da sve ide preko njega u slučaju gubitka veze predje na drugi.
Traži ruter sa 2 WAN porta. Možda najbolja varijanta neki Mikrotik.
 
Potreban ti je ruter koji će raditi load balancing. Da li će uspeti da "sabere" internet konekciju nisam siguran, mislim da ne, ali će raditi rasterećenje linkova.
Tipa 5 računara krene da ide preko sbb neta, pojave se još 5 sa zahtevima za izlaz na internet "ukapira" da je SBB opterećen prebacuje ih na MTS. Možeš ga namestiti i da ti je jedan primarni link da sve ide preko njega u slučaju gubitka veze predje na drugi.
Traži ruter sa 2 WAN porta. Možda najbolja varijanta neki Mikrotik.
Ako sam dobro shvatio, kablom povežem SBB i MTS na Mikrotik i onda iz Mikrotika kabal na HIK VISION switch?

Bio bih ti zahvalan ako znaš model Mikrotik rutera sa 2 WAN porta.
 
Manje više svi mikrotik uređaji to podržavaju. Izbor pravi na osnovu budžeta, broja uređaja koji se na njega vezuju kao i potrebnih brzina.
 
Ako sam dobro shvatio, kablom povežem SBB i MTS na Mikrotik i onda iz Mikrotika kabal na HIK VISION switch?

Bio bih ti zahvalan ako znaš model Mikrotik rutera sa 2 WAN porta.

Svaki MikroTik možeš da podesiš portove da ti budu WAN ili LAN. Samo podešavanje njega je malo komplikovanije ako se nisi do sada susretao sa njime do sada.
Negde sam naleteo na oglasima da ima i ovaj uredjaj da se kupi https://images.app.goo.gl/WvHfswamFBTp7LyAA
On ti je klasično podešavanje iz WEB-a kao i svi modemi i ruter što daju provajderi tu ćeš se snaći sigurno da ga podesiš i sam, ali kod njega nećeš imati ta fina podešavanja kao na Mikrotiku (da podešavaš protok svakom korisniku posebno još dosta drugih stvari).
Da baš kao što si napisao je žičano podešavanje.
 
Istina, za takve stvari ti je potreban MikroTik, koji moze da ima dva razlicita provajdera u sebi, a ti da odredjujes kako i kada koji da radi, da li primarni pa ako stane da drugi preuzme ili prema opterecenju, ali on nije bas za neiskusne... Podesava se svaki korak iz Winboxa.. Ili ako si bas zainteresovan, guglaj malo pa neki tutorijal o MikroTik-u bi ti mozda bio od pomoci..
 
Davno nisam podesavao MikroTik, da li moze da se podesi load balancing da radi ili samo fail over?
 
Može i jedno i drugo. Samo je tužno što svi ovde preporučuju MikroTik, a niko ne zna da ga podesi.
 
Nazad
Vrh Dno