Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za koliko, 30din? 😁
 
Neka je i dinar, što? Tebe bi sistemski jurili ako bi im uplatio dinar manje.
 
Da li se nekome desava da na kanalima sport kluba ne mogu da se gledaju utakmice lige nacija na sva tri tv-a u kuci, a na eon aplikaciji i preko pretrazivaca radi?
 
U Srbiji? To bi trebalo da je blokirano (takozvani "blackout") za Srbiju (zato što to prenosi Arena) u svim Eon aplikacijama... to su zapatili neki bug ako ti radi na sajtu :D :D
 
Samo što preko CAM dok promeniš kanal, odustaneš od gledanja, traje večnost. Moj setup je, na glavnom tv je eon smart, na sekundarnom eon box. Na 3. i 4. su takođe eon smart od baba iz komšiluka kojima pomažem kada se "zapetljaju u kablove", a nemaju smart tv.
Koji je tv, koliko je star, mozda zato sporo šalta ?

A meni se primakao sat za montazu, nestrpljiv sam, iscekujem, nervoza hvata, jos da vidim da li ce sve raditi kako treba, tv i net pre svega, mada kad se placa i telefon je bitan (mnoooogo bitan :) )...
 
bice ti sporija promena kanala nego pre, ali preziveces.
 
Sinoc za vreme Lige nacija 8 od 11 SK kanala zatamnjeno. Te neki dan zalosti na SK? 😁
 
valjda zale za parama koje je telekom potrosio na druge.
 
Bukvalno je neuporedivo. Moj EON box menja kanale u sekundi, glatko i skoro neprimetno. Moguće da CAM zahteva vreme, koliko znam to zavisi od televizora i tjunera, nema veze s provajderom.
Što se konkurencije tiče, imao sam uvid u stanje kod dva najveća "optičara" na terenu. Bio sam ubeđen da im je pokvaren box, kako zbog brzine menjanja kanala tako i zbog kvaliteta slike. Nisam širio priču, rečeno mi je da je sve ok, to je tako uvek, pa sam shvatio da moji domaćini ne znaju za bolje. Takođe, kao nekadašnji korisnik Supernove, imao sam uvid u njihov HD kvalitet. Neka, hvala, samo što dalje od mene!
 
Kod mene (LG) CAM je 1:1 sa EON box-om po brzini a po kvalitetu slike CAM je mnogo bolji od box-a.
 
Zanimljivo, ti si prvi koji ovo tvrdi, uglavnom svi na forumu pišu da je promena kanala sporija kod konkurencije nego kod SBB...
Mislim da je Zeha bio na PTT KDS-u.
SBB ima neuobicajeno spor taj 'zapping time' na CAM modulima, mislim. Mozes sad uporedjivati sa Supernovom i Sattraktom.
Ne bih poredio sa iptv jer tamo ni nema CAM.
A sto je zanimljivo? Ne mogu da mislim drugacije od tebe?
 
Prvi utisci novopridoslog korsinika sbb usluga.
EON Prime (tv "sve", net 600/"60", fiksni...

Bio sam davno na RV sa svim uslugama, pa pre 2g kad sam se oslobodio uspesno uo kod SN zbog neresavanja problema sa netom (docekao da 3 dana ne raguju a kad su 5. dan pokusali da poprave kvar ja vec bio predao opremu ;) ) pesao na MTS optiku na BOX 4 Beli (iptv-sve, Omorika 30 (sada Soko Lite), net 400/160 (sada 500/160) i fiksni (neka ga, moze da zatreba) ...) ali sam zadrzao zbog CAM i SN tv najjaci paket sa popustom od 50% za OSI (osobe sa invalidtetom).

CAM kod sbb sporiji od SN cam, definitivno.

Net radi dobro, ne vidim probleme, nesto je losiji UL (LAN kabl od rutera do deskmasine) ne prelazi 55,55Mbps i to preko Oriona a sa sbb dobacuje od 50Mbps do 54Mbps.

EON Box jos nisam cackao.

Fiksni pokrenuo proceduru za prenos broja.

Sutra ili prekosutra vracam mts i SN opremu dok je septembar mesec...

Javljam kasnije utiske...
 
Da li je neko imao iskustva sa reklamacijom uredjaja d3 u smislu da li gledaju serijski broj uredjaja? Menjali smo iz stana u stan jer imamo na vise adresa ugovor ali sad ne znam na koji se ugovor vodi taj koji je crkao (na istim paketima su nema razlike u kanalima).
 
Imas neke serijske brojeve na portalu mojsbb, valjda
 
Da, u profilu na portalu mojsbb ideš na "Uređaji" i tu su svi detalji koji su ti potrebni. Da, gledaju koji uređaj je vezan za koji nalog jer je taj podatak relevantan za zaduživanje/razduživanje, unosi se u potvrdu preuzimanju/vraćanju uređaja koju dobijaš.
 
Hvala na informaciji! Vidim sad da na svakom nalogu ima lista uredjaja.
 
Prvi utisci novopridoslog korsinika sbb usluga.
EON Prime (tv "sve", net 600/"60", fiksni...

Bio sam davno na RV sa svim uslugama, pa pre 2g kad sam se oslobodio uspesno uo kod SN zbog neresavanja problema sa netom (docekao da 3 dana ne raguju a kad su 5. dan pokusali da poprave kvar ja vec bio predao opremu ;) ) pesao na MTS optiku na BOX 4 Beli (iptv-sve, Omorika 30 (sada Soko Lite), net 400/160 (sada 500/160) i fiksni (neka ga, moze da zatreba) ...) ali sam zadrzao zbog CAM i SN tv najjaci paket sa popustom od 50% za OSI (osobe sa invalidtetom).

CAM kod sbb sporiji od SN cam, definitivno.

Net radi dobro, ne vidim probleme, nesto je losiji UL (LAN kabl od rutera do deskmasine) ne prelazi 55,55Mbps i to preko Oriona a sa sbb dobacuje od 50Mbps do 54Mbps.

EON Box jos nisam cackao.

Fiksni pokrenuo proceduru za prenos broja.

Sutra ili prekosutra vracam mts i SN opremu dok je septembar mesec...

Javljam kasnije utiske...

Dodao bi da je kvalitet slike dobar, preko cam mozda ali mozda maaaalkice bolja slika nego preko SN cam.
Meni smeta sto nema K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv.
Smeta mi sto je iskljucen RT.
Nekad bila i ATV iz Banjaluke a sad je nema koliko vidim...
Zasto se neki kanali ponavljaju?
Evo Cinemania na 2-3 mesta, pa sta ce oni kanali na 800 i dalje, kao da i na prethdnim svojim pozicijama ti kanali nisu HD.
Ima nekih nelogicnosti sa rasporedu kanala al ajde, na sve se navikne sem na nemanja Jovane ujutru na tv.

Kako se vraca program na eon box-u, da li se "spusti" dole ispod linije toka programa pa se polako emisija po emisija preko prozorcica listaju unazad i atako do 7 dana?
Na iris-u je bila programska sema i kroz nju se listalo i birala emisija za gledanje, ovde u eonu tako nije?

Inace sam eon box radi mnogo tecnije, brze i lakse od iris boxa.

Jos da uzmem eon kodove za tv i laptop...

Da li se meseci po dinar mogu sbb-u uplatiti odjednom, svih 14 dinara odma sa prvim racunom?
Da li da zurim sa prijavom za slanje racuna na email, da li ce mi stici septembarski racun za ovih 2-3 dana i da li ce se ta 2-3 dana racunati kao celi mesec (propade jedan mesec za dinar) ili ce se ovo nekako preracunati, platiti puna cena za 3 dana a tek racun za oktobar racunati za 1 dinar...?

Meni nimalo nije zao sto sam presao sa mts/SN na SBB, svako ko moze, ko ima mogucnost izbora neka iskoristi mogucnost i drasticno manje potrosi za tv i kucni net.
Jedino mi za sto nema ovih nekoliko kanala (K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv, ATV, RT).
Mislim da bi na optici SBB svakako mogao pojacati UL.
Wifi dobar, ruter Huawei HG8145V5 sasvim dobro pokriva moj stan u kome nema betonskih zidova, samo stubovi i crvena cigla.

Monteri dosli 20 minuta ranije, bez najave.
Odradili montazu brz.
Slabo paze na grebanje parketa (uspesno izgreban), slabo slusaju i ne shvataju zasto u cosak a ne na videlo zok i media koverter, pa opet stave gde su oni zamislili da treba a ne gde im je receno.
Smece pobacali po podu i nisu nista pokupili za sobom.
Zale se da su kod kartice mnogo lose, masa ih nece da radi.
Meni su promenili 5-6 komada dok nisu nasli 2 da rade.
Sam CAM i kod rartica su "upareni" ne mogu se razdvajati, uzeti karticu pa staviti u drugi cam, barem mi tako rekose monteri.
bili su i 2 cam osteceni fizicki koje su poneli...
ZOK i MK su lepili dvostrano lepljivom kruznom podlogom.
Evo se zok odlepio...
 

Prilozi

  • sbb desk orion.jpg
    sbb desk orion.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 27
  • sbb desk.jpg
    sbb desk.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 28
  • wifi 2.4GHz.jpg
    wifi 2.4GHz.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 31
  • wifi 5GHz 1m daleko.jpg
    wifi 5GHz 1m daleko.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 30
  • wifi 5GHz soba.jpg
    wifi 5GHz soba.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 31
Dodao bi da je kvalitet slike dobar, preko cam mozda ali mozda maaaalkice bolja slika nego preko SN cam.
Meni smeta sto nema K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv.
Smeta mi sto je iskljucen RT.
Nekad bila i ATV iz Banjaluke a sad je nema koliko vidim...
Zasto se neki kanali ponavljaju?
Evo Cinemania na 2-3 mesta, pa sta ce oni kanali na 800 i dalje, kao da i na prethdnim svojim pozicijama ti kanali nisu HD.
Ima nekih nelogicnosti sa rasporedu kanala al ajde, na sve se navikne sem na nemanja Jovane ujutru na tv.

Kako se vraca program na eon box-u, da li se "spusti" dole ispod linije toka programa pa se polako emisija po emisija preko prozorcica listaju unazad i atako do 7 dana?
Na iris-u je bila programska sema i kroz nju se listalo i birala emisija za gledanje, ovde u eonu tako nije?

Inace sam eon box radi mnogo tecnije, brze i lakse od iris boxa.

Jos da uzmem eon kodove za tv i laptop...

Da li se meseci po dinar mogu sbb-u uplatiti odjednom, svih 14 dinara odma sa prvim racunom?
Da li da zurim sa prijavom za slanje racuna na email, da li ce mi stici septembarski racun za ovih 2-3 dana i da li ce se ta 2-3 dana racunati kao celi mesec (propade jedan mesec za dinar) ili ce se ovo nekako preracunati, platiti puna cena za 3 dana a tek racun za oktobar racunati za 1 dinar...?

Meni nimalo nije zao sto sam presao sa mts/SN na SBB, svako ko moze, ko ima mogucnost izbora neka iskoristi mogucnost i drasticno manje potrosi za tv i kucni net.
Jedino mi za sto nema ovih nekoliko kanala (K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv, ATV, RT).
Mislim da bi na optici SBB svakako mogao pojacati UL.
Wifi dobar, ruter Huawei HG8145V5 sasvim dobro pokriva moj stan u kome nema betonskih zidova, samo stubovi i crvena cigla.

Monteri dosli 20 minuta ranije, bez najave.
Odradili montazu brz.
Slabo paze na grebanje parketa (uspesno izgreban), slabo slusaju i ne shvataju zasto u cosak a ne na videlo zok i media koverter, pa opet stave gde su oni zamislili da treba a ne gde im je receno.
Smece pobacali po podu i nisu nista pokupili za sobom.
Zale se da su kod kartice mnogo lose, masa ih nece da radi.
Meni su promenili 5-6 komada dok nisu nasli 2 da rade.
Sam CAM i kod rartica su "upareni" ne mogu se razdvajati, uzeti karticu pa staviti u drugi cam, barem mi tako rekose monteri.
bili su i 2 cam osteceni fizicki koje su poneli...
ZOK i MK su lepili dvostrano lepljivom kruznom podlogom.
Evo se zok odlepio...
Procenjujem da će K1 uskoro dobiti petu nacionalnu frekvenciju pa će svi imati taj kanal. Euronews SRB imaš na sajtu, live. Ovo ostalo ne bih znao, umesto RT možda Happy? Ista je ideološka matrica... Probaj da preskeniraš kanale, možda se izgubi dupli kanal...
Da, tako se vraća, dole pa tražiš sadržaj.
Ugovor ti se računa od 28.9. U poslednjem promotivnom mesecu ti se dinar računa do 28.X tako da ćeš nakon toga dobiti račun za dva ili tri dana tog meseca, ništa ti se ne gubi, ne brini. Ne primenjuje se ona Telekomova praksa da ne znaju da izračunaju ako datum nije prvi u mesecu.
Ne sećam se kako sam tretirao pre par godina te mesece za dinar, odmah sam dokupio HBO (mislio sam da mi je besplatna HBO aplikacija kod tadašnjeg Telenora prevara, nisam verovao da to imam besplatno za 1150 din pretplate :)))) pa sam njega plaćao samo, sad ću videti opet kako to tretiram jer sam u novoj promociji.
Da, ne vredi, ta kutija pada i kod mojih matoraca, spustio sam na parket i ne diram, nemam živaca. Kružna nalepnica nije dovoljno lepljiva. Ne mogu da zakačim na zid, noseći je zid u pitanju...
 
Jedino mi za sto nema ovih nekoliko kanala (K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv, ATV, RT).
Imaš aplikaciju teleboks, free, gde ima k1 i Tanjug, ima i vraćanje unazad ako voliš da ih gledaš. Ukusi su različiti ;)
A rt ima na orion apk Free, mada valjda više ne može Android tv, mislim da može cast
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kako moze da se totalno ugasi unifi signal sa rutera? Ugasio sam ga u sbb aplikaciji jos pre 3 meseca. Zvao tehnicku, i oni izgasili. Medjutim i dalje pokazuje unifi signal. Nije komsijski, jer sam skenirao mrezu, i pokazuje mi da sa mog rutera dolazi moja 2.4g i 5g mreza i unifi signal. U tehnickoj kazu izgaseno je i dovidjenja.
 
Hard reset na dugmencetu pozadi..
 
Dodao bi da je kvalitet slike dobar, preko cam mozda ali mozda maaaalkice bolja slika nego preko SN cam.
Meni smeta sto nema K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv.
Smeta mi sto je iskljucen RT.
Nekad bila i ATV iz Banjaluke a sad je nema koliko vidim...
Zasto se neki kanali ponavljaju?
Evo Cinemania na 2-3 mesta, pa sta ce oni kanali na 800 i dalje, kao da i na prethdnim svojim pozicijama ti kanali nisu HD.
Ima nekih nelogicnosti sa rasporedu kanala al ajde, na sve se navikne sem na nemanja Jovane ujutru na tv.

Kako se vraca program na eon box-u, da li se "spusti" dole ispod linije toka programa pa se polako emisija po emisija preko prozorcica listaju unazad i atako do 7 dana?
Na iris-u je bila programska sema i kroz nju se listalo i birala emisija za gledanje, ovde u eonu tako nije?

Inace sam eon box radi mnogo tecnije, brze i lakse od iris boxa.

Jos da uzmem eon kodove za tv i laptop...

Da li se meseci po dinar mogu sbb-u uplatiti odjednom, svih 14 dinara odma sa prvim racunom?
Da li da zurim sa prijavom za slanje racuna na email, da li ce mi stici septembarski racun za ovih 2-3 dana i da li ce se ta 2-3 dana racunati kao celi mesec (propade jedan mesec za dinar) ili ce se ovo nekako preracunati, platiti puna cena za 3 dana a tek racun za oktobar racunati za 1 dinar...?

Meni nimalo nije zao sto sam presao sa mts/SN na SBB, svako ko moze, ko ima mogucnost izbora neka iskoristi mogucnost i drasticno manje potrosi za tv i kucni net.
Jedino mi za sto nema ovih nekoliko kanala (K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv, ATV, RT).
Mislim da bi na optici SBB svakako mogao pojacati UL.
Wifi dobar, ruter Huawei HG8145V5 sasvim dobro pokriva moj stan u kome nema betonskih zidova, samo stubovi i crvena cigla.

Monteri dosli 20 minuta ranije, bez najave.
Odradili montazu brz.
Slabo paze na grebanje parketa (uspesno izgreban), slabo slusaju i ne shvataju zasto u cosak a ne na videlo zok i media koverter, pa opet stave gde su oni zamislili da treba a ne gde im je receno.
Smece pobacali po podu i nisu nista pokupili za sobom.
Zale se da su kod kartice mnogo lose, masa ih nece da radi.
Meni su promenili 5-6 komada dok nisu nasli 2 da rade.
Sam CAM i kod rartica su "upareni" ne mogu se razdvajati, uzeti karticu pa staviti u drugi cam, barem mi tako rekose monteri.
bili su i 2 cam osteceni fizicki koje su poneli...
ZOK i MK su lepili dvostrano lepljivom kruznom podlogom.
Evo se zok odlepio...
Imas i nedeljnu opciju na eonu ne moraz da se patis... Dugme nazad...
 

Prilozi

  • 20220929_175020.jpg
    20220929_175020.jpg
    271.3 KB · Pregleda: 104
To je to! Ja sam mislio na obicno dugme, ovo nisam ni primetio. Ne mogu da verujem da mi nije tehnicka to predlozila. Fala care! (y)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno