Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh sad vidim da sam se zeznuo. Izvini, moji su bili trio silver tacno se uklapa po ceni, poceo sam da upustam...

Zapreti otkazom i trazi sta ti odgovara, bice i 12 meseci za 1, solidna je to konkurencija.
 
Da pitam jos koje glupo pitanje...
EON Premium i EON Duo Premium imaju net do 600/300 na optickoj mrezi, a 600/30 na kokasialu?
Ako je opticka mreza, onda sigurno UL nije 30 vec je 300?
Dobiju se uz paket 3 uredjaja, od kojih je jedan stb (taj neki bolji sto dobro vrti i vraca 7 dana) i mogu 2 CAM ako je opticka mreza sa standardnom varijantom opreme a ne tzv Nokia oprema?

Da li je tacno da SBB daje popust "invalidima" na "odrzavanje" u visini % ivaliditeta, pa 100% OSI ima 100% umanjenje za "odrzavanje?
Koliko je to "odrzavanje" u racunu SBB i da li je isto za sve pakete usluga ili se razlikuje i koliko?

Da li u ugovoru pisu sve pogodnosti koje se dogovre ili se i njima "veruje" na rec da ce biti 14m po dinar, da ce osi dobiti popust i sl. ?
 
Poslednja izmena:
Šta je to eon prime, ako smem da pitam?
 
Šta je to eon prime, ako smem da pitam?
Moja greška, pregorio sam opet, nije Prime vec Premium.

A sad sam skontao i da sam slep kod ociju, nisu brzine neta 600/300 vec do 600 i do 300, a ne vidim koje su brzine UL onda...
Jesu li brzine neta 600/60 i 300/30 maximalne?
 
Da pitam jos koje glupo pitanje...
EON Prime i EON Duo Prime imaju net do 600/300 na optickoj mrezi, a 600/30 na kokasialu?
Ako je opticka mreza, onda sigurno UL nije 30 vec je 300?
Dobiju se uz paket 3 uredjaja, od kojih je jedan stb (taj neki bolji sto dobro vrti i vraca 7 dana) i mogu 2 CAM ako je opticka mreza sa standardnom varijantom opreme a ne tzv Nokia oprema?

Da li je tacno da SBB daje popust "invalidima" na "odrzavanje" u visini % ivaliditeta, pa 100% OSI ima 100% umanjenje za "odrzavanje?
Koliko je to "odrzavanje" u racunu SBB i da li je isto za sve pakete usluga ili se razlikuje i koliko?

Da li u ugovoru pisu sve pogodnosti koje se dogovre ili se i njima "veruje" na rec da ce biti 14m po dinar, da ce osi dobiti popust i sl. ?
Odgovaram koliko znam, nek kolege dopune...

EON Premium ima net 600/60, EON Premium DUO 400/40. SBB nema toliki UL, taj 2:1 odnos samo Yettel trenutno nudi. Mislim da nema razlike optika/coax, razlika je što optika to izvlači, a kabl kako gde. Moja drugarica na Dorćolu ne može da izvuče 200 već oko 120, stara IKOM mreža.
Ne znam koji broj box uređaja daju, proveri u cenovniku. Imam jedan tv pa me nikad nije zanimalo, a kod roditelja imam EON box + CAM, pošto imaju dva tv-a.
Moje mesečno održavanje na računu iznosi 1395 din. Moguće da je isto za sve, to je ona klot cifra ispod koje ne možeš ići kao korisnik.

Na drugoj stranici ugovora postoji polje u kojem je upisan paket, a u zagradi nakon naziva paketa pišu sve pogodnosti (npr. 6 meseci 1 din). Ugovor donose monteri i potpisuješ kad se završi instalacija. Ako nešto nije ok, odbiješ da potpišeš i reklamiraš u poslovnici grešku.
 
Eon premium 600/60 u giga gradovima.
 
Da ažuriram javnost sa najnovijom informacijom od juče.

Naime, pošto mi u decembru ističe ugovor sa SBB, i pošto su u međuvremenu i ostali operateri (MTS i Yettel) počeli da pružaju interneta i kablovske na mojoj adresi (NS), pre par dana sam kontaktirao SBB kao njihov dugogodišnji korisnik da čujem koje oni uslove nude.

Kontaktirao sam ih mailom, a oni su zamolili za br. telefona da me kontaktira njihova služba prodaje, što se juče i desilo.

Ukratko, za stare korisnike nude dve opcije i obe uslovljavaju ugovorom na 24 meseca:
1) ako ostanem na Eon Full nude 4 meseca po dinar i 20 meseci po 3.999 din, dakle 79.984 din ukupno, odnosno 3.332 din mesečno,
2) ako pređem na Eon Premium nude 18 meseci cena Fulla (3.999) i 6 meseci puna cena (4.999), dakle 101.976, odnosno 4.249 din mesečno.

Ne nude ništa od novih uređaja, niti servisa (pominje mi da imam HBO GO :) (znači on ni ne zna da je to sad Max) i potpuno otključan video klub), ne garantuju da će na Premium internet protok stvarno biti 600/300 Mbps.

Dakle sve u svemu jedno veliko ništa.

Takođe imam zamerku na način komunikacije dotičnog uposlenika SBB, koji je u jednom trenutku deformalizovao razgovor u stilu "mogu da TI ponudim" i sl.

Kruna razgovora je bila ta kad sam mu rekao da moram da razmislim, baš se iznenadio kako se nismo dogovorili, a bio je spreman da utefteri dogovor i pošalje ugovor na potpis. :D

Mislim da ću iscimati sad ove druge da vidim šta nude i da mi to napišu napismeno u mailu da mogu još da iscimam SBB, jer je ovo što nude smešno i očigledno žive u prošlosti kada su bili jedini operater u tom delu NS.
Pa to valjda mozes lako da razumes , vecina ljudi kupuje ove usluge po automatizmu. I onda je velika sansa da prihvate i pricu „ustedeces“ 300din mesecno. Inace u danasnje vreme TV je postao prakticno useless… osim live sporta realno sta ti imas na ovim nasim kanalima da gledas, reality i poneki stari film/seriju. A realno svi operateri znaju da danas 90% ljudi moze bez tv-a a ipak placaju tu uslugu. Vrv da ce morati u jednom trenutku neka reforma svega ovoga da ne bi bilo sto vise nezadovjnih
 
Da li je tacno da SBB daje popust "invalidima" na "odrzavanje" u visini % ivaliditeta, pa 100% OSI ima 100% umanjenje za "odrzavanje?
Koliko je to "odrzavanje" u racunu SBB i da li je isto za sve pakete usluga ili se razlikuje i koliko?
koliko se sećam, OSI su oslobođeni od plaćanja održavanja pri čemu % telesnog oštećenja treba da bude barem 70. svake godine se nosi potvrda o invaliditetu. što se cene održavanja tiče, ista je za sve i piše u cenovniku za koji ti je već dat link
 
U cemu je fora... Eon sa sbb nalogom, na telefonu, a1 mreza, radi normalno i rade svi kanali... Onda sa tog istog fona pustim hotspot, na laptop... Gde se ulogujem na moj eon i... NECE RADE KANALI koji rade na fonu... Kao internet provajder nike podrzan bla bla... Kako bre, sve preko mobilne mreze ide koj aradi sve na telefonu
 
U cemu je fora... Eon sa sbb nalogom, na telefonu, a1 mreza, radi normalno i rade svi kanali... Onda sa tog istog fona pustim hotspot, na laptop... Gde se ulogujem na moj eon i... NECE RADE KANALI koji rade na fonu... Kao internet provajder nike podrzan bla bla... Kako bre, sve preko mobilne mreze ide koj aradi sve na telefonu
Kod mene je isti slučaj kada sam bio na Voždovcu ali u vikendici van Beograda radi i preko hotspota na laptopu. Čudno ali tako je.
A1 kućni net xxl, Sport klub kanali su u pitanju.
 
Do juce sam mogao da gledam sbb preko PC sa nalogom od ortaka , nije sbb van mreze . Kanale UM grupe sam mogao gledati sa VPN free - urban vpn .
Od juce ne mogu nista , samo otvori stranicu sa kanalima i mis mrtav , sem ako necu da izadjem ili smanjim ili povećam prozor.
Imam mts internet , to pre nije bilo . Zna li ko u čemu je caka , kada ni sa vpn ne mogu da gledam ni jedan kanal na sbb
Hvala
 
Resen problem, bio je u laptopu i pretrazivacu... Bio je ukljucen neki sugavi vpn u pozadini i drzao ip neke zemlje... Obrisan i opet sljaka sa nasim podnebljem... Hvala svima.
 
Jel realno da ubee modem ima samo 8 opcija za dodeljivanje statičkih IP-eva? Postoji li neki način da se ikako dodeli više?

Pošto ubee ima krš wifi signal, morao sam da dodam još jedan ruter na drugom kraju kuće. Povezao sam ih preko LAN kabla, oba kraja u LAN portove. Na mom ruteru sam isključio DHCP, a na sbbovom ruteru sam mu dao statičku IP iz DHCP opsega, ali je uopšte ne uzima. Primetio sam da se neki uređaji "kolju" za IP odnosno izbacuju jedni druge sa mreže tipa laptop povezan na sbb ruter se diskonektuje par puta kad se konektuje telefon na drugi ruter.

Kako rešiti ovo?
 
Мораш да користиш прва 2 лан прикључка, друга 2 су закључани и намењени за пријемнике за гледање уназад. Ако су ти неопходни за нет треба да се обратиш сббу да ти их откључају. Онда нећеш моћи да их користиш за гледање уназад, али ако ти ни до сад није то требало нема за чим да жалиш.
 
Мораш да користиш прва 2 лан прикључка, друга 2 су закључани и намењени за пријемнике за гледање уназад. Ако су ти неопходни за нет треба да се обратиш сббу да ти их откључају. Онда нећеш моћи да их користиш за гледање уназад, али ако ти ни до сад није то требало нема за чим да жалиш.
Ovo nije tacno, ja imam d3 uredjaj povezan na 4 port i radi mi vracanje unazad, a pre par meseci sam zvao sbb i otkljucali su mi treci port gde mi je sad povezan dodatni ruter
 
Мораш да користиш прва 2 лан прикључка, друга 2 су закључани и намењени за пријемнике за гледање уназад. Ако су ти неопходни за нет треба да се обратиш сббу да ти их откључају. Онда нећеш моћи да их користиш за гледање уназад, али ако ти ни до сад није то требало нема за чим да жалиш.
Sta znaci da su zakljucani? Lan kabl od drugog rutera jeste ukljucen u port 3 i sija crveno (za razliku od prva dva koji sijaju zeleno), ali internet radi normalno.

Eon box mi je povezan preko wifi, tako da mi ne trebaju lan portovi. Sta tacno resava otkljucavanje, da uredjaji ne izbacuju jedni druge?
 
Вероватно ти није најјасније јер имаш еон бокс и он је повезан вифи везом. Каабловски пријемници које сбб даје корисницима се повезују коаксијалним каблом. Сбб даје услугу гледања 'уназад', могу да се погледају програми до 7 дана и за то је потребно да се пријемник повеже на интернет, за шта је сбб одредио 3. и 4. лан прикључак на рутеру и они не могу да се користе као обични лан прикључци него треба да се тражи од сбба да 'откључа' један или оба.
Како ти имаш интернет на додатном рутеру није ми познато, можда су ти дали рутер којем је и тај прикључак нормалан, обзиром на еон бокс.
Што се тиче ип адресирања, мислим да то неће моћи са убее рутером, сбб не дозвољава бриџ мод.
 
Шта није тачно?
Da nece raditi vracanje unazad ako se otkljucaju portovi 3 i 4, sada sam bas probao zamenio sam mesta mom rutetu i ovom d3 uredjaju, na d3 radi vracanje na portu 3 i 4, takodje ruter radi ja oba porta, d3 ne radi na portovima 1 i 2
 
По томе наведеном није баш сигурно да је трећи порт откључан.
 
и они не могу да се користе као обични лан прикључци него треба да се тражи од сбба да 'откључа' један или оба.
Da, jasno je kako radi vracanje u nazad, nego mi nije bio jasan termin zakljucani, posto radi net i na ta dva porta, kao sto je i FreshSF napisao gore, pa nisam razumeo na koji nacin su zakljucani.

Што се тиче ип адресирања, мислим да то неће моћи са убее рутером, сбб не дозвољава бриџ мод.
Da, znam da oni ne dozvoljavaju bridge mod, meni je bitno samo da ne izbacuju uredjaji jedni druge sa mreze. Iz tog razloga sam hteo da svakom uredjaju dam staticku IP adresu, ali ubee ima samo 8 inputa za to iz nekog neshvatljivog razloga.
 
mozes im dati staticku IP adresu na njihovom configu (na njima ugasen DHCP client), ne mora da se stavlja u static IP table ubee DHCP servera ako oni rucno imaju podesen IP na sebi (IP neki slobodan 192.168.0.x netmask 255.255.255.255 ili /24, gateway i DNS 192.168.0.1 sto je IP sbb-ovog rutera), ja tako stavljam na dodatnim AP-ovima a ostavljam DHCP za kompjutere/telefone

"neshvatljiv razlog" sto ubee ima samo 8 inputa za DHCP tabelu je zato sto mu je firmver kompletan krsh, technicolor ima mnogo bolji i lepsi
 
Da, znam da oni ne dozvoljavaju bridge mod, meni je bitno samo da ne izbacuju uredjaji jedni druge sa mreze. Iz tog razloga sam hteo da svakom uredjaju dam staticku IP adresu, ali ubee ima samo 8 inputa za to iz nekog neshvatljivog razloga.
Statičke treba da budu van opsega dhcp-a. A ako nema dovoljno (preko 8) opcija, najbolje je da podesiš kako je rajkosto napisao za fiksne uređaje, a za mobilne da rezervišeš adrese na Ubee.
 
Istice mi uskoro ugovor kod SBB-a . Trenutno sam na EON premium paketu sa kojim sam prezadovoljan, ali nemam nameru da i dalje placam 5000. EON box radi odlicno, koristim i online aplikacije,HBO MAX ali MTS i Yettel nude mnogo bolje uslove. Ima li izgleda da mi SBB ponudi iste uslove koje dobijam od konkurencije?
 
Mene zvali pre mesec dana i inicijalno ponudili 15% popusta na tih 5000. Rekao sam da ne bih.
Ugovor upravo istekao, imam propušten poziv sa tog broja.
Ne znam da li nude više ali ne mogu dve godine da se obavežem svejedno.
 
Istice mi uskoro ugovor kod SBB-a . Trenutno sam na EON premium paketu sa kojim sam prezadovoljan, ali nemam nameru da i dalje placam 5000. EON box radi odlicno, koristim i online aplikacije,HBO MAX ali MTS i Yettel nude mnogo bolje uslove. Ima li izgleda da mi SBB ponudi iste uslove koje dobijam od konkurencije?
Ne mogu da ti ponude iste uslove jer MTS i Yettel imaju drugu agendu i damping kontekst pružanja usluga.
Možeš da tražiš 20% popusta na pretplatu, što je EON Premium po ceni FULL paketa, ili možda 6 meseci dinar, kao za nove korisnike. Ne verujem da može bolje, zavisi od njihove strategije širenja ili opstanka u tvom kraju.
 
pa to je bezveze...svakako cu ih kontakirati da vidim sta nude , ako ne bude nesto priblizno mislim da mi MTS ne gine....
 
Istice mi uskoro ugovor kod SBB-a . Trenutno sam na EON premium paketu sa kojim sam prezadovoljan, ali nemam nameru da i dalje placam 5000. EON box radi odlicno, koristim i online aplikacije,HBO MAX ali MTS i Yettel nude mnogo bolje uslove. Ima li izgleda da mi SBB ponudi iste uslove koje dobijam od konkurencije?
A što ne razmisliš o EON Premium van mreže paketu koji košta 2999din. i da zameniš samo internet provajdera?
Pošto kažeš da si prezadovoljan EON uslugom, a i sviđa ti se box.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno