Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa pazi, možeš ti da uzmeš i neki moderniji gateway koji ima 5ghz i koji će verovatno da ti da to što hoćeš.
 
Kada pustaju nove brzine u gradovima koji se digitalizuju? Ovde ugasili analogni signal, ali brzine jos stare.
 
Istekla UO pre 5 godina na trio gold paketu, trenutna cena 3930 din, 10-tak dana čekanja i provere šta mogu da mi ponude, ponudili nešto, u nastavku post-a, sta sam odbio.

Trazio sam isti paket tj Eon full, 2 STB i nizu cenu. Rekao ne trebaju mi ni brzi net, ni dodatni kanali, ni HBO sto obično nude kao vaooo ponudu.

Ponudili da zadržim trenutni Cisco 4682 V2 reciver na jednom tv, a na drugom Eon STB bez priključne takse i mesečne rente, plus 4 meseca za 1 dinar. Odbio sam, očekivao sam da kao 15-godisnji korisnik, dobijem bar kao novi, 15 meseci upola cene, kažu to ne moze. Reko ok, onda necemo nista.

Kakva je ovo ponuda u odnosu na vase koje ste dobili-prihvatili?

Da napomenem da imam ponudu MTS optiku, prosla ulicom, 12 meseci za 1 din, dva STB, Net 200/80 u tom paketu, i nakon 12 meseci za dinar, mesečno 3499,00.

Kad se sve stavi na papir, za 2 godine me MTS izadje 42k din, trenutno me SBB na 2 godine bez UO izadje 94k din, a sa njihovom ponudom bi me SBB izašao oko 80k din, skoro duplo skuplje nego MTS?!?

Kod mame u istom naselju vec uvukao MTS radi testa, ima sta je bolje, sta je lošije, da ne duzim sad temu oko toga, pa nisam pametan sta da uradim. Ostao bih kod SBB, ali što da im poklonim skoro 40k više nego MTS?
Pa ako ti ne treba SK kanali, ne vidim zasto bi ostao kod SBB, jos za toliko para vise.
 
Bili danas da mi prikljuce optiku,paket eon full optika.Stavili mi ruter Huawei echolife hg8145v5 koji nema coax izlaz za tv.Dok sam za tv dobio ovaj uredjaj sa slike.Buni me to sto u njega ne ide coax, posto iz rutera nema coax out a i ovaj eon nema coax in,vec on preko lan kabla preuzima sliku,koliko to opterecuje internet vezu?Komsija ima i ruter i eon box koji imaju coax out i in,pa ne zavisi od internet veze.
 

Prilozi

  • 38EBC417-264B-4266-88E5-8F8078D80859.jpeg
    38EBC417-264B-4266-88E5-8F8078D80859.jpeg
    98.8 KB · Pregleda: 122
Nedovoljno da bi brinuo o tome :)

Jedino što može da ti smeta jeste kašnjenje od recimo nekih 30tak sekundi u odnosu na ljude koji to gledaju preko dvb-a.
 
Jedino što može da ti smeta jeste kašnjenje od recimo nekih 30tak sekundi u odnosu na ljude koji to gledaju preko dvb-a.
Zato kad gledam fudbal pojačam do daske da ne čujem komšiluk kako slavi gol pre mene :ROFLMAO:
 
Kada pustaju nove brzine u gradovima koji se digitalizuju? Ovde ugasili analogni signal, ali brzine jos stare.
Novu brzinu treba da dobijes cak i par dana pre zvanicnog obavestenja o zavrsetku digitalizacije. Ako novu brzinu ne vidis restartuj ruter ili ga ugasi na par minuta, ako ni to ne pomogne pozovi podrsku da ti oni to rese.
 
Mene su isto upravo zvali da mi ponude prelazak na Eon Premium po ceni mog Eon Full paketa, a zadnjih 9 meseci bih placao punu cenu. Ugovor mi istice tek za 5 meseci. Naravno, pominjala je video klub i neke Pinkove filmove koji me ne zanimaju. Ne znam kad ce shvatiti da postoje mlade osobe koje ne zanima video klub i milijardu kanala, pre bih uzeo taj Tidal koji trpaju samo u premium. Nedavno mi je u zgradi uvedena mts-ova i Yettelova optika pa cemo videti pred istek ugovora da li ce promeniti stav
 
Две засебне оптике? Код нас су рекли да преко мтс оптике можемо користити и мтс и јетел и орион понуду.
 
Uh, rekao bih da je isto preko mts optike, bili su jednom samo radovi i to od strane mt:s-a☺️
 
Онда је то то, проблем је што можеш прећи код конкуренције тек када ти истекне уговорна обавеза.
 
... Nedavno mi je u zgradi uvedena mts-ova i Yettelova optika pa cemo videti pred istek ugovora da li ce promeniti stav...
Isto i kod mene, sad u ulazu Sbb ima konkurenciju u Mts i Yattel (doduše meni ugovorna obaveza sa sbb ističe tek u decembru).
Mts ponuda he ona standardna njihova poklon-ponuda bez ikakve finansijske računice (jer ih to ne zanima dok država plaća gubitke). Neki dan akviziter Yattel doneo njihovu ponudu, i iskreno ono je smešno šta nude za solidnu svotu pata. Ne znam ko bi normalan prešao kod njih a da ima Sbb i Mts alternativu (a mora da ima jer Yattel nema svoju infrastrukturu već iznajmljuje Mts-ovu).
 
Novu brzinu treba da dobijes cak i par dana pre zvanicnog obavestenja o zavrsetku digitalizacije. Ako novu brzinu ne vidis restartuj ruter ili ga ugasi na par minuta, ako ni to ne pomogne pozovi podrsku da ti oni to rese.
Hvala. Provericu danas. Analogni signal je ugasen, ali nisam siguran kad zavrsavaju sve. Svakako cu restartovati danas da proverim.
 
Da li neko ima problema sa pokretanjem EON aplikacije na Smart TV Hisense 58A7100F?

Drugar ima Hisense TV i do juče mu je EON aplikacija savršeno radila. Danas ne može da je pokrene. Sve druge aplikacije mu rade (Netflix...).
 
Da li neko od vas ima problema sa premotavanjem Nova S kanala?

Isključivo na TV app na LG televizoru.
 
Da li neko ima problema sa pokretanjem EON aplikacije na Smart TV Hisense 58A7100F?

Drugar ima Hisense TV i do juče mu je EON aplikacija savršeno radila. Danas ne može da je pokrene. Sve druge aplikacije mu rade (Netflix...).
Imao sam ja sinoc na drugom Hisens modelu. Pri pokretanu aplikacije je sve vreme bio crn ekran kao da je TV ugasen.
Resio sam brisanjem kolacica i cash memorije.
Evo sad sam testirao i sve ok radi.
 
Hvala na odgovoru. Tokom dana mu je proradila EON aplikacija.
 
Meni sinoć i večeras svakih 30 sekundi "smrzne" slika na par sekundi na smart tv aplikaciji (Samsung Tizen). Ništa drugo ne gledam na tv-u sem survivora i to sam praktikovao da krenem sa pola sata kašnjenja u odnosu na lajv, pa dok premotam 3 bloka reklama otprilike sustignem ono što ide lajv.

Dakle, sinoć i večeras negledljivo na smart tv aplikaciji. Na EON boksu u spavaćoj ide strim bez greške. Nemam pojma šta se dešava.
 
Vidim treba da počnu sa digit i u mom gradu .Jel dobijamo bukvalno samo umesto 300 ->500 MBps {u mom slučaju } ili imamo još neke koristi ?Stabilniji signal ,jači...nove uredjaje ,šta već ..?
 
Гашењем аналогне тв добија се већи простор на нижим фреквенцијама па је интернет стабилнији са већим протоком.
 
Kod mene je ping sa nemirnih 13-15-20, spao na reletivno miran 9-12ms.. Jos sam na 1200m od centrale, iza ko zna koliko onih kutija, pojacivaca ili sta god da su. U sustini ok korak napred za Sbb...
 
mali korak za coveka, veliki za sbb..
 
Dobijate i 50Mbps up umesto dosadašnjih 15.
 
Ništa drugo ne gledam na tv-u sem survivora i to sam praktikovao da krenem sa pola sata kašnjenja u odnosu na lajv, pa dok premotam 3 bloka reklama otprilike sustignem ono što ide lajv.

Ja ne puštam pre 10, jednom sam gledao u lajvu i odlepio sam. Reklame im budu po 15 minuta, 3 bloka, ubijaju.

Obnovio sam pre neki dan ugovor, prešao sa Full na Premium. 10 meseci po staroj ceni, za Duo, uz to sam još uzeo i neki Vox 32 na rate za matorog. Hteli su da mi uvale Trio, jeste 15 meseci stara cena i ovde će mi se poslednja dva meseca otplate tv-a preklapati sa punom cenom Premium paketa, ali baš nikako ne želim fiksni u svom životu. A i cena Tria je veća za nekih 400-500 kinti valjda, tako da se opet na duže ne isplati.
Tidal je odličan. Sve što ima Spotify imaju i ovi, jedino je podcast izbor loš ali za to postoje alternative.
 
Jel ima iko da je imao dobra iskustva sa prepaid tv paketima?

Hteo sam uoci izbora da platim i gledam n1, oni mi greskom prodali sportski paket.

Em sam rodio mecku dok sam otkazao, em iz nekog razloga nije htelo da me pusti da kupim s istim gmail nalogom s kojim sam ranije bio na sbb.
Em nisam ni s tim novokreiranim mailom mogao da kupim family paket jer me je sistem vec registrovao kao korisnika koji je kupio sportski paket, cak i nakon otkazivanja usluge.

Bas je katastrofa prodajni levak sto se mene tice, vidi se da im je fokus iskljucivo na kablovske korisnike.
 
Видео сам да постоји тема за SBB Mesh, али пошто се нико не оглашава већ поодавно, поставићу питање овде.

Користи ли неко те уређаје и колико је задовољан? Мало су ми нејасни ови из подршке. Кажу да је уређај са АС стандардом, а говоре да може да "изгура" до 300 mbps. То је онда N стандард јер он иде до 300, а АС иде до 1200 mbps. Или су по обичају неупућени у оно о чему говоре?!?!
 
Ja ne videh ovde da je neko uzimao..
 
Видео сам да постоји тема за SBB Mesh, али пошто се нико не оглашава већ поодавно, поставићу питање овде.

Користи ли неко те уређаје и колико је задовољан? Мало су ми нејасни ови из подршке. Кажу да је уређај са АС стандардом, а говоре да може да "изгура" до 300 mbps. То је онда N стандард јер он иде до 300, а АС иде до 1200 mbps. Или су по обичају неупућени у оно о чему говоре?!?!
Ja sam koristio njihov mesh godinu dana, zaboravio sam koji je model u pitanju, uredjaj ima ac standard(5ghz ili kako vec ko voli da zove) sa laptopom sam merio oko 300mbps, telefon(poco x3 je merio 460 paket mi je bio 500/50 mada sam jako slicne brzinr imao i sa samog njihovig hgw, tehnicolor cga2121, sve u svemu okej je mesh, preskup naravno ali ko ne zeli da se mlati ili moze jeftino da ga dobije kulturno radi, meni je pokrivao drugi sprat bez problema
 
A da li bi radila sledeća kombinacija: Mi box s na mts mreži, na telefonu instaliran eon i Surfshark vpn, pa se eon castuje preko chromecast na mibox? Stariji ljudi u pitanju, zato otpada modovan eon i vpn na boxu.
A zašto ne staviš EON i VPN aplikaciju na Mi box S?
Ja imam MI tv stick i Open VPN na njemu. Gde god da idem gledam sve SBB kanale najnormalnije.
 
Jel ima neko resenje,optika 250mbs,sa bandere pravo na potkrovlje kuce ide opticki kabal direkt u njihov ruter ,iz rutera ide jedan lan kabal do prizemlja gde se ubada u switch gigabitni,iz switcha idu 4 lan kabla po sobama,1 ide u eon boxkoji radi samo preko lan kabla,,3x u pc.Speed test pokazuje brzinu na pc 90mbs,kad odem sa lap topom do rutera i prikopcam se direkt na na bilo koji lan brzina je 250mbs,mislio sam da je vrisnuo switch,zamenio switch i ista stvar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno