Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nisam ni dobio postolje...
 
Danas sam posle dužeg vrwmena hteo da gledam tv preko d3cam i ne radi nešto. Skenirao sam ponovi i ne radi. Nisam ništa dirao oko kabla niti vadio karticu. Probao sam danas da izvadim karticu ali se ništa ne dešava. Da li da ih zovem ili ima neko bro rešenje?
Okreni na N1 i ostavi jedno 10 do 15min.I resetuj ci ako moze preko portala tako ja na D3 Mini reaktiviram ako nije paljen uredjaj.
 
Otvara li SBB biznis korisnicima na zahtjev LAN portove 3 i 4 za internet?
 
Ima li nekoga da nije dobio ubrzanje interneta?
U Nišu sam na optici i dalje stoji 500/50 i toliko se i izmeri preko speedtest.net...
 
Da li neko zna planiraju li uvoditi paket gde mozes uzeti samo internet bez fiksnog i TV-a
 
@David97 možeš da uzmeš bez fiksnog :D TV ti ne gine, gledao ili ne gledao. bzvz al' tako je. i ne planiraju da to promene :(
 
На ТВ-у се пуштају рекламе и добро се наплаћују, ето разлога.
 
Nagađam...

Moguće da su pri registraciji kao kablovski operateri u obavezi da svima obezbede nacionalne TV kanale i sl. 🤔
A operater fiksne telefonije onda mora svakome da ga i uvede, ostalo su dodatne usluge.
Kroz te "osnovne naknade" posle pokrivaju fizičko održavanje veza nezavisno od Interneta i protoka.
 
Pitanje za vas koji ste dobili veći paket po ceni starog - da li u ugovoru eksplicitno stoji umanjena cena paketa? Ne bih da kasnije dođe do nek zabune, a koliko se sećam SBB ugovor više liči na neki obrazac gde se nešto popunjava i zaokružuje, bez ikakvih objašnjenja i napomena.
 
U Aneksu koji stize na adresu ili ako se nesto menja od uredjaja donece oni, i u istom lepo pise sta dobijas.
 
Opa, izgleda da ukinuse danas akciju onu od 15 meseci upola cene. Jutros gledao i bilo na sajtu, sad stoji 6 meseci po din, sto izadje skuplje nego ukinuta akcija.
 
Opa, izgleda da ukinuse danas akciju onu od 15 meseci upola cene. Jutros gledao i bilo na sajtu, sad stoji 6 meseci po din, sto izadje skuplje nego ukinuta akcija.
Tačno. I još se reklamira kao "letnja akcija", neupućeni bi pomislili da su dobro prošli...:ROFLMAO: Nema više onih lepih popusta, sve cene idu gore, bolje da se naviknemo na to.
 
Zasto Ubee drzite horizontalno??? U fabrickom i njihovom uputstvu stoji da mora da bude postavljen vertikalno!!!
Pa verovatno zato sto pise MORA :) .Nisam imao potrebu do sad da ga dizem ,ali evo,par dana podignut i nije se desavalo vise ono sa gubljenjem konekcije .Bice da je zbog temperature..Inace ono postolje sam verov bacio davno ,ali i ovako stoji stabilno jer ga kablovi nategnuli :) ..
 
Pa koji je to problem sa tim ubee kako stoji? Pa stavi ga brate kako možeš i kraj priče. Udaviste Boga više sa tom glupošću.
 
Јесте глупост, али кад не ради, онда су озбиљни проблеми.
 
Dakle moram, ne vredi.
Upravo gledam F1 u 4K, slika besprekorna. A kad se prenosi Wimbledone slika kao isprane gace, ni Pervol ne bi pomogao. Jad i beda.
Kako je to uopste moguce. Uzas. :mad:
 
E ovako,
Imam problem sa navedenim provajderom internet "usluga".
Prvo je pocelo sa sa zabranom sputnjika sa RS domainom gde nisam imao razumevanje jer srbija nije uvela zabrane, a i isti ima nas domain...Ok.
Stvar koju sam zanemario tokom svih ovih godina koriscenja "usluga" (18) je da su mi naslovi filmova prevedeni na hrvatski :mad:
Danas dobijem youtube intervju od Mislava Kolakusica koji kritikuje europu i hdz (ne bitno) koga su banovali "braca" hrvati.
Elem, preko sbb-a ne mogu da otvorim isti, a preko mts mogu.
Na poziv operater (koji je sigurno duplo mladji od mene) ne zna da objasni ovu situaciju oko "roditeljske kontrole" od strane sbb-a.
Nisam nacionalista ali ne volim da da mi neko odredjuje sta je dobro za mene i moj novac.

:mad:
 
??? @zekschicha zamolio bih za linkove pa da proverimo na licu mesta
sputnjik i taj YouTube video

@idijanac verovatno problem sa prebacivanjem HDR-a u SDR. SK 4K je SDR kanal a signal koji stiže SK-u je verovatno HDR pa SK vrši prebacivanje u SDR. mada, pre neki dan je bila dobra slika na SK 4K (pričam za Vimbldon)
 
Poslednja izmena:
Sad primetih da od jutros imam propusten poziv sa broja 4001-000. Izguglah da je to broj SBB tehnicke podrske.
Ja sam poslednji put koristio njihove usluge pre tri godine. Jesu li to zapoceli neku telefonsku kampanju da privole ljude da koriste njihove usluge? :)
 
@momsab,

Neverovatno mi je da nisi do sad pokusao da pogleda sputnjik ili RT d vidis i drugu stranu sta kaze.

Kod:
https://rs.sputniknews.com/
ovo banuje SBB a na MTS ladno ide, moze preko neki eskivazaa sa proxy serverom ili tora i exit nodova[/code]​

Cak sam na mail trazio objsnjnjenje, steta obrisao sam ga, objasnjenje je visa sila, nadprovajder. Znaci iako nasa drzava nije uvea sankcije SBB jeste, strane firme su kod nas drzava u drzavi. Iako ovo nije disusija o politici ovde je debelo umesana politika i kolonijalni odnos prema nasoj drzavi.
 
@momsab,

Neverovatno mi je da nisi do sad pokusao da pogleda sputnjik ili RT d vidis i drugu stranu sta kaze.

Kod:
https://rs.sputniknews.com/
ovo banuje SBB a na MTS ladno ide, moze preko neki eskivazaa sa proxy serverom ili tora i exit nodova[/code]​

Cak sam na mail trazio objsnjnjenje, steta obrisao sam ga, objasnjenje je visa sila, nadprovajder. Znaci iako nasa drzava nije uvea sankcije SBB jeste, strane firme su kod nas drzava u drzavi. Iako ovo nije disusija o politici ovde je debelo umesana politika i kolonijalni odnos prema nasoj drzavi.

Trenutno proverio:

SBB, MTS, YETTEL OFF
A1 ON

Nemoj da pises dezinformacije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno