Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nista. Slomio sam i sam mozak dok nisam provalio kako da ugasim bez njih...
 
Jel ima neki hack da Kaon eon box ne povezujem Lan kablom sa modemom nego putem wifi-a (mozda neki ruter u klijent modu?) a da radi vracanje kanala i smart aplikacije na boxu?
 
Jel ima neki hack da Kaon eon box ne povezujem Lan kablom sa modemom nego putem wifi-a (mozda neki ruter u klijent modu?) a da radi vracanje kanala i smart aplikacije na boxu?
Jedino ti je resenje neki ruter u klijent modu pa da hvata signal ili neki ekstender koji ima izlaz signala na lan.
 
Jel dovoljno da se nakacim na wifi koji salje sbb-ov ruter ili mora da se poveze na tacno odredjen port u ruteru (tipa lan4)?
 
Jel zna neko kako moze da se totalno ugasi unifi signal sa rutera? Ugasio sam ga u sbb aplikaciji jos pre 3 meseca. Zvao tehnicku, i oni izgasili. Medjutim i dalje pokazuje unifi signal. Nije komsijski, jer sam skenirao mrezu, i pokazuje mi da sa mog rutera dolazi moja 2.4g i 5g mreza i unifi signal. U tehnickoj kazu izgaseno je i dovidjenja.
Mislim da to ne moze, mozes sebi da ugasis servis tj oni ce to uraditi (ako ne zelis da ga korsitis) i neces ga imati ali ce tvoj ruter i dalje emitovati ne za tebe nego za druge.
Valjda to tako i treba da funkcionise jer sto bi ti koristio unifi kod sebe u stanu kad imas svoj regularan wifi sa rutera, verovatno su mislili da ti je ugasen servis a ne ugasen i unifi sa tvog rutera za druge.
 
ZOK i MK su lepili dvostrano lepljivom kruznom podlogom.
Evo se zok odlepio...
Da, ne vredi, ta kutija pada i kod mojih matoraca, spustio sam na parket i ne diram, nemam živaca. Kružna nalepnica nije dovoljno lepljiva. Ne mogu da zakačim na zid, noseći je zid u pitanju...
Čisto radi pojašnjenja, reč je o kutiji sa optikom?
Kako god, ne može se učvrstiti ubušivanjem tipli pa šrafovima ili kukicama? Ili montažnim silikonom/lepkom, pur penom i sl.?
 
ZOK (zavrsna opticka kutija, valjda je to pravi puni naziv)
MK (media konverter, valjda se tako zove)

ZOK ima i svoja dva šrafića sa tiplovima, moze se srafiti, moze se lepiti (s polja, sa ledja) cim god.
 
Poslednja izmena:
Neko je pisao ranije na forumu.. Jel i dalje vazi onih 14 dana "probe" nakon potpisivanja ugovora gde mozemo raskinuti ugovor/vratiti opremu bez penala ukoliko nismo zadovoljni uslugom? Koja je procedura za to?
 
Meni rekli da vazi 14 dana za vracanje opreme i raskidanje usluge na pocetku koristenja...

-----------------

Da pitam, zasto je ovolika razlika u UL kod optike 600/60 i zasto je bolje kad merim preko Oriona nego preko SBB ?

SBB


Orion
 
Meni rekli da vazi 14 dana za vracanje opreme i raskidanje usluge na pocetku koristenja...

-----------------

Da pitam, zasto je ovolika razlika u UL kod optike 600/60 i zasto je bolje kad merim preko Oriona nego preko SBB ?

SBB


Orion
Orion speedtest server je slobodniji - ima veći uplink od SBB-ovog verovatno.
 
I kod mene je stalno ovako, ne prelazi 950 nikad na gigabitnom sbb.

ApplicationFrameHost_sfJcIZHYO2.png
 
Dobar dan,da li preko EON-a postoji jos uvek sport paket da se kupi?Ne uspevam da ga nadjem na sajtu.
 
Koliko se ranije moze produziti ugovor, nama istice u martu pa ako moze i ako ima neki akviziter da se javi koji su uslovi koje mozemo dobiti imamo eon premium
 
Ne radi mi net i tv jedno 2 sata, pada kiša, to je dovoljan razlog da ne radi 😡. Hocu EON box da nakacim na mobilni net, Yettel, ali u box-u ne vidim nigde mogućnost wifi konekcije, samo preko kabla?!? Jel EON box uopšte moguće povezati na wifi?

Pise wifi je isključen, gde se pali? Ne vidim nigde.
 

Prilozi

  • 20221001_172939.jpg
    20221001_172939.jpg
    187.4 KB · Pregleda: 37
Zavisi koji model Eon boxa imaš. KAON (hybrid, sa DVB-C tjunerom tj coax konektorom pozadi) neće da može nikako a SDMC i onaj drugi OTT model može al mora da se budži.
 
Znači mrka kapa, sa Coax-om je pozadi.
Imam android box, ali mi u EON box-u sve nastelovano, od VPN do app koje ga zahtevaju.
Ali posto jos nema neta i tv, sad cu morati da sredim box, da bude operativan i on kad ovi zabaguju 🙂.
 
Ako nemaš neki 3G 4G ruter (ili kakav god wireless access point uređaj da se konektuje na WiFi sa mobilnog?? a sa njega dalje žično net na KAON box) da na njega kačiš Eon box onda ti je alternativa samo ako imaš neki komp ili laptop sa 2 mrežne kartice (tj WiFi + ethernet/LAN) pa da majm*nišeš sa varijantom da komp preko WiFi kačiš na taj Telenor net i uključiš "Internet Connection Sharing" za tu WLAN mrežnu da deli na LAN mrežnu i onda da LAN kablom povežeš KAON na tu LAN mrežnu.
 
Hvala na savetima, da nemam android box, morao bih nešto tako, ali vec sam ubacio vpn i app koju zelim trenutno da gledam, sve sljaka za par minuta 🙂.
 
Jel mogu da trazim da mi zamene ovaj, produžio ugovor pre mesec dana, doneli mi neki polovan, sav izgreban. Ali manje vise to, cesto moram da ga restartujem, jer secka, koci sliku, izbacuje iz app sam od sebe...
Koji je model taj OTT?
 
Ako nemaš neki 3G 4G ruter (ili kakav god wireless access point uređaj da se konektuje na WiFi sa mobilnog?? a sa njega dalje žično net na KAON box) da na njega kačiš Eon box onda ti je alternativa samo ako imaš neki komp ili laptop sa 2 mrežne kartice (tj WiFi + ethernet/LAN) pa da majm*nišeš sa varijantom da komp preko WiFi kačiš na taj Telenor net i uključiš "Internet Connection Sharing" za tu WLAN mrežnu da deli na LAN mrežnu i onda da LAN kablom povežeš KAON na tu LAN mrežnu.
S obzirom da još nema sbb usluge, rešio da probam i ovo rešenje, sa Huawei extenderom sam se konektovao na mobilni net i mreznim "napojio" EON. Jedino za tu operaciju je potrebno dva telefona, ili laptop, jer kad je hot spot na telefonu uključen, onda ne radi wifi, pa se ne moze ulogovati u extender da bi se nakacio isti na hot spot, a kad radi wifi, onda hot spot ne radi. Pa sam se sa drugog telefona ulogovao na extender i nakacio na hot spot drugog.
Hvala jos jednom na ovoj ideji, ne bi mi pala na pamet 🙂.
 
@bravosx1616 Meni je pala na pamet pošto se setih kako sam 2006. kao student dok je SBB još uvek imao samo Scientific Atlanta modem (koji je imao samo jedan jedini ethernet port, i ako se ne varam pored njega nudio i povezivanje pomoću USB kabla [gde je trebala instalacija drajvera na komp da bi to radilo kao mrežna kartica]) i obični smrtnici nisu ni znali šta je to ruter išao da kupim PCI>ethernet adapter da dodam još jednu mrežnu u moj desktop komp da bi i cimer i ja na 2 kompa mogli istovremeno koristimo net (on naravno samo ako je moj komp upaljen :D ).

A posle to iskustvo dobro došlo svaki put kad keva ne plati na vreme račun pa moram hvatam komšijski WiFi signal i dalje mojiim ruterom delim po celoj kući :D :D
 
Poslednja izmena:
Krenula nova akcija:


Primer za EON full po novom: 12 x 1.499=17988 pa onda 12 meseci x 3.999=47.988, što je ukupno za dve godine 67.976 dinara


Pirmer za EON ful ponuda akvizitera 12x1=12 pa onda 12 meseci x 3.999=47.988 dinara, što je ukupno za dve godine 48.000


Nova promocija za EON full je skuplja od stare za 20.000 a od sporta imaju samo formulu. Pa kada su izgubili skoro sve sportove, logično je da sada bude jeftinije.
 
Formula vec godinama ide ka tome da bude totalno smece, a to je jedino pored motoGP koje gledam na Sbb.. Ne volim MTS iz dobro poznatih razloga, ali Premier liga, La Liga, to je nesto sto takodje pratim zadnjih 20 god.. Nisam pametan sta cu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno