Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
lepljen je toplim lepkom gore po zidovima (nisam zadovoljan, morao sam da prelepim na nekim mestima, odlepilo se za par meseci).
Jesi li probao sa kanalicama i sličnim glupostima? Nije valjda da jedino taj lepak može. Radije bih sa onim što te lepi za plafon - Loctite ili selotejpom.
Ukratko, za stare korisnike nude dve opcije i obe uslovljavaju ugovorom na 24 meseca:
1) ako ostanem na Eon Full nude 4 meseca po dinar i 20 meseci po 3.999 din, dakle 79.984 din ukupno, odnosno 3.332 din mesečno,
2) ako pređem na Eon Premium nude 18 meseci cena Fulla (3.999) i 6 meseci puna cena (4.999), dakle 101.976, odnosno 4.249 din mesečno.
E zato najviše i mrzim te provajdere. Navodno nude "pogodnosti" za novije korisnike i tu je bezbroj kombinacija. Onda nekome ponude bolje, nekom lošije, pa se ljudi žderu oko toga kako da izvuku još povoljnije.
Takođe imam zamerku na način komunikacije dotičnog uposlenika SBB, koji je u jednom trenutku deformalizovao razgovor u stilu "mogu da TI ponudim" i sl.
Ako ste u vezi već dve decenije, logično je da pređete na TI.;)
Onda ispada da se maksimum može izvući samo ako se svake dve godine preleće kod drugog operatera.
Upravo. Ali doskočili su oni nama. Zato je kvalitet usluga u padu. Jedni dižu cene, drugi slede. Jedni skraćuju popust, drugi slede.
Kao u Parlamentu. Deluju kao da su konkurencija, da se ne podnose ali kad se sastanu u restoranu ili negde van naših pogleda... Stari su to ortaci.
 
@Čika_Kure prerano si se raspitivao za produženje ug. obaveze. Novembra prošetaj do poslovnice i pitaj kako da raskineš ug. obavezu.
Ako imaš mogućnost za optiku (MTS) trenutno nude 18 mes. po 1 din. ako u box preneseš Yettel ili A1 mob. broj. (Vidi https://forum.benchmark.rs/threads/mts-box-paketi.272333/post-6678622 ).
A što se tiče SBB i ponude, moje iskustvo sa njima je da kada imaš mogućnost izbora (MTS ili Yettel) daju EON premijum za 4000, (provereno na dve adrese).
 
A što se tiče SBB i ponude, moje iskustvo sa njima je da kada imaš mogućnost izbora (MTS ili Yettel) daju EON premijum za 4000, (provereno na dve adrese).
Ah pa to “daju” svima i kad nema konkurencije, da koristis skuplji paket po ceni jeftinijeg, kao povod za produzenje ugovorne obaveze.
 
Post se odnosio na ponudu koju je @Čika_Kure dobio od SBB.
A o ponudi SBB i dr. operatera njih svaki paket "skoro isto" košta, tj košta ih samo odlazak pretplatnika.
 
Ah pa to “daju” svima i kad nema konkurencije, da koristis skuplji paket po ceni jeftinijeg, kao povod za produzenje ugovorne obaveze.
Malo si pobrkao lončiće 😁

Tamo gde nemaju konkurenciju u vidu ovih nacionalnih operatera ili gde uopšte nemaju konkurenciju daju "duplo golo" tj. ništa
 
Počeli su da instaliraju SDMC NE1611B rutere.
Veličine je kao CGA2121, samo je crne boje.
Što se tiče wifi signala, deluje mi ok; na 2m isporučuje skoro punu brzinu (oko 570mbps), a na oko 5m (iza zida) je oko 300mbps. Brzina merena na S20FE.

Ne mogu da nadjem gde se podesava port forwarding ? Zna li neko.
 
@Čika_Kure prerano si se raspitivao za produženje ug. obaveze. Novembra prošetaj do poslovnice i pitaj kako da raskineš ug. obavezu.
Ako imaš mogućnost za optiku (MTS) trenutno nude 18 mes. po 1 din. ako u box preneseš Yettel ili A1 mob. broj. (Vidi https://forum.benchmark.rs/threads/mts-box-paketi.272333/post-6678622 ).
A što se tiče SBB i ponude, moje iskustvo sa njima je da kada imaš mogućnost izbora (MTS ili Yettel) daju EON premijum za 4000, (provereno na dve adrese).
Hvala, znam da je OFF, dolazili juče promoteri iz MTS na vrata (kao da čitaju forum), nude mi 14 meseci dinar i preostalih 10 meseci 4.449 din za Box3 paket, to je onaj 250 kanala, HBO i td, internet 500/160Mbps...

Dakle, ako sam sve dobro presabrao, oba promotera u tim paketima (EON Premium vs BOX3) nude:
  • skoro istu TV ponudu i prateće programe (par programa plus ili minus),
  • SBB na kablu nudi 600/300, a MTS na optici 500/160Mbps internet,
  • SBB nudi jedan box, jedan TV i 5 eon aplikacija, a MTS jedan box, tri OTT, i tri aplikacije,

________________________________________________________________________________________________________
i na posletku SBB košta 101.976 din za 24 meseca, MTS 44.504 din za 24 meseca.

Čekaću novembar, pa ću još jednom cimati SBB, ako se ne urazume, daleko im lepa kuća, za razliku u ceni ću kupiti PS5... Nemam ja sad baš toliko para da finansiram Sautempton bez neke preke potrebe. :D
 
Poslednja izmena:
Kako SBB nudi 600/300, na optici?
 
Kako SBB nudi 600/300, na optici?
Ne znam, ne piše da li na kablu ili na optici, ali piše da to nude u GIGA gradovima (s tim da sam ovu 300 brzinu uploada pogrešno video, ne znam koliki upload nude).
Znam da lažu, ali ne bi trebalo da mogu da koriste ono čuveno "do 600Mbps" za odstupanja u brzini veća od 10%.
 
Ne znam, ne piše da li na kablu ili na optici, ali piše da to nude u GIGA gradovima (s tim da sam ovu 300 brzinu uploada pogrešno video, ne znam koliki upload nude).
Znam da lažu, ali ne bi trebalo da mogu da koriste ono čuveno "do 600Mbps" za odstupanja u brzini veća od 10%.
dozvoljena odstupanaj su im do 20%, a paket je 600/60...
 
Kad merim, dl je uglavnom od 550-570. Razlika se "vidi" samo u tom testu.
 
SBB na coax-u max paket na sajtu je 600/60, ne 600/300 (stvarno su sljam sto ne pise na sajtu upload brzina nigde, da ne bi izgledali losije od optickih provajdera). ne verujem da ni na optici daju veci upload.
GIGA grad ne znaci da imaju optiku do doma u tom gradu, samo da nema analogne televizije (i po tome ima 600, umesto 300mbps max paketa)
 
Poslednja izmena:
SBB na coax-u max paket na sajtu je 600/60, ne 600/300 (stvarno su sljam sto ne pise na sajtu upload brzina nigde, da ne bi izgledali losije od optickih provajdera). ne verujem da ni na optici daju veci upload.
Da, da, već napisah, progrešno sam video.
Kolega @Slypire je već napisao da su brzine ustvari 600/60, i hvala mu na toj informaciji...

MTS na optici daje upload 150Mbps, u Paketu Box3, bar na papiru, ne znam kako je u stvarnosti...
 
ako ti treba poredjenje (SBB je coax 600/60 EON PREMIUM u GIGA gradu preko UBEE rutera, MTS je 500/160 box3 max HD na optici preko NOKIA rutera, oba preko kabla)

13478772293.png

13645841281.png


samo pazi da na coax-u brzine i ping mnogo vise variraju zavisnosti od opterecenja mreze u toku dana itd, zavisi od tvojih komsija, optika na mts-u mi uvek tera max
 
Poslednja izmena:
Na SBB optici su veće brzine uploada nego na coax-u. Vrednosti su napisane u detaljnom cenovniku na sajtu.
Pozdrav
 
Na SBB optici su veće brzine uploada nego na coax-u. Vrednosti su napisane u detaljnom cenovniku na sajtu.
Pozdrav
Jasno, a da li i na coax SBB download u Premium paketu ide na 600Mbps?
Pitam jer kod mene nije prošla SBB optika, a download mi je bitniji od upload.
 
Pa speedtest sto sam postavio je sa EON PREMIUM-a u GIGA gradu na coax (u ne-GIGA gradovima je max 300/15).
tako i pise na sajtu (ali i dalje nisam uspeo da nadjem taj detaljni cenovnik gde pise koliki je upload sto pomenu @rafiki )
 
Poslednja izmena:
ne vidim tu nista nista razlicito za upload ako si na GPON umesto coax
 
Počeli su da instaliraju SDMC NE1611B rutere.
Veličine je kao CGA2121, samo je crne boje.
Što se tiče wifi signala, deluje mi ok; na 2m isporučuje skoro punu brzinu (oko 570mbps), a na oko 5m (iza zida) je oko 300mbps. Brzina merena na S20FE.

Ako moze još utisaka o ovom novom uređaju, ko ga je dobio (stabilnost uredjaja, žične, bežične veze, napredne opcije...).
Imam još uvek kombinaciju stari modem+moj ruter (Asus N18), možda bi bilo vreme da se menja...:)
 
Poslednja izmena:
Ruter NE1611 je prost. Praktično nikakva podešavanja bilo čega. Može da se stavi jedna adresa u DMZ, što je verovatno i najkorisnija opcija u ruteru. Još korisnija bi bila da je otključan bridge :)
Nema VPN, nema izbora DNS.
Skroz bazično...
 
Ajd da pitam ponovo. Može li neko da postavi par merenja brzine sa ratelovog sajta? Ovde eon full od 150mbps nema šanse da prebaci 95mbps preko lan kabla, dok je pre nekoliko dana uspevao da izvuče 140+.

Kad merim preko speedtesta srpske servere koji nisu sbbovi, ide oko 140, ali kad skida bilo šta van toga, brzina ide do one koju pokazuje ratel.
 
Ima li sanse da SBB u ponudu uvede uredjaje koji podrzavaju wifi 6?
 
Ne valjaju im ni ovi sa 4 i 5. ;)
 
Apsolutno mi ne treba EON Premium. Ne treba mi ni EON Full. Da li je neko od postojecih korisnika uspeo da dobije neki popust na EON Light?

Hocu da placam manje od 3500 glavne tri usluge u osnovnoj formi.
 
Apsolutno mi ne treba EON Premium. Ne treba mi ni EON Full. Da li je neko od postojecih korisnika uspeo da dobije neki popust na EON Light?

Hocu da placam manje od 3500 glavne tri usluge u osnovnoj formi.
Kad zadržavaš postojeći paket (dakle ne ideš na viši paket) jedino što nude je 4 meseca po dinar, a ostakak (20 meseci) po punoj ceni.
krastavac, mrzi me sad da računam ali mislim da ti se u toj varijanti sa aspekta funkcionalnosti više isplati 18 meseci Fulla po ceni Light i 6 meseci po punoj ceni (to je ponuda koju su meni ponudili, što sam napisao pre par strana).

Ako gledaš samo finansijski aspekt, SBB se uopšte ne isplati sa ovom poslovnom politikom.
 
@Čika_Kure Ne mogu postojeci paket posto je postojeci paket Trio Gold koji ne postoji vec godinama. Nemam ugovornu obavezu uopste i placam ga oko 3900 za otprilike ono sto nudi EON Light. Sad hocu to da promenim. Dovoljno sam ih kreditirao.
 
Moje sam prebacio sa Trio golda od 3449 sa istom cenom na Eon premium 24 meseca. Kako si stigao do 3900?

Eon light najverovatnije nece dati sa popustom trazi Premium za 3500...
 
Nove cene starih paketa
3829 plus neka sića za fiksni sto se prekoraci.

U zgradi imam i mts i orion optiku za puno manje pare. Bas ne bih da placam toliko, a vec sam im se dosta naplacao preko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno