Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene na moj sbb stoji stara brzina 300/15 , eon premium paket u pitanju i dalje , nije giga grad u pitanju , mada najavljuju kao da ce ove godine biti .
 
Ma meni je u aplikaciji povecano ali nije jos merljivo. Stara brzina.
 
Другар из БГ јавио да стигло повећање прве вечери. Ниш је сутрадан добио.
 
Meni stoji 600/60 ali to ionako nije bitno.
Bilo bi mnogo bolje da se smanji ping i poveca brzina odziva pa da je i 100/10!
 
Другар из БГ јавио да стигло повећање прве вечери. Ниш је сутрадан добио.
Kod mene je u nedelju N.Bgd na mom nalogu upisano 1000/100 umesto 600/50, do danas nista, ista brzina kao i pre,isti ping 2-3 s
 
Kod mene je u nedelju N.Bgd na mom nalogu upisano 1000/100 umesto 600/50, do danas nista, ista brzina kao i pre,isti ping 2-3 s
Код мене се пре два дана појавила брзина на мој сбб порталу. Јуче се Убее рестартовао и са променом ип адресе са 178 на 24 дошло и повећање.
 
I kod mene su pustili ubrzanje, za sada sam preživeo bez NAT-ovanja :cool:

 
Код мене се пре два дана појавила брзина на мој сбб порталу. Јуче се Убее рестартовао и са променом ип адресе са 178 на 24 дошло и повећање.
Ja imam 854-2 GigaCenter (optika) i restartujem ga tako sto pozadi iskljucim na dugme pa ukljucim. Nikad mi se IP na taj nacin nije menjala. To oko restarta bilo je jos i kod ADSL davnih godina a ja sam uvek imao zakucanu jednu te istu IP. Mogu da ga restartujem sa mog naloga na moj SBB ali sta ce uraditi nemam pojma. Pre pola godine radili su mi restart i ostao sam bez wi-fi i 2 broja telefona, po objasnjenju lika iz napredne podrske to je bio fabricki restart pa je zato sve pobriso i plus 2 telefona tu ide poseban patch a moj slucaj. Mrzi me da eksperimentisem jer posle moram da zovem naprednu za telefon da urade taj patch za moj nalog, pa onda za wifi gde mi upise pass kaze ne moze duzi a ja imao do tad 3x duzi pass
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene digitalni eon full optika tel,tv,net brzina na moj sbb je 250/25 Mb/s, jel i ovaj paket dobija povecanje brzine,i na koliko?
 
Da ne pretrazujem, kako proveriti da li sam natovan ?

Nekoliko dana unazad na 2 od 3 racunara, vezana kablom se desavaju redirekcije na neku best-prizes.life stranicu.
Isto se desava i kada promenim poziciju kabla na ruteru, lan1,lan2....samo je onda drugi racunar u pitanju.
NIje malware, riskware ili sta vec, zato sto racunare ( laptovi su u pitanju ) kada donesem u firmu ( isto je na sbb-u , biznis domen ) sve bude u redu, nema preusmeravanja.
Racunari su testirani sa nekoliko antimalware programa.
Osim redirekcije nista drugo se ne desava.
Nesto mi deluje da je u pitanju do Ubee EVW32C modema i podesavanja. Bilo je nekoliko restarta u prethodnih mesec dana.
Paket je digitalni EON premium, Beograd.
 
Da ne pretrazujem, kako proveriti da li sam natovan ?

Nekoliko dana unazad na 2 od 3 racunara, vezana kablom se desavaju redirekcije na neku best-prizes.life stranicu.
Isto se desava i kada promenim poziciju kabla na ruteru, lan1,lan2....samo je onda drugi racunar u pitanju.
NIje malware, riskware ili sta vec, zato sto racunare ( laptovi su u pitanju ) kada donesem u firmu ( isto je na sbb-u , biznis domen ) sve bude u redu, nema preusmeravanja.
Racunari su testirani sa nekoliko antimalware programa.
Osim redirekcije nista drugo se ne desava.
Nesto mi deluje da je u pitanju do Ubee EVW32C modema i podesavanja. Bilo je nekoliko restarta u prethodnih mesec dana.
Paket je digitalni EON premium, Beograd.
sto se natovanja tice,pogledaj ip adresu tvog wan porta na ruteru,i uporedi tvoju adresu sa whatsmyip sajta,ako su ip adrese iste nisi natovan
 
ovo je genericki napisano, ne radi, pokusao sam sve sto sam procitao sa vise razlicitih friendly sajtova.
 
Ako sam NATovan a jesam, proverio sam da li ce uopste to sto su stavili internet 1000/100 proraditi. Koliko vidim svima kome su setovali u nalogu na mjsbb dobise te setovane brzine ali kod mene nista. Koliko vidim u ruteru na prvom portu je EON box i on ide 10mb/s, na 2 i 3 portu su PC i oni unitar mreze idu 1000mb/s ali to je samo brzina od rutera do PC ali na ookla spedtestu to je 600/50. To sto ja imam od porta na ruteru do PC 1000mb/s i odgovarajuce lan kablove nista ne znaci jer spolja dolazi max 600Mb/s
 
EON DUO LIGHT isto ide gore sa 100/10. Doduse nije jos lajv kod mene
 

Prilozi

  • 1652992325483.png
    1652992325483.png
    7.7 KB · Pregleda: 16
Digli brzine u KV.
 
Ako sam NATovan a jesam, proverio sam da li ce uopste to sto su stavili internet 1000/100 proraditi. Koliko vidim svima kome su setovali u nalogu na mjsbb dobise te setovane brzine ali kod mene nista. Koliko vidim u ruteru na prvom portu je EON box i on ide 10mb/s, na 2 i 3 portu su PC i oni unitar mreze idu 1000mb/s ali to je samo brzina od rutera do PC ali na ookla spedtestu to je 600/50. To sto ja imam od porta na ruteru do PC 1000mb/s i odgovarajuce lan kablove nista ne znaci jer spolja dolazi max 600Mb/s
Nisam dobio još uvek novu brzinu interneta iako su postavili u mojsbb nalogu. Nisi sam :)
 
Nesto mi nije jasno oko Natovanja. Ispada da kad je SBB dobio prilaz Novom Beogradu svi su Natovani. Nikad pre me to nije interesovalo ali sam se uvek pitao a sto je upload na torentu nikakv ili reda 20KB. Sto se tice ugovora uvek su to bile usmene ponude tako da sam ja jedno vreme imao 600/60 , ime paketa menajlo se da vise nisam mogao da pohvatam, uvekje bio najjjaci paket. Sad ako sam natovan a jesam ispada da CGNAT mora pokedinacno da se setuje jer nekom daju 600/60 a nekom 1000/100, mislim da to nece ici tako lako i brzo.
 
@lega99

Proveri da li si natovan.
192.168.0.1
Ako si između 100.64.0.0 – 100.127.255.255 natovan si.
 
Ja sam na eon premium paketu u ne giga gradu , malopre mi speedtest daje upload vrednost od 60 , iako mi i dalje na mojsbb nalogu pise 300/15 wtf ?
 
Sad gledam kod mene DIGITALNI EON FULL 300/30, mislim da je bilo 250/15?

U pitanju je NS.

Da li još neko iz NS ima DIGITALNI EON FULL i kakve su kod njega ove nominalne brzine?
 
@lega99

Proveri da li si natovan.
192.168.0.1
Ako si između 100.64.0.0 – 100.127.255.255 natovan si.
Natovan sam jer mi se ne slaze IP adresa sa what is my ip sa adresom koja je wan adresa u ruteru, totalno razlicite adrese
what is my ip kaze: Assignment: Likely Dynamic IP , IP 87.x.xx.100, to ti je samo naopako okrenuta natovana adresa
 
Poslednja izmena od urednika:


Povecanje stiglo,Pancevo,bez nat-a ;)
 
Ја сам јуче постао СББ корисник из више разлога. Супернова и враћање у назад, интерфејс и Ирис који заостају деценијама иза СББа. Оптика која код СН нема, и наравно 12 месеци по динар за нове кориснике.
За сад сам овим преласком баш задовољан.
Реално што се ТВа тиче само Ф1 и МотоГП и по нека емисија на РТСу.
 
Ali decenijama 😁
Imam i sbb i supernovu, jeste eon nesto bolji ali nista toliko dramaticno.
 
EON mobilna aplikacija jeste baš dosta bolja u odnosu na Supernovinu ali EON Smart TV aplikacija nije, Supernova TV app je isto odlično urađena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno