Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@srki018 Hoće obavezno... Naročito sad kad su pre mesec-dva od nekadašnjih 3-4 "mini paketa" (Sport, Porodični, Cinestar..) koje su nudili prethodnih godina u OTT & prepaid varijanti ukinuli sve osim jednog koji je manje-više ekvivalent nekadašnjeg "Sport + porodični??" promo-a, i onda tom jednom dodatno naduvali cenu tako da je sad maltene ista kao Eon Light. A prate ih i drugi provajderi koji redukuju broj TV paketa.
 
^
Meni je to ok resenje. Da znam da ne rasturam kablove..
 
znaci imas ovakav nekakav slican konvertor za coax tamo gde ti ulazi optika ? Opticki WDM spliter na coax

to je najbolje resenje za TV preko optike da (dobijas ceo frekvencijski opseg koaksijalnog kabla preko optike nezavisno od interneta), ali mozda nece svuda raditi jer zahteva WDM MUX kutije negde blizu korisnicke ulice koje trose struju (i nikako ne gledati u vlakno koje ima pusteno takav signal), tako da nije cist PON, pa je skuplje/komplikovanije nego samo reci korisniku da koristi TV aplikaciju/box preko interneta i cao (na primer, https://telesrbija.com/testirali-smo-novu-sbb-opticku-mrezu-u-sremskoj-mitrovici kaze da sve ide preko interneta)
 
Poslednja izmena:
Лично имам и даље препотопски сбб коакс кабл који улази у стан али тамо где има оптике је нешто као са слике, али је све у једном и модем. Слична опција била је на ехе нет инсталацији са оптиком и кокас кабловима за двб-ц сигнал.
 
Poslednja izmena:
targo je imao takvu varijantu optike "radio frequency over glass - RFoG", a mislim i supernova.
 
preko WDM splitera sa koaksijalim izlazom? nisam to video u postovima/recenzijama ljudi koji su dobili sbb optiku
Kod mene su uveli pre nepunih mesec dana i situacija sa opremom je sledeća - FTTH Reciever (marke LUSTER???, tako piše sa prednje strane) dimenzija otprilike kao kad spojiš dve paklice cigareta, iz njega ide optički kabl do rutera, i jedan koaksijalac koji je potom udenut u 2/1 spliter i odatle ide signal za dva D3 mini risivera. Kao glavni risiver su mi dali EON OTT. Iz priče sa ljudima koji su već imali EON box koji prima signal preko koaksijalca sam saznala da im je prilikom prelaska na optiku isti zamenjen za EON OTT. Ne znam šta je razlog, možda pokušavaju da što više uproste montažu i smanje broj potrebnih kablova ili je ova verzija boksa jeftinija.
 
У Нишу где има сбб оптике, оптика улази у стан па се извлачи коакс за двв-ц и потом оптика у модем за нет и тв.
Meni su u Bg dali dva EON OTT box-a prilikom prelaska na optiku i rekli da im je to jedini način da puste tv i da "moraju" da mi daju i treći box ako budem tražio.
 
Из неког разлога не добијају сви исто решење. Два поста пре овог преко оптике иде коакс кабл до д3 мини али је еон отт. У Нишу је све са коакс каблом, еон каон. Постоји пример из БГ где су му донели еон отт иако је тражио уређај који пушта 5.1 звук са тв канала који то имају. Наравно, звук је био стерео а из подршке се убили око подешавања... док на крају нису укапирали да стрим канали немају 5.1 због њихове глупости те су му заменили уређај за онај са коакс каблом.
 
verovatno postoji neki dobar razlog zasto ott kod njih nema 5.1, nije glupost. mozda treba doplatiti za dolby licencu ili bolji enkoder ili nesto trece.
 
Наравно да је глупост у питању. Проблем је што еон апп не подржва 5.1 звук. Корисника не треба да интересује зашто већ да у 2022. год са 8к екранима и 32-каналним суроундом добије нешто (5.1) што је било актуелно крајем прошлог века пре скоро 30 година.
 
Наравно да је глупост у питању. Проблем је што еон апп не подржва 5.1 звук. Корисника не треба да интересује зашто већ да у 2022. год са 8к екранима и 32-каналним суроундом добије нешто (5.1) што је било актуелно крајем прошлог века пре скоро 30 година.
Eon je samo dobar zato što se mogu lakše prikačiti aplikacije pa da čovek ima i kablovske i IPTV na istom uređaju što kod MOVE ne ide baš tako.... :D
 
Da li je neko skoro produzavao ugovor na premium paketu? Sta najvise moze da se "izboksuje" za ostanak kod njih? Lokacija BG
 
Probaj, nista ne gubis i da prodje raskid, uvek mozes da se vratis :D
Svuda daju bar nesto ako hoces da raskines.
 
Da li je neko skoro produzavao ugovor na premium paketu? Sta najvise moze da se "izboksuje" za ostanak kod njih? Lokacija BG
Ja sam u januaru produžio ugovor, EON Premium, BG, sami su me zvali 6 meseci pre isteka prethodnog ugovora i ponudili 10%, pitao jel može 15%, odmah rekli može, produžio preko SMS-a :)

Čini mi se da pročitah ovde da je neko uspeo i 20% da dobije za Premium, ali uz malo natezanja.
 
Ja sam dobio 20%, tj. premium po ceni full, ali mi je bio istekao ugovor i nisu dali dok telekom nije uvukao optiku u zgradu.
 
Daju standardno 10%, moze da se dobije i 15% ako nema alternative (dobio 15% pre nekoliko meseci, u Bg), ali za vise samo ako postoji i drugi provajder i dobro se pogodite
 
Koje pilicarenje više sa tim koliko kome daju popusta...Znaci,da nije MTS ušao u zgradu,ovi drugi ti ne bi dali povoljnosti.😮‍💨
Ne bi, jer sam pre toga 2x pregovarao za produžetak ugovora, i svaki put su mi nudili neke gluposti. Čim je telekom uveo optiku, poslao sam im poruku da ću preći na telekom, i sve je bilo završeno za 2 dana. Ne bih to nazvao pilićarenjem već jednostavno uslovima tržišta. Gde ima konkurencije, bolja je situacija za potrošača, i to je tako. 😆
 
Наравно да је глупост у питању. Проблем је што еон апп не подржва 5.1 звук. Корисника не треба да интересује зашто већ да у 2022. год са 8к екранима и 32-каналним суроундом добије нешто (5.1) што је било актуелно крајем прошлог века пре скоро 30 година.
koji app, klijent? dzaba i da podrzava AKO strimovi nemaju 5.1.
a sto ti ne napravis bolji OTT? realno, koristis tudji internet i ne treba ti mnogo toga, samo izbegavas takve 'gluposti'. mislim da i Pink i RTS i Arena itd imaju nekakav OTT... siroko.

Generalno, mozes to reci za sve. U normalnoj ili idealnoj drzavi, zasto bi korisnika interesovalo:
koliko kosta Premijer Liga
koliko sbb placa rts a koliko bbc
zasto ne moze da gleda Novaka ili utakmice reprezentacije
zasto je flat internet tako skup
zasto odjednom nema javnu ip adresu
zasto nema ipv6
zasto ne moze da bira koje ce kanale gledati odnosno placati
zasto nema Fox kanala na iptv
zasto uopste cena kablovske raste? zar nije tehnologija pojeftinila?
zasto reklame toliko dugo traju
...

ne, nije glupost. po mom misljenju nemas 5.1 jer su tako ODLUCILI. da su hteli, pustili bi ti. ne bih rekao ni da je ta odluka 'glupa' vec posledica pohlepe i sl.
 
Poslednja izmena:
О чему ти причаш? Да ли сбб интересује одакле теби новац за претплату? Дал' легално стечен или није... Јесте глупост у питању а похлепа је већ подразмевана.
 
Ako je u pitanju EON OTT box (bez DVB-C), onda moze.
 
Bacaju se bombe. Posle SN 3 meseca besplatnog PLAN paketa, SBB stupa na scenu. Čeka se reakcija MTS-a.:sneaky:
 
Bacaju se bombe. Posle SN 3 meseca besplatnog PLAN paketa, SBB stupa na scenu. Čeka se reakcija MTS-a.:sneaky:
I odem na mojsbb aplikaciju i ni reci o tome a kamo li da se prijavim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno