Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Formula vec godinama ide ka tome da bude totalno smece, a to je jedino pored motoGP koje gledam na Sbb.. Ne volim MTS iz dobro poznatih razloga, ali Premier liga, La Liga, to je nesto sto takodje pratim zadnjih 20 god.. Nisam pametan sta cu..
Uzmes sta ti je jeftinije, a za drugo nabavis od nekog nalog, VPN i eto ti i SBB i MTS 🙂.

Moja odluka je pala na SBB, gde sam 15 godina, produžio ugovor pre mesec, dva dana, dobio 6 meseci za dinar, na njihov EON box mozes sve app da instaliras, dok na MTS ne.
 
Uzmes sta ti je jeftinije, a za drugo nabavis od nekog nalog, VPN i eto ti i SBB i MTS 🙂.

Moja odluka je pala na SBB, gde sam 15 godina, produžio ugovor pre mesec, dva dana, dobio 6 meseci za dinar, na njihov EON box mozes sve app da instaliras, dok na MTS ne.

Imam obe aplikacije na telefonu (mts i SBB) i na letovanju u Grčkoj, nisam mogao da korisim SBB aplikaciju ali sam preko mts aplikacije bez problema odgledao utakmicu u Grčkoj.
 
Imam obe aplikacije na telefonu (mts i SBB) i na letovanju u Grčkoj, nisam mogao da korisim SBB aplikaciju ali sam preko mts aplikacije bez problema odgledao utakmicu u Grčkoj.
SBB nikad nije na drugim mrezama bez VPN radio, tj nije bio kompletan, obicno su radili domaći kanali i to je to. Sportski i filmski nisu radili na drugim mrežama. Dok je MTS - Iris do skoro radio na svim mrezama, ali su to ukinuli, sada rade samo sa MTS neta, ili sa VPN.
Zato si mogao letos da gledas, sada vise ne moze tako, bez VPN 🙂.
 
Primer za EON full po novom: 12 x 1.499=17988 pa onda 12 meseci x 3.999=47.988, što je ukupno za dve godine 67.976 dinara
Pirmer za EON ful ponuda akvizitera 12x1=12 pa onda 12 meseci x 3.999=47.988 dinara, što je ukupno za dve godine 48.000
Nova promocija za EON full je skuplja od stare za 20.000 a od sporta imaju samo formulu. Pa kada su izgubili skoro sve sportove, logično je da sada bude jeftinije.
Karta na koju igraju je vajld kard, tj. učešće Partizana u Evroligi ove godine. Znaju oni šta rade.:cautious:
 
Da li i dalje moze da se dobije 12/14 meseci za 1 dinar preko akvizitera?
 
EON TV Light&Full 8 meseci po 1000 dinara, a EON Premium TV 8 meseci po 1500 dinara, posle isteka 8 meseci regularne cene.
 
Pa na sajtu pise 12 meseci a akviziteri su uvek nudili dosta bolje od sajta.
 
Jedno pitanje, na KP gomila EON box-eva otključanih, hteo bih da kupim jedan, pa posto ima 3 modela koliko sam shvatio, koji da trazim, tj koji je najbolji? Da li onaj OTT, radi na Wifi, jer nemam mrežni tu gde bih ga stavio, a ne trosi mi se acess point samo na to, jer samo zid deli od glavnog rutera, pa je signal pun.

A drugo pitanje, odakle im toliki EON box-ovi, zar ih ne razduzuju ljudi kad odu iz SBB-a?!?
 
I kod mene je stalno ovako, ne prelazi 950 nikad na gigabitnom sbb.

Pogledajte prilog 357730
Mozes li ti meni novajliji objasniti ove brzine, tih "1000/100", otkud, kako si ih dobio, da li se to doplacuje, gde je to u cenoivniku, koliko kosta... ?

Kada dodje do promene brzine neta u paketima (i pojedinacnoj usluzi), da li samo novougovorci dobijaju vece brzine a stari ostaju na staroj brzini ili dobiju svi korsinici u skladu sa paketom i povecanjem brzine?
 
ako menjaju pakete koji su dostupni na sajtu svi dobijaju nove brzine (ako ne, pozoves i promene ti)
 
Meni juce i danas rade N1, NovaS i SK kanali na Supernova netu. Jesu se zajebali oni to nesto?
 
"Udavicu" vas ne bas pametnim pitanjima...
Kako se gleda sbb preko pretrazivaca?
Ima neki link pa se upisu podatci, sifra i gleda se ili treba neka aplikacija za FF, Edge, Operu?
 
@Zeha ???? Pitaš za adresu Eon sajta / web app?

Kod:
https://www.eon.tv/login

Login podaci su login podaci za MojSBB portal. Nalog za MojSBB portal se registruje tako što koristiš broj ugovora i id korisnika. Broj ugovora već imaš a ako si tek uveo SBB usluge račun nemaš a na računu piše id korisnika tako da u tom slučaju moraš da zoveš SBB podršku i od njih tražiš da ti navedu id korisnika.
 
Da li i dalje moze da se dobije 12/14 meseci za 1 dinar preko akvizitera?

"Akviziteri nisu striktno podeljeni po opštinama, pa čak ni gradovima.

Tako da ti sve može rešiti i akviziter iz NS, koga je okačio kolega pre nekog vremena." Javi šta je rekao Zoran!?



945A0F34-70F4-4910-B93B-9FA642BD3718.jpeg
 
@Zeha ???? Pitaš za adresu Eon sajta / web app?

Kod:
https://www.eon.tv/login

Login podaci su login podaci za MojSBB portal. Nalog za MojSBB portal se registruje tako što koristiš broj ugovora i id korisnika. Broj ugovora već imaš a ako si tek uveo SBB usluge račun nemaš a na računu piše id korisnika tako da u tom slučaju moraš da zoveš SBB podršku i od njih tražiš da ti navedu id korisnika.
Da.
Hvala
Samo www nisam znao, ostalo imam...
 
Mozes li ti meni novajliji objasniti ove brzine, tih "1000/100", otkud, kako si ih dobio, da li se to doplacuje, gde je to u cenoivniku, koliko kosta... ?

Kada dodje do promene brzine neta u paketima (i pojedinacnoj usluzi), da li samo novougovorci dobijaju vece brzine a stari ostaju na staroj brzini ili dobiju svi korsinici u skladu sa paketom i povecanjem brzine?
Dobio sam "promo" ponudu kad je optika došla do zgrade, da pređem sa eon premium kabla na ovo
 
Eeee, kako bez www, to "nije" isto :D (radi bre i sa i bez)
Vi mene nesto niste shvatili... :)
Ne mislim bukvalno na www vec mi je www bio simbol za adresu, odnosno na link gde se moze gledati tv iz ff ...
Ovo eon.tv mi je bilo nepoznato.
Odvec sam ja mator ovde da takvo nesto ne znam na sta ste vi pomislili.

cccc ccccc
 
Negoooo, da li se racun salje na email ili se mora traziti i skidati sa sajta u moj sbb?
Da li da uplatim unapred za onih 14m, hoce to biti lepo proknjizeno i svaki mesec razduzivano uredno za 1din?
 
Negoooo, da li se racun salje na email ili se mora traziti i skidati sa sajta u moj sbb?
Da li da uplatim unapred za onih 14m, hoce to biti lepo proknjizeno i svaki mesec razduzivano uredno za 1din?
U aplikaciji "MOJ SBB" imaš opciju da aktiviraš E-RAČUN da ti račun stiže na mail.
Možeš unapred platiti i biće dobro proknjiženo, nije to MTS pa da se javljaju te gluposti sa avansnim uplatama.
 
Imam dva pitanja u vezi ovog SBB ugovora. Prvo - ko su ti akviziteri i kako to funkcionise sa njima. Jel se to potpisuje ugovor sa nekom firmom koja je kao posrednik izmedju tebe i SBB-a ili neka druga kombinacija. Imam SBB od kad su poceli sa radom i uvek ista fora sa njima. hoces da produzis ugovor - nema frke evo za tebe ista cena jos 2 godine samo se obavezi... Meni je nedavno istekao ugovor i sad stvarno gledam sta da radim da li da uopste produzujem sa njima ili ne. Trenutno nemaju nikakvu ponudu za stare korisnike i tako vec zadnja 2 meseca. Nisam bas voljan da predjem u MTS. A onaj Yetel ima sad primamljivu ponudu. Realno sam u SBB-u, sada od kad su ih ustinuli za brdo sporta, samo zbog NFL-a, sve ostalo ima i kod ovih drugih. Ima li neko mozda neku informaciju hoce li uskoro SBB imati neku promociju za obnovu ugovora uopste...
 
Ako neko ima ovaj mesh wifi što daje SBB, koju aplikaciju koristite i da li može da se namesti da određeni uređaj koristi samo 2.4GHz mrežu pošto koliko sam shvatio postoji samo "jedna" mreža po pitanjima frekvence i rutera?
 
Imam dva pitanja u vezi ovog SBB ugovora. Prvo - ko su ti akviziteri i kako to funkcionise sa njima. Jel se to potpisuje ugovor sa nekom firmom koja je kao posrednik izmedju tebe i SBB-a ili neka druga kombinacija. Imam SBB od kad su poceli sa radom i uvek ista fora sa njima. hoces da produzis ugovor - nema frke evo za tebe ista cena jos 2 godine samo se obavezi... Meni je nedavno istekao ugovor i sad stvarno gledam sta da radim da li da uopste produzujem sa njima ili ne. Trenutno nemaju nikakvu ponudu za stare korisnike i tako vec zadnja 2 meseca. Nisam bas voljan da predjem u MTS. A onaj Yetel ima sad primamljivu ponudu. Realno sam u SBB-u, sada od kad su ih ustinuli za brdo sporta, samo zbog NFL-a, sve ostalo ima i kod ovih drugih. Ima li neko mozda neku informaciju hoce li uskoro SBB imati neku promociju za obnovu ugovora uopste...
Ako je ono što si ti označio kao "problem" SBB-a samo sport to se lako rešava bez ikakvih novih potpisivanja ugovora.
Dakle imaš nekoliko načina da dođeš do kanala Arena sport i dobiješ ostale sportske discipline koje ne emituje Sport Klub preko SBB mreže, i ti načini su manje više svi na istoj vrsti tehnologije i bez novih ugovora, a obavezan je smart TV ili bar smart BOX (po mogućstvu sa Android OS).
1. Arena Cloud smart aplikacija
2. Orion smart aplikacija
3. IPTV ili m3u liste i odgovarajuće smart aplikacije (može čak da bude i besplatno gledanje i korišćenje aplikacije)

I vuala imaš sport koji ti ne dostaje.👍


A odgovor na tvoje prvo pitanje šta su akviziteri, to su ljudi zapošljeni kod kablovskog operatera (u ovom slučaju SBB-a) koji idu od vrata do vrata korisnika i nude kablovsku, internet, fiksni telefon (sve što operater za koga rade nudi od usluga) po posebnim uslovima i cenama koje se ne mogu dobiti na drugi način: u poslovnici ili sajta operatera.

Valjda je sada malo jasnije.
 
Zovu me iz prodaje pola godine pre isteka dvogodisnjeg ugovora sa pricom "ako ste zadovoljni uslugom da produzimo ugovor".
Kazem ja, dobro, a da li dobijem neke povoljnosti sto cu toliko pre isteka potpisati novi ugovor, oni meni "ne, sve je isto".
Reko, pa koja mi je onda poenta da sad potpisujem, sacekacu do kraja, pa ako budem zadovoljan produzicu.
Dovidjenja - Dovidjenja.

Jasno je meni da odavno, mozda i oduvek tretiraju postojece korisnike kao neke mucenike koji nemaju drugog izbora, ali i dalje ne mogu da se otrgnem misljenja koliko su nekad jadni. Sta sad treba da se natezem i ganjam sa njima da bi mi kao dali neku povoljnost. Naravno, ne ocekujem da koristim sve za dz, ali ako me vec toliko unpared zoves, ako redovno izmirujem sve svoje obaveze, nemas nikakvih problema sa mnom, pa ispostuj i ti mene bar malo.
 
Dozvali se pameti ovi iz SBBa, evo vec treci dan rade svi kanali na Supernovi. Da napomenem da u jednom stanu imam SBB, u drugom SN. Sulude su mi bile te njihove zajenbancije preko ledja korisnika
 
Hahaha, hvala hvala :)

Svesni su oni svega jako dobro, ali jednostavno idu tim nekim bezobrazlukom, pa ako prodje, prodje, a cesto prodje.

Mislim, opet, to je njihov biznis model kojim se vode, a na nama je da li cemo ga prihvatiti ili ne. Niko nas ne tera da koristimo bilo ciju uslugu. Ako si nezadovoljan, menjaj ako imas izbora. Ako nemas (boljeg) izbora, cuti i cekaj dok ga ne bude bilo.
 
Ima li neko mozda neki flajer ili kontakt nekog akvizitera na podrucju Beograda. Kapiram da ovaj Zoran sto kazete da je iz NS i sto je vec neko poslao sliku nece da dolazi u Bg zbog 1 ugovora...
 
Ima li neko mozda neki flajer ili kontakt nekog akvizitera na podrucju Beograda. Kapiram da ovaj Zoran sto kazete da je iz NS i sto je vec neko poslao sliku nece da dolazi u Bg zbog 1 ugovora...


On samo uzme podatke preko telefona i prosledi u centralu a centrala posle provere šalje montere. Nije bitno iz kog si grada, niti on mora da dolazi, monteri daju ugovor na potpis po završenom montiranju. On radi celu Srbiju i ako je iz Novog Sada.
 
Pozdrav,

Da li neko zna sta je potrebno odneti u poslovnicu za prekid usluge (ugovor istekao odavno) i koliko je ranije potrebno odneti da ne bi naplatili jos jedan mesec?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno